[ Jagnjeca brigada @ 03.02.2010. 22:02 ] @


Trka za najskuplje stanove u Beogradu je počela. U samom centru prestonice, u Dobračinoj 8, niče "Infinity" najluksuznija zgrada na Balkanu. Kako nezvanično saznajemo kvadrat staje oko 9.000 EUR pa će stan od 260 m2 u ovoj sedmospratnici koštati 2.340.000 EUR. Za one sa većim prohtevima na sedmoj i osmoj etaži je "penthouse" ukupne površine oko 460 m2. Inače, zgrada ima jedan lokal i samo šest stanova. Gradnja je počela u julu 2008. a kraj je predviđen za sredinu 2010. godine.

(Dnevna soba)

Autori koncepta "Infinity" ističu da je "čarolija prisutna ali nevidljiva". Najsavremenija tehnološka i arhitektonska rešenja omogućavaju da prostor diše, zrači toplinom zimi i mediteranskom svežinom leti, da se otvara prema sunčevoj svetlosti ili nečujno ušuškava dok kiša klizi niz kristalne svodove. A ništa od toga se ne vidi okom i ne narušava estetsko jedinstvo ovog čudesnog mesta.

(Veliki zid u staklu)

Nevidljiva čarolija omogućena je tehnologijom "pametne kuće" koja povezuje rasvetu, ozvučenje, grejanje i hlađenje, ventilaciju i kućne aparate i sve ostale električne uređaje u jednu mrežu.

(Trpezarija)

Preko centralne upravljačke konzole "touch screen" ili namenskih daljinskih upravljača kontroliše se rasveta, grejanje, klimatizacija, kućni uređaji, glavni dovod vode, ali i upravljanja sistemom nadzora objekta.



Stanari će moći da podese različite scene, gde će atmosfera biti u skladu sa željama. Ukoliko stanar želi atmosferu za žurku on će osvetljenje, klimatizaciju, muziku, temperaturu podesiti u sceni "party". Svaki sledeći put kada pritisne "party" dugme dobiće željeno okruženje.

(Kupatilo)

Istraživanje strukture urbanog stana, dovelo je autore do finog balansiranja dnevne i noćne zone, do stana u kojem je privatnost svakog člana porodice isto tako važna kao i prostori u kojima je porodica na okupu. Ono što je još važnije, kako kažu autori, jeste postojanje različitih ambijentalnih zona u kojima svaki član porodice može pronaći svoj kutak, u skladu sa svojim potrebama i afinitetima.

(Svaka soba imaja zasebno kupatilo)

Spavaće sobe okrenute su ka dvorištu, u kome su tišina i mir, a dnevni boravak, trpezarija i kuhinja ka ulici. Svaka soba ima zasebno kupatilo, a rasporedom su predviđeni još i kuhinja, trpezarija za goste, kuhinja sa zasebnom trpezarijom i dnevni boravak. Strana zida koja izlazi na terasu izrađena je od stakla i funkcioniše po principu kliznih vrata.

(Uređenje kupatila po "Feng shui" principima)

Podno i zidno grejanje, kao i plafonsko i zidno hlađenje kreiraju idealne mikroklimatske uslove u prostoru: odgovarajuću temperaturu i vlažnost, dovoljno svežeg vazduha i mirnu atmosferu.

(Kuhinja)

Primenom najsavremenijih bioklimatskih sistema, kao i uređaja za jonizaciju nemačke kompanije Bioclimatic (koju u našoj zemlji zastupa "Marquis Commerce" iz Beograda, stanarima je omogućena "vazdušna banja" 365 dana u godini. Mikroklimatski uslovi prostorije su nezavisni od spoljašnjih parametara, tako da zagađenost vazduha iz sredine ne može da prodre u unutrašnjost prostorije, u koju se ubacuje prečišćen i jonizovan vazduh. To štiti od obolevanja disajnih puteva. Sredina bogata aktivnim kiseonikom ljudima daje osećaj svežine i omogućava im bolju koncentraciju, a ujedno sprečava simptome kao što su glavobolja, zamor, osećaj mučnine, kašalj, smanjena koncentracija.

