[ deyoooooo @ 07.02.2010. 21:41 ] @
Evo ovako, celo posle podne trazim odgovor na ovo pitanje i nigde ga nisam uspeo naci.
Znaci, jel zna neko cemu sluzi antenica na router-u jel na nju prima ili sa nje salje signal???
Ovo mi treba jer bi hteo kabal sa grid antene da ukljucim u router i da sa njega imam bezicni internet na nekoj udaljenosti od 15ak metara na pc u koji ima wireless karticu u sebi. Da li je to uopste moguce ako nije tako da li je moguce vezu izmedju router-a i pc-a uraditi lan kablom, a ostalo da ostane isto(router i antena)? HVALA NA POMOCI
[ MasterBeet @ 07.02.2010. 21:51 ] @
Ukoliko je pomenuti router (adsl router) antena koja je na njemu, nemože da se skida. A za tu udaljenost do kompjutera ti nije potrebna grid antena. Što se tiče podešavanja routera, trebalo bi da po defaultu ako je uključen wireless, deli internet konekciju na wireless, ukoliko nije aktivan wireless, samo ga aktiviraj i to je to ;)
[ deyoooooo @ 07.02.2010. 22:02 ] @
Ja grid antenu vec imam i ona mi je trenutno spojena u komp preko nje dobijam internet, ali trebam da premestim komp u drugu sobu pa mi je sad to pre daleko za kabal koji imam. Zato bi hteo da kupim taj router. Znaci signal bi isao od AP-a do moje antene na krovu, pa kroz kabal do routera, pa iz njega opet bezicno (ili lan kablom)do pc-a.Da li je to moguce tako izvesti?
[ MasterBeet @ 07.02.2010. 22:16 ] @
OK nisam razumeo tvoje pitanje
Pazi ovako. Recimo evo predloga za router. TP-LINK TL-WR543G

Znači grid antenu nakačiš na router, podesiš pppoe konekciju na ruteru, razvučeš utp kabal od rutera do kompa. I to je to
Naravno na kompu onda nemora postojati konekcija na internet, jel ruter pravi konekciju i deli je kroz lan

Pozdrav!
[ canibal86 @ 09.02.2010. 17:46 ] @
Mislim da je covek pitao sasvim nesto drug on hoce da se konektuje na ruter bezicno tako da ne mora da razvlaci utp kabal.
To je moguce izvesti samo ako taj ruter koji ima podrzava wisp mod ili wisp+univerzal repeater s tim da bi onda morao samo da kupi neku pci ili usb varijantu s kojom ce da se kaci na taj ruter bezicno.
[ mls @ 19.02.2010. 18:42 ] @
Citat:
canibal86: Mislim da je covek pitao sasvim nesto drug on hoce da se konektuje na ruter bezicno tako da ne mora da razvlaci utp kabal.
To je moguce izvesti samo ako taj ruter koji ima podrzava wisp mod ili wisp+univerzal repeater s tim da bi onda morao samo da kupi neku pci ili usb varijantu s kojom ce da se kaci na taj ruter bezicno.


Da li ovaj ruter ima taj mod? http://www.sezampro.yu/public/page/wireless.asp
Nisam trenutno kod kuce pa ne mogu da proverim koji je tacno, ali uglavnom deli ga sezampro (pre par dana sam zamenio modem za taj ruter).

Ako bih u taj ruter stavio samo kabal od telefona, koja je najveca udaljenost sa koje mogu sa laptopom da koristim net? Igra mi ulogu 200-300 metara?
Ako ovo nije moguce na navedenu daljinu, koje resenje mi preporucujete za problem iz ove teme: http://www.elitesecurity.org/t...od-mesta-gde-konekcija-postoji

Hvala. Pozzz
[ zivanicd @ 20.02.2010. 02:43 ] @
Imas REINKJET router koji je ultra jeftin i radi kao sat :)

Podrzava modove: Bridge, AP, WDS, WISP, WISP-AP, Router... svastanesto...

Firma koja ga uvozi je REINKJET iz Sapca...
Nacices ih na netu...

Instalirali smo 50ak ovakvih... ni jedan kvar.

Pozdrav,