[ ventura @ 01.02.2010. 15:27 ] @
Da li postoji neki komercijalno dostupan softver u koji se može učitati model loto bubnja sa lopticama, gde bi se specificirao ulaz(e) vazduha sa svim parametrima (površina ulaza, vakum, pritisak, flow rate...), parametre izlaza (površina, spoljni pritisak vazduha...), potom specifikacija loptica u samom bubnju (materijal, težina), i koji bi nakon toga mogao da izračuna kretanje tih loptica u bubnju...

U suštini hoću da imam softversko rešenje sa kojim mogu da odradim ispitivanje randomizacije kuglica, promenom raznih parametara, bez da to moram mehanički raditi (fizički izrađivati uređaj).

Ako bi se ovo moglo odraditi kroz Solidworks/CFD Flow Analysis, to bi bilo najbolje, ali sam ja za sada provalio samo kako odraditi simulaciju kretanja vazduha unutar modela, a nisam video da postoji opcija da taj vazduh reaguje sa objektima unutar tog modela (lopticama)...
[ MaliBatica @ 02.02.2010. 15:39 ] @
A sta bi sa kombinatorikom i verovatnocom?
[ ventura @ 02.02.2010. 16:53 ] @
Kakve veze sad pa imaju kombinatorika i verovatnoća sa fizičkom randomizacijom samih loptica?
[ sanibo @ 02.02.2010. 17:51 ] @
zadatak ti je za 10.!
lično nigde nisam video kombinaciju strujanja i uticaja na objekte...
što se tiče kuglica, negde sam nabasao na primer na netu, kako se sotriraju kuglice različitih prečnika samim tim i težina kroz neke kanale sa uticajem gravitacione sile...
pogledaću ako nadjem linkovaću, možda može da pripomogne
[ ventura @ 02.02.2010. 18:30 ] @
I ja sam isto u SolidWorsku uspeo da dobijem da se te loptice slegnu/padaju pod uticajem gravitacije, ali nikako da provalim kako obrnuto uticati na njih...
[ ventura @ 02.02.2010. 20:45 ] @
Našao sam ono što mi treba... Simulia Abaqus 6.9 Student Edition, košta 99 dolara i koliko sam čitao sa tim se može odraditi FSI (Fluid-Structure Interaction), a to je ono što mi treba... Jedino nema download, pa moram da čekam da mi DVD stigne poštom...

[ cnc-project @ 02.02.2010. 21:38 ] @
TLF-SOFT-Simulia.Abaqus.v6.8.1.Windows-SHooTERS
TLF-SOFT-ESI.Advanced.CFD.v2008.2.X64-MAGNiTUDE

pa dok ne stigne dvd ...skini si ovo
[ Tex707 @ 02.02.2010. 21:48 ] @
Imam Simuliu Abaqus za CATIA V5R18 i ne moze da se uradi to sa fluidima...
[ pero krizanovic @ 03.02.2010. 08:13 ] @
Postoji softwar za problematiku definisanja strujanja fluida i još mnogo različitih problema vezano za fluide , zove se FLUENT, googlaj možda ti pomogne.
Malo je zahtjevan i traži poznavanje dinamike fluida ....ali ako se isplati napred...možda provališ pa dobiješ lovu ...sretno
[ Yoba @ 03.02.2010. 18:57 ] @
yeah...right...