[ kakosuper @ 05.02.2010. 22:44 ] @
Ovako, od skora sam poceo da radim u 3d max-u, verzija 9, i ucim se uglavnom preko youtube-a, ali sad imam jedan problem za koji nigde ne mogu da nadjem resenje. Napravio sam jedno "cudoviste"! :) e sada, pravio sam ga iz delova, lopti, cilindra, kocki.. i sve sam to lepo izmodifikovao i sklopio, ali sada mi treba da spojim sve te objekte da budu kao jedan.. jer stvarno ne znam kako da kada pravim animaciju, na primer pomeram ruku da mi se samo pomera do lakta na primer, jer ovako kada selektujem ruku bukvalno je vadi iz tela kada je pomeram.. Video sam onaj sistemski "biped" kako radi, i ne shvatam kako da uradim nesto tako.. Nadam se da sam objasnio da moze da se shvati.. Molim za pomoc!
[ pwaper @ 06.02.2010. 09:40 ] @
Neznam kako to ide u Maxu posto radim u Cinemi, ali probaj sa nekom opcijom tipa Null Object da ju postavis na rame a zatim "ubacis" ruku u taj nul object, onda ce ti kad rotiras ruku ona ce se kretati ali ce3 vrh stajati u ramenu(ako nema nike opcije tipa Null Object prodaj da stavis kocku ili loptu pa da je smaljis da se nebi vidila u laktu).
[ Milan Milosevic @ 06.02.2010. 20:05 ] @
Potrazi negde tutorijal za bones

Evo ti jedan tut na brzinu.
1 idi na animation> bone tools > crate bones
2. napravi jedan zglob
3. nacrtaj dve sfere jedna da pokriva jednu kost ,a druga drugu.
4. Selektuj obe sfere i na modify> iz padajuceg menija comboboxa Modifer list nadi Skin
5. U parameters imas deo bones , klikni dugme add i iz liste dodaj sve kosti.
Probaj sad da pokreces pojedine kosti ili da ih u zglobu rotiras



[Ovu poruku je menjao Milan Milosevic dana 06.02.2010. u 21:33 GMT+1]
[ labicko1 @ 06.02.2010. 23:30 ] @
Milan je upravu ali bi ti ja preporucio da ipak odgledas neki toturial za rigging ako planiras da se bavis takvom vrstom animacije.
[ kakosuper @ 07.02.2010. 13:31 ] @
E ljudi hvala vam puno! Uspeo sam da to sredim, Milan je objasnio to dobro! :) Hvala jos jednom na pomoci! pozz
[ deepwhite @ 07.02.2010. 23:56 ] @
Najbolji ti je biped plugin, ima masu stvari za karakter animaciju i brzo se uci. Takodje ima i dosta tutorijala o njemu.