[ sibir @ 01.02.2010. 21:08 ] @
Postovani forumasi potrebna mi je pomoc pri odabiru programa sa kojim cu mocu da napravim neke graficke simulacije, pretrazivajuci po internetu i raznim forumima dosao sam do zakljucka da bi to mogao da odradim sa visual basicom pa bih molio za vase misljenje. Inace po struci sam masinac znaci ove vode su mi dosta strane ali bi pokusao da nadjem dobre knjige i tutorijale pa polako da krenem da udaram zid o glavu.U osnovi graficka simulacija bi trebalo da budu vrlo jednostavne kao na primer tako sto bi bilo vise objekata i tastera a sama simulacija bi se svodila na to da ukljucivanjem i iskljucivanjem odredjenih tastera od objekata koji su recimo odredjenih boja, prikaze putanju te boje i spajanje sa nekim drugim objektom, znaci simulacije tog tipa nista komplikovano.Ukoliko smatrate da bi se takve simulacije mogle praviti sa nekim jednostavnijim programom spreman sam za savete isto tako i za literaturu gde bih mogao da nabavim i ako je moguce na nasem domorodackom posto sam sa stranjskim u tezoj svadji.Unapred se zahvaljujem , nacrtao sam i sliku neke simulacije ali ne znam da je postavim ovde.

[ vuchko.vuchko @ 01.02.2010. 22:52 ] @
Hmmmm... kolega masinac, mislim da ti je upustanje u rad sa simulacijama u VB prilicno tesko , pogotovo ako nisi vjest programiranju, to bi ti bio trud uzalud!

Moj ti je predlog da potrazis programe za simulaciju koji su vec napravljeni i da sa njima dobro naucis da vladas, e sad zavisno od toga sta zelis da simuliras (mislim koje procese) treba da izaberes odgovarajuci software.
Ako su u pitanju jednostavnije masinske simulacije to mozes napraviti u SolidWorks-u ili Catia . Postoji brdo programskih rjesenja za druge simulacije npr. simulacije ekonomskih procesa , simulacije tokova materijala , simulacije kretanja fluida....

Pozdrav!!!!
[ Yoba @ 25.02.2010. 22:10 ] @
Hi Masinci :)


Raditi simulacije u VB-u je ipak malo mazohisticki, mada moze.


Predlazem takodje neki dedicated tool za tu stvari ALI nije zgorega da znas VB(A) moze dobro doci. Npr Catia i AutoCAD podrzavaju VBA sto je veoma kewl :-)