[ 3stramshandy @ 02.02.2010. 19:37 ] @
Dobar dan,
znam da je tema i formalno i neformalno silovana do iznemoglosti,no zamolio bih poznavaoce ove oblasti i trendova u istoj da mi daju par informacija imali li smisla uospte pocinjati baviti se ovakvim projektom.
Kao sto je poznato,brojke su abnormalne kad je u pitanju ova oblast,no reciprocno tome i monetizacija istog je mukotrpna u svakom pogledu.
Kao entuzijasta u ovoj oblasti specijalizovao sam se za nekoliko vrlo srodnih niches,pa i prema njima ostavario neke kontakte i dosao do nekih sasvim urednih copyrighta i sve u tom smislu.
Znaci,legalno i po US zakonima i EU zakonima,a cini mi se i po ex-yu zakonima.
Svaka sugestija ili iskustvo bilo bi dobrodoslo,hvala unapred. . .
[ Mister_rap @ 05.02.2010. 15:21 ] @
Pozdrav,

Zavisi sta tacno radis, ali poznatao je da ako imas kvalitetan traffic od adult sajtova mozes jako fino da zivis.
Ima cimanja oko kontenta i slicno naravno ali misljenja sam da se sve u svemu uplati.

Ono sto je najbitnije jeste kakav traffic imas i kako do istog dolazis a nakon toga ide koji tip sajta imas ili planiras da pokrenes (posto ovo iskreno nisam skapirao iz tvog posta).

Dakle, tgp, mgp, tube, ll, blog-ovi, free, pay, cam itd.

Ako te zanima nesto konkretno pitaj, jeste da nisam skroz u tome ali...
[ 3stramshandy @ 08.02.2010. 20:32 ] @
Ah,pa hvala na odgovoru,vec sam pomislio da je tema definitivno out.
Pa sto se traffica tice imam na odredjenom mestu skoro pola miliona unique poseta koje sam ostvario za nepun mesec dana.
Sto se ostalog tice hodam kao po minskom polju,jer dobijam kontradiktorne informacije o copyrightu.
Sad malo mi je nezgodno,ali ne bih bas javno o detaljima,ali recimo da imam ideju da preko par blogova malo etabliram label pa onda u skladu s rezultatima ici na neku napredniju varijantu.

[ Mister_rap @ 09.02.2010. 18:34 ] @
Pozdrav,

Ne iznosis previse detalja pa na osnovu toga ne mogu da ti pomognem.
Sta ti je konacan cilj, content provider ili sta ne kapiram ?

Kakve probleme oko copyright-a imas ?
Kako ces da pravis label, legalno ili ne ?
Od koga nabavljas kontent i kako, na kojem podrucju djelujes, da li imas firmu i tako dalje i tako dalje.
Ako imas modele da li imas ugovore sa njima i ako da kog tipa, znaci moras dati preciznija pitanja i vise informacija kako bih ja ili neko drugi probao da ti pomogne :)

Sto se tice traffica to zvuci pristojno ali nista spektakularno ako je targetiran onda je wow, a ako je samo exchange onda ne znam, to bas i nije sjajno za monetizaciju...
[ 3stramshandy @ 10.02.2010. 10:54 ] @
Iskljucivo legalni label,a odobrenja autora sadrzaja dobijam putem emaila.
Firmu nemam.
Prema link exchange-u sam za sada podozriv iz odredjenih razloga,a marketi na koje ciljam su USA i EU.
Ostalo je jos u fazi researcha.
[ Mister_rap @ 10.02.2010. 16:46 ] @
Cek ajmo da malo pojednostavnimo stvari posto se ja trudim da ti pomognem al mi cini mi se bas i ne ide...

Ti sada promovises content od nekih sponzora poput bang bros, reality kings itd ?
Ako da sta ce ti onda label, jel znas sta je to ?

Za promociju, generalno gledano ako koristis free tehnike onda submit sajtovi, 3 way link exchange recimo, blog postovi.
Ako imas neki budzet onda reklama na relevantim sajtovima ili odmah traffic exchange sa jacim sajtovima iz niche-a.