[ Catch 22 @ 03.02.2010. 10:07 ] @
Čuvena tehnologija "Dual Boot" (dva različita operativna sistema na istoj mašini) se sa kućnih računara seli na "pametne" mobilne telefone...

Više detalja o tome kako pomoću Linux Bootloader-a možete napraviti DualBoot na Windows Mobile uz dodavanje i Android operativnog sistema:
Dual-Boot Windows Mobile Phone and Google Android with Gen.Y DualBOOT and Haret

I snimak celog postupka na YouTube (embeding ne radi ovde na forumu)
http://www.youtube.com/watch?v=Nvj4ObHmxCI
[ miroslavL @ 03.02.2010. 13:13 ] @
E ovo je zanimljivo.

A sad, jeste da nije telefon, ali sam čisto radi probe na mom netbook-u (eee pc 701) instalirao Android kao dual boot i mogu reći da lepo radi - zanimljiv OS i malo zauzima mesta što mi odgovara zbog malog SSD-a koji je svega 4GB.
[ Alex65 @ 25.02.2010. 21:20 ] @
Pozdrav...
Ajde da pitam nesto...u cemu je razlika izmedju Android i Windowsa za obicne korisnike?
Koje su mane /prednosti jednih u odnosu na druge? Treba li jako da se sekiram ako imam priliku jeftino da dodjem do Android telefona ili da sacekam neki Win na zicer ?
Hvala
[ Dejan Lozanovic @ 26.02.2010. 11:55 ] @
Citat:
Alex65: Pozdrav...
Ajde da pitam nesto...u cemu je razlika izmedju Android i Windowsa za obicne korisnike?
Koje su mane /prednosti jednih u odnosu na druge? Treba li jako da se sekiram ako imam priliku jeftino da dodjem do Android telefona ili da sacekam neki Win na zicer ?
Hvala


Android sa stanovista obicnog korisnika, lici dosta na iphone, tipa vecina modela ima touch screen, a imas integrisan i android market, na koji ljudi mogu da salju svoje aplikacije, pa kao obican korisnik imas pristup velikom broju besplatnih aplikacija . U decembru je postojalo oko 20 000 aplikacija, od cega je jedno 80-90% besplatno.
[ Alex65 @ 26.02.2010. 18:46 ] @
Fino, zahvaljujem na brzom odgovoru. Pitao bih onda jos nesto. Znaci, prakticno Android moze skoro sve sto i windows mob. Office, pdf, itd ? Sinhronizacija sa outlookom/PC ?
[ rajco @ 26.02.2010. 21:28 ] @
Sinhronizacija sa exchange-om je još uvek problem za android, ostalo naravno radi.
[ slobo klajic @ 11.01.2011. 16:54 ] @
Za bolje upucene, konkretno interesuje me za telefon HTC HD2,

1. Ako ovaj telefon ima ROM version 1.66.479.2 i Radio version 2.07.51.22_2 da li bi na njemu mogao da se instalira ANDROID SuperRAM_FroYo_V1.5 ili treba novija verzija roma i radia,
2. Mora li memorijska kartica biti prazna kad se na nju kopira ovaj superRAM da bi se pokrenula instalacija ili ne - dali je dovoljno samo da ima slobodnog prostora,
3. Nece li unistiti podatke sa memorisjke kartice kad se instalira android,
4. kako saćuvati kontakte i dokumente sa OS win i kako ih kasnije ubaciti na android OS, i sto je najbitnije
5. Kako kasnije ako mi se ne svidja android vratiti pretodni os windows mobile 6.5