(Spavaća soba sa velikim garderoberom)

Kompanija "Lending", koja stoji iza ovog projekta, otvorila je vrata ove zgrade u petak (29. januar 2010. godine), potpuno opremila uzorni stan na drugom spratu i pokazala koja rešenja mogu da ponude kupcima.

Sudeći po broju prisutnih i velikoj gužvi na ovoj prezentaciji, investitori neće imati mnogo problema da pronađu kupce.


Na prvom spratu objekta otvoren je "show room" u kome se može videti oprema koja je ugrađena u uzornom stanu, ali takođe i tehnološka rešenja koja su korišćena sa samu izgradnju objekta, zajedno sa sistemom vodovoda i kalalizacije, sistemom podnog i plafonskog grejanja/hlađenja, sanitarijama, materijalima za završnu obradu - kamenim oblogama zidova i podova, različiti tipovi parketa, italijanske garniture za opremanje dnevnog boravka i ostalih prostorija u stanu.



"Infinity tim"

Za izgradnju ovog zdanja zaslužan je tim vrhunskih arhitekata i dizajnera.

Arhitektonsko rešenje je delo poznatog beogradskog arhitekte porfesora Miodraga Mirkovića, Vasilije Slavić, dipl. ing mašinstva, je projektant termotehničke izolacije, dok je rešenje za upravljanje zgradom projektovao Dragan Lazić, profesor Mašinskog fakulteta u Beogradu.

(Veliko interesovanje na promociji)

Investitor ovog projekta je preduzeće "Srboštampa", generalni izvođač je "Landing", finansijer Eurobank EFG, nadzor vrši "Ars regia" i EFG Properties. Nosilac posla i glavni projektant je "Ars regia", a za projekat konstrukcije je zadužen "SAM projekt biro".

Kooperanti u izgradnji i opremi objekta "Infinity" – "Kreon“, "Osram Sylvania", "Woodovia", "ThyssenKrupp elevators", "Tre-piu", "IDC", "Ceresit", "Miele", "Siemens", "Schneider Electric", "GIRA", "Gaggenau", "Marquis commerce doo" i "Bioclimatic", "Vario therm", "Boffi", "Geberit", "Oikos", "Smart Home", "Poltrona Frau", "B&B", "Molteni", "Rimadesio" i još mnogi drugi.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/290191
[ ventura @ 03.02.2010. 22:36 ] @
Verujem da je cena marketinški trik, jer stvarno trebaš biti debelo zreo za ludnicu da platiš kvadrat u Beogradu 9000evra, što je skuplje nego kvadrat na Menhetnu (i to sa pogledom na central park) u lux zgradi...

Sa druge strane dati 2+ miliona za stan, kad za te pare možeš sagraditi kuću kakvu hoćeš, i na lokaciji kakvoj hoćeš je posebna tema...
[ Srđan Pavlović @ 03.02.2010. 23:12 ] @
Nemojte da brinete da to nece biti prodato, to je sve sto je bitno.
[ Horvat @ 03.02.2010. 23:40 ] @
lepo deluju neke prostorije,neke deluju odvratno sterilno

slazem se s kernelom da ce biti prodate [i da budu prodavane],a dva su moguca scenarija kome/kako ce biti prodate
- nekim burzujima [za ovo moras biti burzuj :D] koji hoce da bude "in"
- dobar nacin za pranje love :)


@ventura a koliko kosta kvm u la-u?
[ a1200 @ 04.02.2010. 01:11 ] @
Mozda su ovo socijalni stanovi za politicare :)
Bagatela :)
[ maliradojca @ 04.02.2010. 04:10 ] @
Stvarno dobri stanovi na dobroj lokaciji, ali ni ja ne verujem da to zaista vredi 9000 eur po kvm.
[ Bata @ 04.02.2010. 06:49 ] @
trenutno ne mogu da se setim i predstavim sebi sliku gde je to u Dobračinoj ulici tačno,
ali na one dve ilustracije koje predstavljaju izgled soba, a na kojima se vidi onaj zid-prozor,
sami ilustratori su iskreno ubacili pogled na susednu zgradu.

