[ luaay @ 04.02.2010. 13:29 ] @
dakle zeleo bih da zvuk neki stream ili mp3 ili druge snimim direktno iz zvucnika a ne preko mikrofona jer onda gubi na kvaliteti.
ne znam koju opciju da izaberem od wave ,line in,auxiliary,tad-in
nijedna nece da radi....
ima li neko ideju?
[ golden eye @ 05.02.2010. 11:20 ] @
Ovako

View > Float Mixer Toolbar

Kao input source izaveres “Wave Out” ili “Stereo Mix”

Pustis stream
Kliknes Record na audacity
kada zavrsis Stop
pa File>Export as mp3

Malo vise o ovome
http://www.brynmawr.edu/llc/he.../RecordStreamingAudioAsMP3.htm

Treba ti i lame kodek ( verovatno imas )
http://lame.sourceforge.net/download.php
[ luaay @ 05.02.2010. 22:34 ] @
nemam stereo mix
probao sam wave ali ne radi...
[ golden eye @ 06.02.2010. 11:11 ] @
hm
Probaj sa nradiobox
http://www.interfejs.tv/prilog.php?ID=6407


pusta radio stanice, snima i odvaja pesme po nazivu ako naziv pise u programu
Imas meni sa ponudjenim stanicama i opciju da dodas stanicu sa koje ces da snimas

Snima u mp3 formatu
[ luaay @ 07.02.2010. 04:27 ] @
http://www.sergeorlov.com/
odavde bih hteo skinuti zvuk a ne nase radio stanice....
[ golden eye @ 09.02.2010. 16:24 ] @
Pogledaj
http://wiki.audacityteam.org/i...Issues#Using_the_Control_Panel

Sta ti je namesteno za sound recording default device?
Koju maticnu imas?
[ luaay @ 09.02.2010. 22:41 ] @
ploca je dell8100

sb wave device!

bilo bi pravilno postaviti pitanje kako snimiti sa flasha zvuk posto je ovaj sajt flesh.

[Ovu poruku je menjao luaay dana 10.02.2010. u 02:37 GMT+1]
[ stephon @ 11.02.2010. 20:55 ] @
Aimp tools

Jednostavan rekorder, samo postaviš zvučnu kartu kao uređaj, odrediš izlazni format i snimaš.
[ golden eye @ 12.02.2010. 14:03 ] @
Citat:
stephonAimp tools

Jednostavan rekorder, samo postaviš zvučnu kartu kao uređaj, odrediš izlazni format i snimaš.


fin program
[ luaay @ 12.02.2010. 14:22 ] @
ljudi ali na flesh nece da radi...
[ stephon @ 14.02.2010. 19:41 ] @
Nema ovo veze s flešom, ili nisi odabrao zvučnu kartu kao uređaj za snimanje ili je nešto do tvog kompa. Znači, kad otvoriš aimp rekorder u levom delu prozora u meniju uređaj/device odaberi svoju muzičku kartu, probao sam na ovom tvom sajtu i radi.
[ luaay @ 15.02.2010. 11:45 ] @
ovako dakle kod mene je samo jedan sb wave device i ne radi....
cudno da kod vas radi...
[ stephon @ 20.02.2010. 17:43 ] @
Nisam video tvoj odgovor, ako još nisi nisi rešio ovo instaliraj Orbit Downloader, ja ga koristim u firefox-u, mislim da radi i sa ie i hrome. U firefox imaš orbit dugme pored adresnog polja, kada pustiš pesmu/video u browseru klikneš na dugme i odabereš record it.

Neznam zašto ne možeš da snimaš, meni je audio ulaz stereo mixer i snima sve što ide na audio izlaz. Ako već možeš da snimaš preko mikrofona onda bolje poveži audio izlaz direktno na ulaz za mikrofon, nije praktično ali je bar snimak dobar.
[ luaay @ 24.02.2010. 03:46 ] @

ah ne mogu da se snadjem...
prvo ne vidim pored adressnogpilja orbit dugme niti vidim record opciju((

tj vidim samo youtube download dugme
medjutim imam jedan problem i experimentisao sam .kad god uninstalriam orbit ovaj flesh sajt se otvara normalno a kad ga ostavim ukljucen ne radi.nece da otvori...



