[ Mirjana21 @ 01.02.2010. 23:06 ] @
Kako da editujem ovaj flash template?
Hoću da smanjim broj buttonsa na 3 i hoću da izbacim one slike u svakoj stavki i da povećam font texta.
Otvorila sam flash fajl u Macromedia Flash MX-u ali ništa za editovanje se ne prikazuje.
http://www.metamorphozis.com/b...sh-template-metamorph_flash68/
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 01:00 ] @
Trebaš samo da obrišeš odgovarajući layer.
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 01:02 ] @
A kako da mi se pojave ti layeri?
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 01:13 ] @
Nisam nešto dobar sa Flash-om, ali koliko se sećam na desnoj strani ti se nalaze objekti i layer-i (barem je tako bilo na starijim verzijama). Probaj da sa text tool-om da klikneš na tekst, tako bi mogla da izmeniš tekst i smanjiš veličinu fonta.
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 01:22 ] @
Nažalost kada swf fajl otvorim u Flashu ne može ništa da se menja, nema layera i toolbar na kome se nalaze alatke za označavanje objekata i pisanje teksta nije aktivan, samo mogu da se pokažu objekti preko view-a čije preference ne mogu da se menjaju. Da li postoji neka druga opcija da se nekako aktiviraju ti layeri?
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 01:24 ] @
Za bilo kakvu izmenu ti treba izvorni *.fla fajl.
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 01:33 ] @
Tako sam i mislila. Skinula sam Decompajler koji konvertuje SWF fajlove u fla tako da sad svaki objekat posebno mogu da menjam.
Hvala ti na pomoći
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 20:52 ] @
Nažalost i nakon konvertovanja mogu menjati samo neke objekte ali ne i dugmad. Ja želim da Imam samo 3 dugmeta u navigacionom baru umesto 5 kako je tamo predviđeno. Takođe nikako ne mogu skontati kako da izbrisem one frame-ove koji su predviđeni za slike i da umesto tih slika stavim celom širinom tekst.

[Ovu poruku je menjao Mirjana21 dana 02.02.2010. u 22:54 GMT+1]
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 21:46 ] @
Kao što sam ti rekao trebaće ti izvorni fajlovi, ako si kupila taj template onda sigurno imaš i izvorni *.fla fajl koji ti je neophodan za bilo kakvu izmenu/dopunu.
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 21:53 ] @
Template nije kupljen već downloadovan sa sajta koji sam još na početku napomenula. A nakon konvertovanja SWF fajla dekompajlerom dobila sam .fla fajl ali dešava se ono što sam u predzadnjoj poruci već napomenula.
[ nesabass @ 02.02.2010. 23:00 ] @
Citat:
Mirjana21


Template nije kupljen već downloadovan sa sajta koji sam još na početku napomenula. A nakon konvertovanja SWF fajla dekompajlerom dobila sam .fla fajl ali dešava se ono što sam u predzadnjoj poruci već napomenula.


Template to nije ako ne sadrzi izvorni *.fla fajl, a cak i sa izvornim fajlom njegovo menjanje nije tako jednostavno. Zanima me koji si Flash Decompiler koristila? I to sto ne mozes da izbrises dva dugmeta verovatno je zato jer ih Flash ucitava preko ActionScripta, programskog koda koji Flash koristi.

Ako si vec toliko zainteresovana za sajt kreiran u Flashu, pokusaj sama da ga napravis. Za vreme koje si izgubila trudeci se da izmenis, mogla si sama da naucis da kreiras takve dugmice, pa cak i stranice. Na ovom forumu ima toliko dobrih ljudi koji ce ti pomoci gde god da zapne, samo ... Otvori Flash, kreiraj novi fajl i pocni da ucis
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 23:13 ] @
Evo tek sam sada skinuo fajl, naziv dugmića se menja preko eksternog fajla (nazivi se uzimaju iz text.html).

Code:
/////////////  Buttons   ////////////

&button1=Prvo dugme
&button2=Drugo dugme
&button3=Trece dugme
&button4=Cetvrto dugme
&button5=Peto dugme


/////////////  Header and Slogan  ////////////
&header=Naziv sajta
&slogan=Slogan



/////////////  Coppyrights   ////////////

&copyright=Copyright (c) 2010. All rights reserved.


Ali naravno preporučujem ti da se ne oslanjaš na ove šablone, već da naučiš ono što ti treba od početka.
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 23:32 ] @
Ok, znam to ali kako ih obrisati? ja sam već probala da ih samo obrišem, ali oni i dalje postoje samo bez naziva.
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 23:42 ] @
To već ne može bez .fla .
[ Mirjana21 @ 02.02.2010. 23:48 ] @
Ali imam .fla nakon decompajliranja u Flash Decompiler Trillix-u.
[ Stefan Jocic @ 02.02.2010. 23:55 ] @
To nikada nije isto kao i original.
[ nesabass @ 03.02.2010. 01:28 ] @
/*Mislim da je o templatima suvise glupo raspravljati i trositi vreme na njih! Ipak, u nameri da odrzim tradiciju elitesecurity-a koji uvek pomaze i ima resenje za sve probleme resio sam da se ovim malo pozabavim. Resenje postoji, i ja sam vrlo lako dosao do njega. Evo u nekoliko koraka, kako ces da obrises dugmice:


1. Konvertovani fajl sam otvorio u Flashu CS3, ovo hocu da naznacim jer ne znam koju ti verziju koristis, a moze da se desi da u nekoj drugoj verziji Layeri nisu isto popakovani.

2. Meni je prvi Layer 1 a poslednji Script 0, iznad poslednjeg sloja Script 0 videces Lock (katanac) opciju za zakljucavanje svih slojeva

3. Kad su svi slojevi zakljucani, vrati se na prvi sloj Layer 1, otkljucaj samo njega(proveri da li su svi ostali zakljucani) i klikni na drugi keyframe(crna tackica u produzetku Layer 1)

4.Sad kada je drugi keyframe selektovan, na sceni u samom gornjem levom uglu slike primetices krug sa krsticem u sredini - dva puta klikni na njega

5. Tim dvoklikom ulazis unutar MovieClipa Sprite 183 u kome su smesteni dugmici, sad mozes da obrises sta hoces, ali vodi racuna da obrises i tekst i nevidljivo dugme koje je postavljeno preko teksta, jer ako obrises samo tekst taj prazan prostor ce i dalje imati sve osobine dugmeta







[ Mirjana21 @ 05.02.2010. 22:32 ] @
Hvala na pomoći. Uspela sam sve izmeniti :)
[ nesabass @ 07.02.2010. 13:21 ] @
Nema na cemu!Drago mi je...Pozdrav