Za te pare valjda će se ispružiti da montiraju neka "jednosmerna" stakla, da komšije ne gledaju
velikog brata uživo, ali ja kada bih imao puno para, siguran sam da bi ta činjenica što mi prozor,
i to koliki, gleda na susednu betonsku građevinu, bila dovoljna da u "oglasima za bogatune" preškrabam
tu ponudu.

u američkim filmovima koji promovišu, na ovaj ili onaj način, japi ideale, takvi stanovi se uglavnom nalaze
na nekim dvocifrenim spratovima, sa pogledom na panoramu velegrada gde je susedni soliter dovoljno daleko
da u toj panorami predstavlja samo jedan pravougaonik sa sitnim lampicama.


suštinski to je samo
još jedno mesto za one koji žele da pokažu svoje pare kao što najjači babun u čoporu paradira sa svojim crvenim dupetom,
ili
još jedno mesto gde će se bogati skupiti kao muve govnare na smrdljivo gouno koje se isparava ( i jesti ga)
ili
još jedno mesto gde će se bogati smestiti na gomilu kao što se izmet smesti u septičku jamu
ili
još jedno mesto gde će nova aristokratija iživljavati svoju holivudsku fantaziju, doduše u Beogradu u Srbiji, ali bolje najbolji
konjovodac, nego najgori knez...jel da ?


ja ne znam jer se vozim autobusom i radim za platu.
[ Take 5 @ 04.02.2010. 07:21 ] @
Mngo iritantna tema!
Kada opet po provinciji osvanu grafiti: "Beograd će goreti kolko noćas", nemojte se čuditi.
[ Java Beograd @ 04.02.2010. 07:33 ] @
Naravno da će biti prodati. I treba, zašto ne bi ?

Kao što znamo mogu da se kupe gaće kod kineza za 10 din, ali i firmirane gaće za 1.000 din, tj. 100 puta skuplje. I kao što znamo i ove druge se kupuju. Zašto ne bi ? Ima ko to hoće da plati. Isto je tako i sa stanovima. A ovi su pri tome samo 5-6 puta skuplji od najjeftinijih stanova u beogradu.

Jedino mi je nebulozno poređenje sa jeftinim stanovima na Menehtnu. Tamo koštaju koliko koštaju, onakvi su kakvi su. So what ? Kakve to veze ima ? Ili je možda logika da nigde na svetu kvadrat stana, ma koliko luksuzan bio, ne sme da košta više nego na Menhetnu ?



Takođe, oduvek mi je bila smešna socijalistička tekovina računanja cene nekretnine po kvadratnom metru ! Kao da neko može da kupi 3.4 m2 stana. Svašta ! Stan (ili kuća) je celina, uklopljena u okolinu, i ima ukupnu cenu.
[ cozmo_im @ 04.02.2010. 07:37 ] @
Ovo u izgradnji brat bratu kosta max soma eura kvadrat tuto kompleto (bez namestaja naravno)...

Budalastina.
[ Java Beograd @ 04.02.2010. 07:41 ] @
Citat:
cozmo_im: Ovo u izgradnji brat bratu kosta max soma eura kvadrat tuto kompleto (bez namestaja naravno)...

Ajde ga ti sagradi za soma eura, 'leba ti !
[ Rumpletstilskin @ 04.02.2010. 08:07 ] @
A evo sta rekose u septembru:

Citat:
Krenuli smo od toga da stančić od 100 m2 ne može biti komforan, apartmani "Infinity" zauzimaju oko 240 m2.


