[ Converse @ 07.02.2010. 11:24 ] @
Skoro sam kupio novi komp i sve je radilo normalno dok ja nisam slucajno brisao nesto i izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk...
Kad udjem u Start - Control Panel - Sound and Audio Devices, u kartici Volume mi pise pored nekog kao malog zvucnika No Audio Device, a imam ukljucene zvucnike...
A kad udjem u Hardware karticu u Devices imam:

Realtek High Definition Audio:

Device Proprerties:

Manufacturer: Realtek
Location: Location 65535 (Internal High Definition Audio Bus)
Device Status: Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corupted or missing. (Code 39)

A kad odem u START - All Programs - Accessories - System Information u Sound Device mi pise:

Name: Realtek High Definition Audio
Manufacturer: Realtek
Status: Eror
PNP Device ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_088&suBSYS_14627345&REV_1000\4&2CO59...

Skidao sam neke drajvere i instalirao ali nista. Mozda nisam nesto dobro uradio?
Nadam se da ce mi neko pomoci... Jer ja stvarno ne znam vise sta da radim. Hvala
[ acaradio @ 07.02.2010. 14:12 ] @
Posto je u pitanju integrisani audio, reinstaliraj komplet drajvere za svoju maticnu plocu sa diska koji si uz nju dobio...medju njima je i drajver za zvuk. Ako nemas taj disk, saznaj tacan naziv ploce i sa support stranice proizvodjaca skini drajvere.
Pre toga ukloni stare drajvere za zvuk.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 07.02.2010. u 17:42 GMT+1]
[ Converse @ 07.02.2010. 14:43 ] @
Kad ubacim CD od maticne pise mi:

Instal INF Update
Jmicron Drivers
Realtek Network Ethernet Drivers
Realtek HD Audio Drivers

Ja kliknem na to Audio Drivers i ono pocne da se instalira, ali negde pri kraju se prekine i kaze:
Instal Realtek HD Audio Driver Failure!

Sta sad da radim? o.O
[ acaradio @ 07.02.2010. 16:40 ] @
Prvo ukloni stari drajver, trebalo bi da stoji u Add/Remove Programs listi, ako ne onda ides u Device manager pa uradis deinstalaciju (uninstall) tog drajvera, a zatim ponovo pokrenes tu instalaciju sa CD-a.
Mozda ti je CD sa drajverima ostecen (mada ne verujem)...skini drajvere sa oficijelnog sajta proizvodjaca maticne ploce.
[ Converse @ 08.02.2010. 21:20 ] @
Uspeo sam! Prvo sam izbrisao samo drajvere, ali opet nije htelo... Pa sam se onda iznervirao i pobrisao sve sto ima rec Sound/Audio, pa onda opet instalirao ovo i uspeo! Hvala