[ Jovanovic Rade @ 01.02.2010. 14:48 ] @
Molim kolege za savet,nemam iskustva sa ovim pa zato se izvinjavam za vise pitanja.Citao sam ovde na forumu ali ima raznih predloga tesko se snalazim.Hocu da nabavim wireless karticu koja se ubacuje u slot maticne ploce ali da ima karakteristike:
dobru osetljivost i izlaznu snagu za odasiljanje signala,znaci dobar domet
kakva treba spoljna antena za nju
za 2,4 i 5 GHz
da ima dobro konekciju bez zastoja
i druge dobre karakteristike koje vec trebaju
koja je to kartica
kolika je cena
gde mogu nabaviti
To mi treba da uhvatim neki signal od korisnika koji vec koriste wireless a nisu zasticeni.Kasnije ako ima nabavio bi pojacavac i dobru antenu da moze da hvata signal i do 30 km naravno ima opticka vidljivost.
Izvinjavam se za puno pitanja.Svaki savet je dobro dosao jer bi voleo da malo eksperimentisem sa prijemom preko wirelesa.
Unapred hvala!
Pozdrav svima!
[ Darko_zed @ 01.02.2010. 14:59 ] @
D-Link DWL-G510 ,ovu ja koristim i jos par stotina ljudi u mom kraju i niko do sada nije imao primedbi ,a sa ausovim je bilo itekako.Antenu koristim reinjekt 24db. 2.4ghz i to funkcionise besprekorno.Cena kartice oko 2500din i antena isto toliko i kabli nekih 1500din. Mozes li mi malo ovo pojasniti kako to mislis da uradis
Citat:
To mi treba da uhvatim neki signal od korisnika koji vec koriste wireless a nisu zasticeni.Kasnije ako ima nabavio bi pojacavac i dobru antenu da moze da hvata signal i do 30 km naravno ima opticka vidljivost.

pozdrav.
[ Jovanovic Rade @ 01.02.2010. 17:24 ] @
Postavio bi antenu vani i da je okrecem,jednostavno da uhvatim signal gde vec imaju umrezeni racunari preko wirelessa a nema pasfort.To sam video kod prijatelja gde hvata desetak takvih korisnika,neki su zakljucani a neki ne i on tako koristi internet.
Ujedno bi proverio odakle mogu da uhvatim signal,pa eventualno da potrazim provajdera i da se pretplatim.
Pozdrav!
Ima li jos neko za savet.
[ tox master @ 01.02.2010. 18:18 ] @
Nije lepo a ni po zakonu koristiti tudji internet,a svakako nije ni tema za forum!