[Ovu poruku je menjao luaay dana 24.02.2010. u 11:24 GMT+1]
[ stephon @ 25.02.2010. 00:19 ] @
Tools>Preferences>Monitoring> pogledaj dali je za integraciju čekiran firefox, u atačmentu poruke možeš da vidiš kako treba da izgleda u firefox-u. Sajt se kod mene normalno učitava - znači problem je kod tebe nastavi da eksperimentišeš , za početak reinstaliraj fleš plejer.
Ja koristim firefox 3.5.8 i orbit 3.0.0.2

[Ovu poruku je menjao stephon dana 25.02.2010. u 01:40 GMT+1]
[ luaay @ 25.02.2010. 07:38 ] @
moja verzija FF je 3.6 a kaze da je flesh up to date...
[ stephon @ 25.02.2010. 20:17 ] @
Beats me :) pitaj na orbit forumu
[ luaay @ 27.03.2010. 10:33 ] @
ne vredi.ne samo da ne radi nego i internet ne radi kad je to cudo ukljuceno...
stvarno ne mogu resiti misteriju...:(
[ boxxter @ 13.04.2010. 13:53 ] @
Mozda da probas sa CamStudio.. http://camstudio.org/
[ luaay @ 13.04.2010. 20:59 ] @
evo skinuo sam ali nisam siguran kako koristiti sa onog vebsajta...
[ boxxter @ 13.04.2010. 23:59 ] @
Probaj ovako. Instaliraj k-lite codec pack http://www.filehippo.com/download_klite_codec_pack/ , ali ako imas instalirane neke pre toga, moraces verovatno da ih deinstaliras da bi ucitao k-lite. Onda u CamStudio programu idi u opcije>video options>i compressor izaberi ffdshow video codecs, pa ok.
E sad nema bas direktno snimanje zvuka, ali ima tu u opcijama>record audio from speakers, i record audio from microfone, i trebalo bi da bude dosta kvalitetnije od onoga sto si do sad koristio. U audio opcijama imas podesavanja.
U region, stikliraj region.
Idi u opcije>program options>play avi when recording stops, i stikliraj don`t play avi...stikliraj i >minimize program on start recording. I onda stisni rekord kad hoces da snimas. Kad zavrsis, samo klikni stop, i pitace te gde da sacuva snimak.
[ luaay @ 15.04.2010. 08:48 ] @
vec imam codec pack
[ luaay @ 20.04.2010. 11:45 ] @
kad si online ?imam problem oko ovog programa iako vidim nije los.
snima mi preko mikrofona iako sam ga stavio da snima preko zvucnika.....
[ boxxter @ 21.04.2010. 19:29 ] @
Moguce da je do zvucne koja ne podrzava to. Iskreno da ti kazem, program sam odavno koristio, tako da ne bih mogao da pricam napamet. Ne bi trebalo da je zvuk toliko ocajan, i ako snima preko mikrofona..
[ calexx @ 21.04.2010. 20:00 ] @
Opet sam pročitao temu i nikako ne razumem o čemu se radi. Kakvo snimanje preko zvučnika i mikrofona? Ako se snima sa zvučnika, onda mora i preko mikrofona, ako se nešto povezuje kablovima, mora da se zna šta i gde a ako se skida stream ... ne znam kakvi zvučnici i mikrofoni se pominju.
[ boxxter @ 21.04.2010. 21:41 ] @
Ma dao sam mu preporuku za CamStudio, zato sto nije mogao da skine neki stream. A CamStudio ima opcije "record audio from microphone", i "record audio from speakers" xD. Ali izgleda da nije zadovoljan kvalitetom zvuka. Meni je posluzio, ali iskreno, nisam ga skoro koristio.
[ Jovan 1988 @ 22.04.2010. 01:09 ] @
da li si pokusao da spojis kablom izlaz za zvucnike i line in?
Onda u Audacity,Nero (valjda audio editor),Sony sound forge,cowon jet audio ili neki drugi program stavis da se snima line in.Dakle na zvucnoj imas plavu ,zelenu i crvenu.Ti treba da spojis plavu (line in) i zelenu (izlaz zvuka za zvucnike),crvena ti je mikrofon.Ali moras i u zvucnoj da stikliras line in a ne mikrofon.Kad to prespojis onda ces snimati ono sto bi trebalo da se pusta preko zvucnika.
Nadam se da sam bar malo pomogao.
pozz
[ luaay @ 22.04.2010. 11:46 ] @
probao sam line in ali nema signala...
postoji plava rupa ali kad stavim u nju opet nista mora u zelenu.sta da stavim u plavu??
[ Jovan 1988 @ 22.04.2010. 17:04 ] @
zelena ti daje signal,a plava dobija.
Jedan kraj kabla stavis u zeleni ulaz,a drugi kraj stavis u plavi ulaz.Tako da kad pustis nesto ti nemozes da cujes to sto slusas,jer si izlaz za zvuk,preusmerio kablom na ulaz (line in) da bi ga snimio.
Nadam se da sam bio jasan.Dakle kablom spojis zeleni i plavi ulaz.
Takodje moras u podesavanjima za zvuk da upalis line in.
Evo ti slika ovako treba da bude-http://img208.imageshack.us/i/rggl.jpg/

