[ pisac @ 07.02.2010. 11:21 ] @
Snimio sam neke video DVD torente (jednu staru seriju na 10 DVD-a) na DVD-R diskove kao data multisession u iso9660/joliet fajl sistemu. Pri tome sam sve fajlove napucao u root a ne u VIDEO_TS folder.

Stvar je u tome da nemam DVD plejer pa niti sam znao kako niti me je zanimalo da pravim specijalne Video DVD-ove, jer sam ionako to planirao da puštam sa kompjutera. Ali, sada je iskrsao problem što ni VLC plejer ne prepoznaje taj DVD kao video, pa mogu da puštam fajlove sa epizodama samo ručno, ali ne mogu da dobijem meni sa podešavanjima i izborom određene epizode.

Pošto je svaki taj data DVD i dalje otvoren kao multisession, i ima još nekih 20mb prostora na njemu, da li postoji neki način da se taj takav DVD pretvori u 'Video DVD'? Recimo da kreiram folder VIDEO_TS, ubacim sve fajlove u taj folder, i zatvorim sesiju?

Ja sam probao to juče koristeći jedan DVD-RW za testiranje, ali bez uspeha jer i posle toga se ne prepoznaje kao 'Video DVD'. Jedino kada kompletno snimim nov DVD kao 'Video DVD', onda radi, a u svim drugim krpljenim varijantama ne radi.
[ Stranger2 @ 07.02.2010. 18:11 ] @
ukucaj u pretragu "nero burning rom dvd video" naci ces uputstva. Trebas da sve fajlove sa jednog DVD-a prebacis na listu fajlova za snimanje u nerou i podesis da hoces DVD Video disk da narezes. Mozda trebs i prethodno kreirati i folder VIDEO_TS pa u nejga staviti fajlove jer ne znam da li ce ih nero dobro prepoznati.

Ne znam da l ice ostati zadrzan meni ali u svakom slucaju ces moci na daljinskom da menjas epizode tasterom Next Title.

Citat:
Pošto je svaki taj data DVD i dalje otvoren kao multisession, i ima još nekih 20mb prostora na njemu, da li postoji neki način da se taj takav DVD pretvori u 'Video DVD'? Recimo da kreiram folder VIDEO_TS, ubacim sve fajlove u taj folder, i zatvorim sesiju?

bolje nemoj jer postoji mogucnost da neki od gfajlova ne budu citljivi. Moze se desiti d auredjaj taj CD posle prikazuje kao prazan. Naravno podaci ostanu ali moras da ih izlvacis posebnim programima.