LOL!
[ djoka_l @ 04.02.2010. 08:14 ] @
@combuster
Fasciniram sam tvojim poznavanjem cene građenja u Beogradu. Da nisi neki preduzimač?
Kada je moja firma svojevremeno htela da izgradi poslovni prostor, našli smo fino mesto, ne baš u centru grada (kod Đerma). Urbanističkim planom tu je bila dozvoljena gradnja trospratnice sa spratovima površine 300 m2. Vlasnik zemlje je kao kompenzaciju tražio jedan sprat izgrađenog objekta. Grad je tražio onoliko para koliko bi koštao još jedan sprat. Dakle, da bi dobio 600 m2 moraš da uložiš para koliko košta 1200 m2. Naravno u centru grada je situacija još gora.

Ne kažem da je 9000 EUR realna cena za ovako nešto, ali sam siguran da si ti stravično potcenio cenu zemljišta i dozvola koje u značajnoj meri poskupljuju (da ne kažem udvostručuju ili utrostručuju) cenu kvadrata na takvoj lokaciji.

Pitanje je koliko će preduzimača koštati i kamate na kredit koji uzme da bi ovako nešto izgradio - a i to na kraju plaća kupac...
[ Kosuth @ 04.02.2010. 08:41 ] @
Citat:
Preko centralne upravljačke konzole "touch screen" ili namenskih daljinskih upravljača kontroliše se rasveta, grejanje, klimatizacija, kućni uređaji, glavni dovod vode, ali i upravljanja sistemom nadzora objekta.

Ma dobro,sve,sve,ali onako,đetićki kontam nešto...

a ko će,velju,tu silnu dugmad pritiskat !?!?
[ Java Beograd @ 04.02.2010. 08:46 ] @
Pa ovakve stanove ne kupuji oni koji sami ribaju kupatilo i sami čiste svoje cipele. Neki ljudi imaju poslugu, batlere, lično obezbeđenje.

ALO LJUDI: TITO JE UMRO !!! A I KRLEŽA, TAKOĐE !
[ maksvel @ 04.02.2010. 08:58 ] @
Eh, konačno The Cribs u BG-u
[ cozmo_im @ 04.02.2010. 09:16 ] @
Citat:
Java Beograd: Ajde ga ti sagradi za soma eura, 'leba ti !


Javo bre bas si naivan! Od mog kuma brat je investitor. Njega je m2 u FULL-u kod klinickog centra na Zvezdari kostao oko 400e m2. Dakle tuto kompleto, bez namestaja naravno, italijanska keramika, parket I klase, klima u svakom stanu, kablovska, interfoni, sigurnosna vrata, PVC... Ni punih 400e!!!! Ovo ne moze da bude vise od soma kako god okrenes.

Znaci 400e a prodavao je m2 od 1750 do 2000e!

Pa vi vidite;)
[ Miroslav Jeftić @ 04.02.2010. 09:20 ] @
Puno buke oko 6 stanova. Ako ručni sat može da košta od 200k€ do 2 mil. € ne vidim što ne bi mogao i stan ili bilo šta drugo. Kome je skupo ne mora da kupi.
[ Isak666 @ 04.02.2010. 09:26 ] @
Citat:
cozmo:
Od mog kuma brat je investitor.


:))

Skontao sam da uvek imas neki izvor i to je ok, ali do sad mi je ovaj najjaci :)
[ žutokljunac @ 04.02.2010. 09:37 ] @
Citat:
Java Beograd: Pa ovakve stanove ne kupuji oni koji sami ribaju kupatilo i sami čiste svoje cipele. Neki ljudi imaju poslugu, batlere, lično obezbeđenje.


