[ ognjeni @ 06.02.2010. 16:25 ] @
Poz svima,


pretrazio sam pola interneta, raspitivao se ali niko ne moze da mi da konkretan odgovor zato pomagajte ljudi :) Nekom ce biti smesno ali zaista ne znam sta da radim.


Ono sto pokusavam jeste da povezem PC sa LCD tv-om i da gledam filmove....od graficke kartice ide hdmi do tv-a ..a od zvucne kartice sam mislio da razvucem 3.5 to digital optical kabl do recivera i 5.1 zvucnika.

Znaci potrebno mi je da mi zvucna ima digitalni izlaz ..e sad.

imam ovu zvucnu karticu...Creative xi-fi audio

link za zvucnu http://www.itsvet.com/proizvod/creative-x-fi-xtreme-audio/comp_comp_soundcard/39/40


Ona ima ovaj flexijack izlaz...u njemu mi je trenutno ustekan mikrofon od headseta.....znaci jel on moze da se koristi kao digitalni izlaz ovaj flexi jack na konkretno ovom modelu ?
+ nikako ne mogu da saznam sa sigurnoscu da li ce audio signal od kompa preko optike ili caoxa biti stereo ili ce mocida bude dts i 5.1.....ovo sve radim da bi mogao da slusam na svojim 5.1 zvucnicima..ako ne moze sta da radim onda ?

Molim pomagajte jer treba da kupim kablova u iznosu od 50e koje nece niko da primi nazad ako ne rade i moram biti 100 % siguran da moze da radi .

Ako ne moze, koju najeftiniju zvucnu bi mogao nabaviti bar ovog ranga ili do 50-ak e(ako ima neko polovnu to bi jos bolje bilo ) max koja ima digitalni izlaz ili jos bolje ako ima odmah opticki izlaz . ( asus xonar DS i DX kakva je u odnosu na ovu, tu su oko 50-60e ? )


hvala unapred puno





[Ovu poruku je menjao ognjeni dana 06.02.2010. u 17:42 GMT+1]