[ petkozaric @ 02.02.2010. 17:31 ] @
pozdrav svima,

Imam jedan problem koji ne mogu da resim zato sto nisam bas strucan oko setup-a wifi

problem je sledeci:

Koristim Eunet-ov ADSL (modem Sagem) i zelim da signal pustim preko Wifi Rutera TP-Link TL-WR941ND sto sam i uradio uz pomoc njihove tehnicke podrske ali totalno drugacije nego sto je to pisalo u upustvu TP-Link-a. Signal je pusten i na MacBookPro internet radi odlicno. Medjutim ugradio sam u ostale desktop racunare PCI WIFI kartice TP-Link TL-WN551G instalirani su driveri bez ikakvog problema, ali nikako da uspostavim konekciju tj. da internet proradi, ne znam gde je problem.

ADSL modem je vezan preko LAN kabla sa Ruterom na LAN konekciju a ne na WAN kako je u upustvu pisalo, kako je rekao momak iz tehnicke podrske, treba SagemADSL modem da inicira konekciju a ne ruter internet radi na laptopu.

poruka: Windows was unable to find a certificate to log you on the network
to sam resio isklucivanje Enable IEEE 802.1x authentication for this network

ostala podesavanja:
Network Authentication: Open
Data encryption: WEP

usled uspostave konekcije trazi mi network key!!


TCP/IP Wireless Network Protocol Properties da li IP adresa traba da stoji na automatski ili da se podesi?


hvala unapred na pomoci

[ mantas @ 15.04.2010. 10:15 ] @
Data encryption: WEP, zbog toga ti trazi kljuc imas zatitu,odes u podesavanja routera i vidis koji je!trebalo bi na autamtic da radi ako je ukljucen dhcp server na routeru!!mada ako ne ide u wan to moze da znaci da je dhcp disejblovan na tplinku(posto ako je ukljucen u lan njega sagem odmah stavlja u njegov mrezni opsrg tj dhcp,da je ukljucen i na tplinku ne vidim kao bi to radilo posto tplink ne uzima dinamicku od sagema)
treba SagemADSL modem da inicira konekciju a ne ruter???ok za konekciju na internet ali da inicira konekciju za wireless hmm.