Znači Šojić.
[ cozmo_im @ 04.02.2010. 10:06 ] @
Citat:
Isak666: :))
Skontao sam da uvek imas neki izvor i to je ok, ali do sad mi je ovaj najjaci :)


A najgore od svega sto ga je brat ispalio za jedan stan ;))))
[ Bata @ 04.02.2010. 11:12 ] @
Citat:
cozmo_im: A najgore od svega sto ga je brat ispalio za jedan stan ;))))



ček` ko koga ? kum investitora, ili investitor kuma ?

jel možeš da kažeš nešto više o tom investitoru, ne mislim lično, nego više o njegovom profilu,
odakle mu lova, kakva karijera je iza njega, jel "kriminogen" ?
[ Kosuth @ 04.02.2010. 11:30 ] @
Citat:
cozmo_im: A najgore od svega sto ga je brat ispalio za jedan stan ;))))
Citat:
cozmo_imJavo bre bas si naivan! Od mog kuma brat je investitor.

Nije baš pametno tebe snabdevati poverljivim informacijama...
[ Jagnjeca brigada @ 04.02.2010. 11:30 ] @
I na sajmu automobila, prvo se prodaju najskuplji automobili. Tako da je ovo vec sigurno prodato po 9.000 evra po kvadratu ili vise.


BTW Autori koncepta "Infinity" ističu da je "čarolija prisutna ali nevidljiva".
[ pri3rak @ 04.02.2010. 11:39 ] @
Citat:
Kosuth: Nije baš pametno tebe snabdevati poverljivim informacijama...


LOL

Vala bas, ovom kazes nesto i probudis se u Zabeli
[ Horvat @ 04.02.2010. 14:59 ] @
dok god im ne postane "trend" da prodaju supe u raspadu [citaj novogradnju] po ovoj ceni [odnosno da je ovo minimum minimuma],ne vidim sta je problem

svaki proizvod ima svog kupca,pa tako i ovo

i ko ih ebe i da se guze jedan drugom na glavi "bogatasi",dotice to nekog odavde?
moze jedino da ga doticen nacin na koji je stekao tu lovu,ali ne i to sto je za tu lovu kupio stan ili sta vec

p.s. ovakav stan [od ~200 i vise kvm] bih i ja kupio,a ne one garsonjerice u kojoj i kakis i kuvas i spavas u istoj prostoriji,da prostite,potpuno nevezano za cenu i lokaciju :)

p.p.s. a bas me zanima posto su otkupili plac u samom centru [kako kaze tekst,ne poznajem bas ulice u bg-u pa ne znam di je ova,a ne gleda mi se mapa],odnosno posto idu kuce/zgrade u centru
[ a1200 @ 04.02.2010. 15:32 ] @
Jel' zna neko da li je prodato? Ja bih 'teo duplex da uzmem.
Mislim da po ovako povoljim cenama, nista manje od duplexa na jedno 400+ m2 ne treba uzimati. Jedan sprat za telohranitelje i advokate, drugi sprat za "zivot"
[ Lesli Eldridz @ 04.02.2010. 15:58 ] @
Citat:
Java Beograd: Neki ljudi imaju poslugu, batlere, lično obezbeđenje.
Odlicno, takve treba po kratkom postupku. Zajedno sa poslugom.
Citat:
BTW Autori koncepta "Infinity" ističu da je "čarolija prisutna ali nevidljiva".

[ djoka_l @ 04.02.2010. 16:07 ] @
Citat:
Horvat
p.p.s. a bas me zanima posto su otkupili plac u samom centru [kako kaze tekst,ne poznajem bas ulice u bg-u pa ne znam di je ova,a ne gleda mi se mapa],odnosno posto idu kuce/zgrade u centru


Ovo je najstroži centar grada, blizu Narodnog pozorišta, Knez Mihajlove itd. Ne znam koliko je cena kvadrata baš u toj ulici, ali je jedan moj poznanik prodao stan u Vlajkovićevoj ulici (to je ulica uz samu skupštinu na jedno 250 metara od te lokacije) za 3500 EUR po m2.
[ Horvat @ 04.02.2010. 16:45 ] @
^^da,ne zanima me jedan stan,nego citav plac [cisto informativno]

a ako je u strogom centru "obican" stan 3 i po kile po kvadratu,onda 9 kila za "nabudzen" ni "nije" tako puno
[ Nebojsa Milanovic @ 04.02.2010. 16:48 ] @
Citat:
djoka_l: jedan moj poznanik prodao stan u Vlajkovićevoj ulici (to je ulica uz samu skupštinu na jedno 250 metara od te lokacije) za 3500 EUR po m2.


