[ pedjav @ 05.02.2010. 11:25 ] @
Elem,

imam gore pomenutu nokiu, pre oko 6 meseci kupljenu kod ovlascenog distrubutera sa garancijom.
I juce prestane da mi radi ekran. Sve crno samo prikazuje par nekih linijica u boji. Inace cini se da
ostale funkcije telefona rade. Nije mi pao. Odem u ovlasceni servis (jedan od ona tri izlistana na www.nokia.rs)
medjutim tamo su mi rekli da ekran ne podleze garanciji. Telefon nema nikakvo vidljivo mehanicko
ostecenje spolja.

Uglavnom, covek mi je reko' da je moguce da sam ga nagnjecio u dzepu!?

Pa cisto sam hteo da podelim iskustvo, da vidim da li je jos neko ima slican problem i da li je taj
telefon bas toliko djubre da moze da se osteti nosenjem u dzepu. Imao sam dosta telefona i ovo
mi je prvi koji sam "nagnjecio".

Pozdrav.
[ ZZIKA @ 06.02.2010. 10:51 ] @

Ukoliko je serviser rasklopio telefon i ustanovio da je displej mehanički oštećen, onda je on u pravu.

Ukoliko je samo pretpostavio da je telefon "nagnječen" i nije hteo da izvrši detaljni pregled, u tom slučaju ti imaš puno pravo da tražiš da se telefon detaljno pregleda i ukoliko ni na samom displeju ne postoji nikakvog mehaničkog oštećenja, imaš puno pravo na popravku u garantnom roku.

Pregledaj garanciju koju si dobio uz telefon. Ako na njoj piše da garancija ne važi za displej - to je onda druga priča, ali ako to ne piše - onda nema šta neko da izmišlja dodatne uslove.

Problem je u stavci koja sva mehanička oštećenja tretira kao gubljenje garancije i za to se serviser hvata (najverovatnije). Ali - ako se i kada se telefon rasklopi ne ustanove nikakva mehanička oštećenja, tada i taj argument otpada.

Naravno - tu sad postoji problem našeg mentaliteta - serviser neće da rasklapa telefon pred tobom, pa uvek može namerno da ošteti displej sa unutrašnje strane i da ti posle kaže da je tako bilo.

Po meni - veoma je moguće da si nehotice nagnječio displej, ali je isto tako moguće i da nisi i da se sam po sebi pokvario.

Odnesi telefon kod drugog Nokiinog ovlaštenog servidera da čuješ šta će ti on reći, iako ... mislim da svi oni rade po istom sistemu - gledaju da što manje reklamacija prihvate. A neko neutralan ako bude otvarao i pregledao - to će se tretirati kao servisiranje nestručne (neovlaštene) osobe što automatski povlači gubljenje garancije.

Šta da ti kažem - dobio si moje mišljenje. Nisam ti baš bio od koristi, ali eto ... tako stvari stoje u zemlji Srbiji.
[ pedjav @ 08.02.2010. 07:42 ] @
Nije ga rasklapao, samo je pogledao. U donjem desnom uglu unutra na displeju
stoje dve linijice kao ono kad napukne staklo tako da je verovatno u pravu, al meni
nije jasno kako taj telefon moze bude tako osetljiv (drugi telefoni su mi padali sto
puta pa se tako nesto nije desilo). Cena popravke je ista, pa cu verovatno otici u
ovlasceni sevis cisto da mi ostane ta garancija. Onda mogu samo da kazem da je
telefon potpuno djubre, ili je taj moj primerak felerican sam po sebi ili su mozda
ovi u mts-u preko kojih sam ga i uzeo uz paket nabavili neku skart seriju posto je u isto
vreme i uz isti paket u Telenoru bio oko 4 hiljade skuplji.
[ ZZIKA @ 08.02.2010. 08:54 ] @

Taj telefon ni u kom slučaju nije đubre.

Tebi se zalomilo da si ili dobio neki sa displejem koji je bio u startu sklon da pukne ili ... si bio takve sreće da ti je nesrećno negde ispao.
Ne mora on da doživi neki bog zna kakav udarac da bi pukao ukoliko je dobio odgovarajući udarac (čak ne ni udarac - može i malo jači pritisak) na baš pravom mestu. Sklopile su ti se kockice i desilo se šta se desilo.

A što se servisera tiče - ako je oštećenje primetno - apsolutno je u pravu. Ma nagledao se on toga, pogotovo što verovatno zna šta sve vlasnici telefona, a pogotovo deca znaju sa njima da rade. Ne govorim konkretno za tvoj slučaj, već generalno. I strogo poštuje pravilo - mehaničko oštećenje = nema garancije.

[ pedjav @ 08.02.2010. 09:13 ] @
Pa dobro. Sta je tu je! Ipak mi je puno isplativije da ga popravim
nego da kupujem drugi. Pozdrav.
[ miki069 @ 09.02.2010. 07:10 ] @
MTS i Telenor ne uvoze telefone.
Nokia telefone u Srbiji uvoze grčka firma AlphaCopy i hrvatska tvrdka Mobis.
Uvozi se najgori škart koji ne može da prođe ni u jednoj drugoj evropskoj zemlji.
Telefoni koji nemaju ni 1 dan Nokia fabričke garancije,
To se provera na Nokia supportu unošenjem IMEI-a, kao što su vam već pokazivali serviseri koji imaju šifru za Nokia support.
Inače 6220c je fantastičan telefon i ne pucaju mu ekrani tako lako, osim ako su fabrički bili škart.
U toj "legalnoj" radnji ćeš zamenu displeja platiti 2 do 3 puta više nego u normalnom servisu.
Garancije, kao što si već video, nema. Opet ćeš dobiti škart displej.
Savet - idi u neki običan servis i zameni displej.
[ pedjav @ 09.02.2010. 12:17 ] @
U pravu si, na sajtu mi prijavljuje da nema garancije za telefon i da to moze biti
zato sto je mozda napravljen pre vise od dve godine i da vidim sa svojim lokalnim
nokia provajderom. Time su mi sve rekli. Da telefon ima pravu internacionalnu garanciju
sigurno bi bilo na sajtu jer su ovde nakon moje kupovine oni to trebali da zavedu kod nokie.
Oni ocigledno kupuju telefone bez garancije po mnogo nizoj ceni, na koju se opet mnogo
ugradjuju a onda ovde daju lokalnu garanciju za koju znaju da ne vredei nista i cilj im
je da te otkace kako god mogu.

Inace, cena zamene u jednom ovlascenom servisu je 3500, u drugom 4600 a iz treceg jos nemam info.
Nije mi jasno otkud tolike razlike.

Nasao sam jedan servis koji mi za 2000 nudi kopiju displeja a za 3000 kobajagi originalni.
Sta mi preporucujete? Da li je taj originalni stvarno originalni ili isto kopija sa drugom etiketom?
[ espresso @ 09.02.2010. 12:27 ] @
Neki vole da drže jednu te istu stvar sa dve cene - jedna za "original" a druga za "kineski".
[ dakis @ 09.02.2010. 15:21 ] @
Citat:
miki069

To se provera na Nokia supportu unošenjem IMEI-a, kao što su vam već pokazivali serviseri koji imaju šifru za Nokia support.
I


Može li malo više reči o ovome.Hvala unapred.Pozdrav!