[ lancia88 @ 05.02.2010. 00:10 ] @
Pozdrav,

dakle, kratko i jasno:

imam prekratak rok, gomilu fotografija obradjenih (zato sam i dospeo u kratak rok :( ) i treba sada da odradim dve stvari
1. da na sve njih utisnem odredjeni potpis, trenutno nisam odlucio kakav ali do jutra cu znati
2. da sve njih resizujem ali tako da imduza stranica ne bude veca od 800

Za problem 2 mogu da razdelim fotke na lanscape i portrait orjentisane ali ne bih koristio alternativne programe ukoliko ne moram, dok za prvi problem mogu da koristim neki alternativni program za koji sam ovde cuo i probao ga, ali bih ipak voleo da odradim to u PS CS4, pa ako se neko vec mucio ovim mukama i resio ih, bio bih mu zahvalan. Opet, ako nema resenja, kao sto rekoh, alternativne programe imam, ali nisam siguran da ce mi ocuvati kvalitet fotki.
[ koska @ 05.02.2010. 00:33 ] @
Posto PS nema automatsku deteksciju portriat/landscape fotki, najbolje bi bilo, tako kako kazes, da ih podelis na 2 grupe.
Onda napravi akciju za svaku grupu posebno da ti se fotka:
1) smanji na 800 x nesto
2) da se utisne vodeni zig (moja preporuka - napisi tekst, stavi Fill (ne Opacity) na 0, a prethodno primeni ili drop-shadow ili neki bevel)
3) snimi
[ acoobradovic @ 05.02.2010. 07:54 ] @
Ako je kratak vremenski rok mislim da ne treba bjezati od specijalizovanih programa, npr icegiant -ovog Digital Photo Resizer. On moze odraditi to bez problema,ukljucujuci i dodavanje potpisa.
[ lancia88 @ 05.02.2010. 08:38 ] @
Pozdrav,

da, sad vidim da nisam stavio da je ono 800 x nesto, ali to nesto se razlikuje od fotke do fotke, to je bio problem takodje za akciju...joa malo pa krecem, ako ne bude kakav kec iz rukava u ovoj temi, odoh na alternativne programe za resize i "zigosanje".
[ Zoran Rodic @ 05.02.2010. 09:20 ] @
Mislim da će ACDSee odraditi posao 1/1 u ovom slučaju

Dakle, selektuj sve fotografije koje želiš obraditi (naravno, odvoj Portrait od Landscape čisto abog dimenzija)
I onda

Desni klik ... pa





A za dodavanje teksta, opet desni klik na sve selektovane fotografije



[ deerbeer @ 05.02.2010. 09:27 ] @
Ako ces jednostavnost i brzinu probaj :
http://www.xemico.com/photogadget/
Znaci samo right click u exploreru na sve slike i opcija resize pa zatim caption & frame ..
Mozes i staviti grafiku tj. slikicu kao stamp sa transparencijom .


[ Catch 22 @ 05.02.2010. 11:02 ] @
Čini mi se da bi besplatni IrfanView to mogao da uradi i bez prethodnog razvrstavanja na Portrait / Landscape

[att_img]

[ Backy @ 05.02.2010. 11:27 ] @
kad se koristi acdsee, da bi pokrio obe orjentacije treba podesiti sledeće u odnosu na Zoranovu sliku:
Resize: Reduce only
Fit within: Width and Height (kad se omogući polje height u njega upisati 800)
i pošto je uključeno Preserve original aspect ratio, samo će duža stranica biti skraćena na 800 a kraća će se poklapati
[ lancia88 @ 05.02.2010. 11:46 ] @
Pozdrav,

veliko hvala svima, izgleda da Zoranov predlog funkcionise, sada cu da probam ovo Backy-jevo. Irfan mi takodje degradira fotku prilikom resize-a, dok photogadget nisam probao jer sam u medjuvremenu morao da uvedem jos novih fotografija u pricu, sto ce reci da ih prvo obradim u PS-u....tuga jedna od rokova, ali verovatno sam sam kriv.
[ lancia88 @ 05.02.2010. 11:54 ] @
Pozdrav,

ukratko - funkcionise i zadovoljan sam. Ova verzija ACDSee-ja je OK po pitanju resize-a, uz Backy-jev dodatak prici trebalo bi da stignem na vreme sve. Zahvaljujem jos jednom svima, a eventualno moze u ovoj diskusiji da se izdiferencira i za druge nesto interesantno, narocito uz ovako precizno i detaljno "sazvakana" objasnjenja. Nisam od onih koji traze gotova resenja, u stisci sam bio pa mi je mnogo znacilo, ali ko-zna-koliko ljudi nema mozda volje za veca petljanja i ovako precizni mini-tuturoijali i dopune zaista mogu da budu pun pogodak.