Ovo je moglo da bude samo pre krize, i to baš u špicu cene, jer se sada po toj ceni ne može prodati stan maltene ni u Knez Mihajlovoj.

A ovu cenu od 9k ne treba specijalno ni komentarisati, jer ako neko plati stan toliko (mada ne verujem da će dostići i pola te cene) - to samo govori psihološkom profilu tog kupca, a nikako o samom stanu, lokaciji itd...
[ ventura @ 04.02.2010. 18:59 ] @
Na tom mestu gde je sada ta zgrada je pre bila neka polu srušena predratna kuća, i koliko se sećam oko nje se vodio neki spor jer je bila pod zaštitom kao kulturno dobro ili tako neka priča...
[ marko37 @ 04.02.2010. 19:01 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: A ovu cenu od 9k ne treba specijalno ni komentarisati, jer ako neko plati stan toliko (mada ne verujem da će dostići i pola te cene)


Pa cilj i jeste dostići pola te cene. "Za vas posebna ponuda, samo 4.500 eura po kvadratu. Sigurno znate i sami (videli ste u novinama), da je planirana cena kvadrata za ove stanove najmanje 9.000, ali mislim da ste baš vi onaj stanar kakvog smo imali u glavi kada smo krenuli u ovaj projekat, pa smo spremni da vam izađemo u susret..."
[ djoka_l @ 04.02.2010. 20:01 ] @
Citat:
Horvat: ^^da,ne zanima me jedan stan,nego citav plac [cisto informativno]

a ako je u strogom centru "obican" stan 3 i po kile po kvadratu,onda 9 kila za "nabudzen" ni "nije" tako puno


Ne znam koliko je cena u centru - to se ne pojavljuje baš često u oglasima. Na Dedinju cana ara ide 35-50 hiljada EUR. Kako je tamo uglavnom dozvoljeno da oko 35-40 procenata placa zauzima objekat, a obično se dozvoljava 2 sprata gradnje, izađe da u cenu kvadrata cena zemlje ulazi sa oko 450 EUR po kvadratu.

Za Dobračinu ulicu bih pretpostavio da će da košta jedno 3000 EUR po kvadratu stana samo da ubodeš ašov u zemlju...

Citat:
Nebojsa Milanovic: Ovo je moglo da bude samo pre krize, i to baš u špicu cene, jer se sada po toj ceni ne može prodati stan maltene ni u Knez Mihajlovoj.


Jeste, ovo nije "taze" transakcija, ali ne verujem da je to tako teško dostižno i danas.
[ mulaz @ 04.02.2010. 20:42 ] @
Nokia Vertu medju kucama :P

Ali opet ne verujem da su kupci tih stanova te pare sami (legalno) zaradili :)

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 04.02.2010. u 23:29 GMT+1]
[ žutokljunac @ 05.02.2010. 06:55 ] @
Bio je prilog o ovoj zgradi na RTS SAT-u pre nekih pola godine. Ne vidim šta ta zgrada toliko pruža. Sve je kompjuterizovano i to je jedina stvar koja je izdvaja od ostalih zgrada na tako atraktivnim lokacijama. Međutim, danas bar ta tehnika nije skupa - klime, džakuzi, blindirana vrata, italijanska kupatila, video interfon, podzemna garaža. Te stvari danas više-manje imaju sve novije zgrade. Bešumni lift? Pa danas su svi liftovi takvi. Blinirana vrata? Mogu da se nađu za 200€. Video interfon? I on je jeftin. Podzemna garaža? Nisam ni siguran da je ova zgrada ima.
Ali dobro, uz dobar marketing i tako ekskluzivnu lokaciju, uvek ima ljudi koji žele da im dupe bude više crveno od ostatka čopora. Ionako to nije za obične smrtnike, a u pitanju je samo 6 stanova. Jaka stvar. Da su stavili neku normalnu cenu, niko o ovoj zgradi ne bi ni pričao, ali pošto je ovako papreno, svi polemišu uz kaficu, a investitoru treba samo 6 ljudi kojima će malo da spusti cenu i da završi posao. Dobar marketing, pametan trgovac, tako se to radi.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 05.02.2010. u 08:06 GMT+1]
[ Jagnjeca brigada @ 05.02.2010. 10:13 ] @
Marketing je cudo

