[ bjtetf @ 01.02.2010. 12:52 ] @
Zdravo,
imam jednu bazu u Accessu i treba da je migriram u SQL Server bazu. Migraciju uradim, tj kreira se SQL baza, sa tabelama, ali nikako ne mogu da migriram i podatke iz tih tabela. Tj. tabele u SQL su prazne. Pored toga, podaci u Accessu su "hiroglifi". Da li je ova baza zasticena ili vec sta. Ima li nacina da se ovo resi.
[ MarkoBalkan @ 01.02.2010. 14:54 ] @
koristi ETL ili napravi macro-e u accesu za prebacivanje u sql server.
[ Koce @ 02.02.2010. 09:38 ] @
Access - Tools - Database Utilities - Upsizing wizard...., probaj tako.
[ bjtetf @ 02.02.2010. 10:05 ] @
Hvala, to sam sredio, ali kako da mi podaci budu citljivi. Pretpostavljam da je usljed raznih konverzija, doslo do toga da su slova kao "hiroglifi". Nije problem da mi u apliakciji bude citljivo, ali mi je potrebno da u bazi vidim sta je koji red.
[ sparc @ 02.02.2010. 10:33 ] @
"hiroglifi" se javljaju kada imas problema sa kolacijom, proveri koja ti je default kolacija
na sql serveru
[ bjtetf @ 02.02.2010. 12:45 ] @
Problem je u tome sto ja imam jednu bazu ciji nisam ja autor, i vec mi se u njoj nalayi problem sa slovima. Tj nisu vidljiva. I radio sam
ALTER DATABASE .... COLLATE ... ,ali time nisam resio problem. Postojeca baza je u Accessu. Preveo sam je i u SQL.
[ Zidar @ 02.02.2010. 13:40 ] @

Administracija niej moja jaca strana, ali iz nekakvog iskustva, uz rizk greke, mozda ovo ima nekog smisla:

Mislim da ALTER DATABASE .... COLLATE ... ne resava problem. Ovim si postavio kolaciju za objekte koje kreiras u buducnosti.
Ako ti ne valja kolacija za postojece objekte, moras da je promenis na nivou svake kolone. Neprijatno, ali mi se cini da nema drugog puta, ako je kolacija u pitanju.
[ Koce @ 03.02.2010. 08:40 ] @
Da li ti se isto desava ako prebacis u postojecu bazu i kad kreiras novu? Pogledaj koji je collate za sql server, za tu konkretno bazu (ili napravi novu) i tip kolone, da li je nvarchar, recimo...?
Prebaci u novu bazu pa iz nje u tu koja ti treba, lakse je kontrolisati konverzije...
[ bjtetf @ 03.02.2010. 09:56 ] @
Originalna tabela mi je u Accessu, mozda bi najbolje bilo da tu sredim collate, ali ne znam kako. Na sve sam nacine pokusao u SQL Serveru ali nisam uspeo.
[ sparc @ 03.02.2010. 10:11 ] @
ne znam koliko su ti podaci javni ili ti tajni bez uvida u samu bazu tesko ce ti ko pomoci,
ali probaj na sledeci link
http://www.praktikum.rs/office/access/index.asp
imas alat za konverziju kodnih rasporeda AC_Yucc170 pa probaj da prvo u
accessu pocistis "hiroglife" a onda je sve luk i voda kroz upsizing wizard
E ako nisu neki poznati kodni rasporedi ......
[ sparc @ 03.02.2010. 10:18 ] @
odakle ti dolazi baza, da li je to tvoja originalna baza ili je baza nekog drugog
pa je koristio neku funkciju za enkripciju podataka prilikom punjenja polja, jer
mozda koristi i neku funkciju za dekripciju podataka kad polja prikazuje. Interesuje
me da li su ti sva polja "hiroglifi" ili samo neka.
[ bjtetf @ 03.02.2010. 11:57 ] @
Baza nije moja, hiroglifi su samo tekstualna polja. E sada sta je koristio, stvarno ne znam. Mislim da su podaci enkriptovani, zbog ispisa u aplikaciji na latinicu i cirilicu. Sta mislite na koji nacin da to rijesim, ako nemam kljuc ili vec sta.

[Ovu poruku je menjao bjtetf dana 03.02.2010. u 13:07 GMT+1]
[ sparc @ 03.02.2010. 12:44 ] @
Probaj sledece:
Start-ControlPanel-Regional and language options
otvori advanced tab
promeni Language for non-unicode programs u serbian(cyrilic), moze da ti trazi
instalacioni cd i kad restartujes masinu probaj da otvoris access tabele i
vidi koje ces rezultate dobiti. ako dobijes nesto citljivo tada koristi
ovaj alat za koji sam ti pisao, normalno kad vratis masinu na serbian(latin).
Bez uvida u tvoju bazu ne mogu ti dalje nista pomoci, ne znam kakav odnos
imas sa autorom baze.
[ Koce @ 03.02.2010. 15:02 ] @
Cek sekund samo da razjasnimo - jesu li tebi i podaci u Accessu necitljivi, ili samo kad ih prebacis na SQL server?
[ bjtetf @ 03.02.2010. 19:51 ] @
Da,podaci u Accessu su mi necitljivi. Najvjerovatnije su na neki nacin enkriptovani iz aplikacije koja je radjena u Visual Basicu, valjda radi prikazivanja podataka u cirilici i latinici.