[ popara @ 07.01.2004. 02:51 ] @
Ovako stoje stvari.
Php-om se bavim celih nedelju dana, naucio sam osnovnu sintaxu i u sustini skapirao sam kako php radi sto je mozda i kao vazinije.
Meni je cilj (jedan od osnovnih razloga sto sam i uzeo da radim php) da za uradim osnovni news posting sistem.
Dakle ono da postoji neka plain logon stanica (znaci nikakvi zaboravio sam password fazoni) posle koje bi se pojavio multiline textbox u kome bi oni upisivali sadrzaj vesti, jedan (iznad toga) textbox za naslov, i radio buttoni (mislim da je to najprikladnije) za to dali hoce da text bude objavljen kao vest (ide na naslovnu stranu, da pise ko ga je postovao, i da stane na vrh strane, tj. da spusti sve ostale) ili kao artikal(OK clanak je normalniji naziv) (znaci da se u meniju sa strane pojavi direktan link ka txt-u, da se prosli smesti u arhivu).
Naravno text bi trebao da se automatski formatira (font, velicina).

OK znam da ja ocu puno, ali strpljiv sam, i znam da mogu.
Znaci sto sam vas oviliko davio? Zanima me koje sve "tehnologije" bih trebao da primenim, naravski i da ih savladam. php, verujem mysql, i sta jos.

Znate vec,
hvala unapred na svim odgovorima.

P.
[ dr ZiDoo @ 07.01.2004. 13:54 ] @
Prečešljaj malo PHP forum i naćeš sve što ti je potrebno da napraviš tako nešto. Imaš vagon primjera, tako da samo uči :)
[ poslek @ 11.01.2004. 22:29 ] @
PHP i MySQL ce ti biti cisto dosta, a ovo sto ti hoces nije toliko tesko... malo zapni i imat ces ;)