http://www.infinity-beograd.com/


-

[ žutokljunac @ 05.02.2010. 10:38 ] @
Pazi kad i ova zgrada ima " Odnosi S Javnošću ". I ona mora de se odnosi s javnost.
Ne zna čovek šta je gluplje. Tekst na tom sajtu, onaj video ili što su stavili svetske marke od kojih su kupovali pločice za kupatilo.
[ vjamovic @ 05.02.2010. 12:16 ] @
Šarići obrnuli više od 5 milijardi evra

http://pressonline.rs/sr/vesti...%A1e+od+5+milijardi+evra!.html





Ima se može šta je za najvećeg izvoznika u istoriji privrede na balkanu da kupi mešto ovako sve sa spratom za advokate i telohranitelje

[ etjen @ 05.02.2010. 21:33 ] @
sajt im je kao da je cena 2000 a ne 9 :D

Ništa se, bre, ne vidi! I plus se smaraš sa crnom pozadinom
[ BokasaTzar @ 14.02.2010. 13:03 ] @
I gradska uprava Beograda ide na ruku ovakvim investitorima ( pobednicima tranzicije ), jer priprema drakonski porez za vlasnike stanova i kućica sa zajedničkim dvorištem u centru.

Cilj budućeg drakonskog poreza je da se primoraju vlasnici da prodaju (predaju - rekao bih), svoju imovinu ovakvim investitorima.

Mislim, kriza je, pa da se pokrene taj investicioni ciklus, da ljudi imaju šta da kopaju, da se radi, da se voze kamioni, avioni i sl.

To je isto radio i Bravar, doduše isti je ponešto i ostavio proleterijatu
[ musicmaster @ 14.02.2010. 13:30 ] @
Citat:
...to samo govori psihološkom profilu tog kupca, a nikako o samom stanu, ...

Tačno, onako - 100%.

U današnje vreme, onaj ko se bude uselio u ovakvu kičeraj luxuzeriju sa po jednim flat screenom u svakoj prostoriji da mu ispira mozak i pre i posle spavanja,
a i za vreme obedovanja, treba da se proveri kod psihića. Imaće popriličan broj dobronamernih komšija pride, to sigurno.
A što se tiče "sajta", to jest slike koja je u "trendy-IN" fazonu, hebote, jel' kliknuo neko na view page source? :D

Kaže...
Code:

<meta name="keywords" content="beograd, centar, center, building, beautiful, smart house, apartment, shiny, 
sunny, view, for selling, Mercedes, car, beautiful, building, expensive, quality, pool, lift, air, condition, heating, 
lightning, internet, Paris, actors, London, singers, Vienna,  infinity, sport, Roma, opera, Bern, theater, Budapest, 
New York, Belgrade, spa, wellness, wifi">


Mercedes... Roma.... opera... Bern.... theater... New York, Belgrade, ... rofl.... na kraju Wellness i wifi...
[ Ivan Dimkovic @ 14.02.2010. 13:45 ] @
Postoji krucijalna razlika izmedju NYC-a i Beograda kada su cene stanova u pitanju.