pozz
[ calexx @ 22.04.2010. 19:17 ] @
Počinjem da shvatam ... valjda. Ti hoćeš da sa izlaza zvučne prespojiš kabl na ulaz pa da tako snimaš? Ne može da se direkt snima? Ma ipak mi ništa nije jasno.

Najbolje da pređete na audio deo foruma, možda će neko tamo da zna kako se to radi.
[ luaay @ 23.04.2010. 06:10 ] @
imam zvucnik sa zelenim zavrsetkom,nemam plavi kabl pa prema tome i ne stavljam nista u plavu rupu,zato me buni uloga plave rupe...
[ calexx @ 23.04.2010. 10:24 ] @
Zvučnik sa zelenim završetkom? Plavi kabl? Aman, u zelenu rupu se uključuju zvučnici, tu signal ide u jednom smeru (naravno, od zvučne kartice prema zvučnicima) i tu ne može ništa da se dovede za snimanje. Plava rupa je line in, tu dovodiš signal sa nekog eksternog izvora kao što su pojačalo, deck, ponekad TV kartica, VCR ... dok se u roze rupu uključuje mikrofon. Sa kog izvora ti snimaš? Sa zvučnika sigurno ne a naročito ne ako ih uključiš u zelenu rupu. Imaš neki plejer, deck ... pa sa njih hoćeš da snimaš?
Da li si ikada koristio gramofone, kasetofone, magnetofone i slične audio uređaje?
[ luaay @ 23.04.2010. 20:57 ] @
ah onda je mali nesporazum u pitanju...
ja sam mislio da mogu direktno sa zvucnika(zelene rupe i kabla) snimati pothranjivati zvucni fajl na HDD.
[ Jovan 1988 @ 23.04.2010. 21:39 ] @
Dobro ti kaze calexx.
Tebi je najveca briga kabl.(nije bitno koja boje)
Potreban ti je kabl koja na krajevima ima TRS konektor (3.5mm)
Evo kako izgleda taj kabl - http://img62.imageshack.us/i/35mmkabel.jpg/
dakle jedan kraj u zelenu rupu,drugi kraj u plavu.
Nakon toga podesis u podesavanjima za zvuk da ti bude ukljucen line in,i gotova stvar,mozes da snimas.
I kraj price,ovo ti je toliko prosto,ja ne znam kako jednostavnije da ti objasnim.
pozz
[ luaay @ 23.04.2010. 22:18 ] @
ok hvala idem sad da pazarim taj kabl
ali kako da ga postavim na zvucnik?>jer zvucnikov kabal je prilepljen tj ne mozes se iskljuciti...
[ Jovan 1988 @ 24.04.2010. 00:04 ] @
Nemoj mesati zvucnik,nema zvucnik nikakve veze,ti sa njim neces raditi nista.
I sam si rekao da ima signala na zelenoj rupi.To je izlazni signal koji ide u zvucnike.
Ti treba da izvuces zvucnikov kabal (isto TRS konektor) iz te zelene rupe,na kompjuteru.
Mora zelena i plava rupa da ti budu slobodne,da nema nikakvih dodatnih uredjaja.

pozz
[ luaay @ 24.04.2010. 00:34 ] @
sad vise nista ne shvatam-iskreno
[ Jovan 1988 @ 24.04.2010. 00:53 ] @
Nista,ovako ces.
Kad nabavis kabl,onda javi.
Pa ces onda polako korak po korak.
[ luaay @ 24.04.2010. 01:26 ] @
ali kad kupim taj kabal i jedan kraj stavim u zelenu drugi u plavu rupu gde cu povezati zvucnik???
[ Jovan 1988 @ 24.04.2010. 12:40 ] @
Neces ga povezati nigde jer on nema nikakvu funkciju u snimanju.
Ti neces da slusas zvuk ,nego da ga snimis.
Zaboravi na zvucnike.Ti kad sve to namestis,neces cuti nista ali ces snimati.
[ luaay @ 24.04.2010. 21:37 ] @
sad mi je jasno.ja sam mislio da mogu i ovce i novce