[ bugsu @ 03.02.2010. 17:47 ] @
Pocinje se polako zakuvavati na tom polju ..izbacuju se flash playeri sa sajtova a ubacuju html5(youtube) ...mene zanima dal je nekoa na netu naisa na neki artikal, source ili zna kako se pravi takav player???
malo bi da se poigram stim...

hvala
[ Goran Rakić @ 03.02.2010. 17:52 ] @
Šta je to artikal?

Ne postoji HTML5 video player već HTML <video> tag:
Code:

<video src="NewOrleans2006.ogv" width="320" height="240"></video>


Postoji još nekoliko atributa, a elementu se može pristupiti iz JavaScripta za bogatiju kontrolu. Pogledaj http://diveintohtml5.org/video.html#markup za više detalja.
[ mmix @ 03.02.2010. 17:57 ] @
artikal je pretpostavljam serblish od article tj clanak.

A sto se tice pitanja mislim da ne pravis player, to valjda pravi proizvodjac HTML5-compliant browsera da bi mogao da renderuje <video> tag.
[ bugsu @ 03.02.2010. 18:28 ] @
za artikal mislio sam na clanak ... jedno pisem drugo mislim ..sorry


Citat:
mmix:A sto se tice pitanja mislim da ne pravis player, to valjda pravi proizvodjac HTML5-compliant browsera da bi mogao da renderuje <video> tag.

ja sam nesto razumeo da ga je moguce "sminkati" po nasemu .. kontrole/skin a repordukciju da ide preko browsera.....

[ Goran Rakić @ 03.02.2010. 18:39 ] @
Možeš da atributima kažeš da se kontrole ne prikazuju, a onda napraviš svoje koje reaguju preko JavaScripta. Za izgled kontrola možeš koristiti bilo koji HTML/CSS, pa čak ih i postaviti preko <video> elementa (CSS z-index: 1).