Tacno je da u NYC-u mozda ima stanova od 9000 EUR/kvm ali je to posledica realne ponude i potraznje, tj. fakta da zaista nema mesta niti takvih stanova po nizoj ceni - hocete stan preko puta Central Parka, da ima 250 kvm, luksuzno opremljen? Jbg, nema jeftinije od XYZ$ - i to jos ako imate srecu pa nadjete neki slobodan :)

Ovo u Beogradu je "PR stunt" doticnih organizacija koje su sponzori projekta - daleko od toga da je cena luksuznih stanova 9000 EUR/kvm U Beogradu, bice da je bar 2x manja. I daleko od toga da nije moguce naci slican stan za manje pare - dakle, nije u pitanju trzisni pritisak kao faktor dizanja cene.

Mislim da je cela stvar samo dobar PR za "sponzore projekta" - te da ce se mozda i naci par kupaca, iz ovih ili onih razloga - ali daleko od toga da ce to postati pravilo ili bitno povecati cene luksuznih stanova u Beogradu u globalu.

Na kraju krajeva - ako ima kupaca koji su spremni da za ovako nesto izdvoje par miliona EUR, sto da ne... svaka roba, na kraju, ima svog kupca.
[ Zoran Milovanovic @ 14.02.2010. 17:41 ] @
Citat:
musicmaster:
Code:

<meta name="keywords" content="beograd, centar, center, building, beautiful, smart house, apartment, shiny, 
sunny, view, for selling, Mercedes, car, beautiful, building, expensive, quality, pool, lift, air, condition, heating, 
lightning, internet, Paris, actors, London, singers, Vienna,  infinity, sport, Roma, opera, Bern, theater, Budapest, 
New York, Belgrade, spa, wellness, wifi">


Mercedes... Roma.... opera... Bern.... theater... New York, Belgrade, ... rofl.... na kraju Wellness i wifi...


Potpuno je nebitno sta stoji u meta tagu keywords.. mozes slobodno i da ga nemas ili pak da imas ovakvu glupost. Pretrazivaci (bar oni koji vrede) ne obracaju paznju na meta tag keywords..
[ žutokljunac @ 14.02.2010. 18:16 ] @
Citat:
musicmaster: Tačno, onako - 100%.

Code:

<meta name="keywords" content="beograd, centar, center, building, beautiful, smart house, apartment, shiny, 
sunny, view, for selling, Mercedes, car, beautiful, building, expensive, quality, pool, lift, air, condition, heating, 
lightning, internet, Paris, actors, London, singers, Vienna,  infinity, sport, Roma, opera, Bern, theater, Budapest, 
New York, Belgrade, spa, wellness, wifi">


Mercedes... Roma.... opera... Bern.... theater... New York, Belgrade, ... rofl.... na kraju Wellness i wifi...



[ drbogi @ 15.02.2010. 01:11 ] @
Citat:


Nema "pomorandže ceđene" u meta tagu, ovi će se teško leba najesti od zidarluka.
[ musicmaster @ 15.02.2010. 05:30 ] @
Citat:
Potpuno je nebitno sta stoji u meta tagu keywords.. mozes slobodno i da ga nemas ili pak da imas ovakvu glupost. Pretrazivaci (bar oni koji vrede) ne obracaju paznju na meta tag keywords..

Tačno. Ali, bez obzira na to što je "description" meta tag bitniji i potreban, "keywords" tag i dalje ima funkciju.
I itekako pomaže pri pronalaženju određene web lokacije.
Kod svih pretraživačkih "motora".

Sve u svemu, ovaj "picture" dizajner ga je ujeo! :D
[ maliradojca @ 18.02.2010. 22:20 ] @
Danas prodjoh pored zgrade i videh je u nezavrsenom izdanju. Manja je nego sto sam pretpostavljao, deluje mi kao one nove zgradice po Zarkovu od 5 spratova,mada je spolja,ka ulici uradjeno gotivno-dizajnirano staklo.I malo mi deluje njesra za 9000eur/m2. Unutra je(bice) verovatno odlicno,ali brale 2.5 mil eur je cisto dranje za stan u toj zgradi.
Kupicu tu stan samo ako se dobro napijem, pa mi se omakne :)