[ SlaniKamen @ 08.02.2010. 11:39 ] @
Pozdrav svim elitesecurity-holicharima, imam jedno kratko pitanje za Vas...

Da li je bolje/gore kupiti MIDI Controller koji pored klavijature sadrzhi drumpad, knobove i slidere ili kupiti posebno drumpad, mixetu i midi klavijaturu?
Iz mog ugla posmatranja ne vidim neku razliku sem zbog finansijskih razloga (ukoliko neko mora da kupuje jedno po jedno), ili eventualno zbog rasporeda u studiju.

Molim za komentar,
Hvala unapred! :)
[ Kovacevic Vladimir @ 08.02.2010. 12:30 ] @
U principu.
Još nisam naišao na spravu, koja ima sve funkcije, da zadovolji sve zahteve...i da nađem u njoj rešenje za sva vremena. Jer, to bi bio kraj...a Audio-industrija (kao i mnoge druge) ne funkcioniše po tom principu.

Prednost opreme " u delovima" je u tome što svaki deo ima i još po neku funkciju, koja možda u datom trenutku nije potrebna, ali će ubrzo trebati (multifunkcionalnost).
Druga prednost je da se neki od delova opreme prodaju/zamene/dopunjuju dodatnim delovima...i tako se postepeno stvori mali respektabilan studio...jer često funkcinalan alat/instrument motiviše za brže napredovanje.

Pozdrav
[ SlaniKamen @ 08.02.2010. 23:52 ] @
"jer često funkcinalan alat/instrument motiviše za brže napredovanje."
Hvala Vladimire! :)
[ AntOnOff @ 09.02.2010. 01:25 ] @
Dobro pitanje !!!

Postoje midi klavijature, (kontroleri) koje na sebi imaju potove i reglere ( da se odrazim po srpski), i ne kostaju puno.
Nije bas da su im `dirke` najbolje na svetu, ali vrede svaku paru...

Drugo je pitanje koliko ti to treba u realnom radu, danas kada imas sve pogodnosti `crtanja` svih
midi kontrola . To samo zavisi od toga, koliko je muzika koju pravis uzivo svirana, (na midi instrumentu) ili
sekvencirana uz pomoc `lupova` (gle mene, po srpski o5). Skoro sam snimao i mixao etno bend, igrom slucajeva
bilo je i po 40 ili vishe audio kanala...Koristim digitalni mixer sa reglerima koji imaju motore, i naprosto sam se izgubio
sa 17 reglera i 8 potova (potovi na midi kontroleru), te sam brze i preciznije odradio mix `crtajuci` krive.

Ako se pak radi o loop based muzici, u kojima koristis audio filtere, i po koji kat of na vst ili rtsa plaginovima
(o5 ja po srpski ) , i imas recimo 8 kanala, svaki kontroler, bio on pot ili regler je dobrodosao. Vladimir je sasvim u pravu
da je sve potrebno, i ja takodje mislim da se muzika vraca onome ko svira, a ne sekvencira...a dobra audio oprema
ne gubi brzo vrednost kao komponente za kompjuter...te uvek moze da se proda ili menja.

Nista ti nisam pametno rekao .... kao i uvek, kao i svima, i tebi kazem, odluci sam, pa ces se sam
( kao i mi za mnoge komponente koje smo bzvz kupili) sam i kajati ako ti ne rade posao ;-)

Sto se padova tice, imao sam prilike do sada da snimam samo profi elktronske bubnjeve, i realno mislim
da ti padovi ne trebaju, osim ako ih koristis za zive nastupe, kao sempler.

Pozdrav
[ SlaniKamen @ 09.02.2010. 12:04 ] @
Zanimljivo i pametno zborite Antonove(AntOnOff--->ja se iskreno nadam da je Antonov :D),

Muzika koju radim je loop based, do sada sam uvek crtao automation klipove i ruchno podeshavao svaki knob i pisao melodiju u softver klavijaturi :S
Isprobao sam se na kontrolerima i bome olakshava posao u mnogome, jer ako je kontroler dobro podeshen inspiraciju prenesem u trenutku dok se bez kontrolera njakam previshe dugo i prvobitna ideja mi odleprsha negde u stranu i onda mogu samo da se jedim...
Odluchio sam da ne kupujem shurnaest u 1 midi kontroler nego postepeno shta mi treba i onda da eventualno menjam za bolje/loshije u zavisnosti od napredovanja/nazadovanja itd., a i drzhacu se onoga shto je Vladimir rekao shto sam citirao u drugoj poruci. Ima logike! :)

Verujem da se ne mozhe puno pogreshiti u kupovanju midi klavijature ako se barem malo bolje pogleda i upozna okolo, ali imam osecaj da je skroz drugachije za midi kontroler, bacio sam pogled na berindzherov bcf2000 (http://www.behringer.de/EN/Products/BCF2000.aspx) ovako neshto bi mi savrsheno odgovaralo (motorizovani fejderi,4 "virtuelne grupe" x 8 knobova koji imaju fensi led osvetljenje oko njih za oznachavanje jachine, 20 dugmica za podeshavanje funkcija koje hocu, itd.) ali sumnjam u njihov KVALITET! Sa druge strane, za te novce, takva sprava je jako dobra.
Da li mozhda imate bolji predlog za mene? Shta mislite o konkretno ovom berindzherovom kontroleru?

Molio bih Vas za mishljenje jer ce biti i vishe nego dobrodoshlo!
Do sledeceg kuckanja, pozdrav!


[ AntOnOff @ 13.03.2010. 10:13 ] @
probao sam behringer kontroler, odlicno radi, vredi svaku paru, i sto je najbolje, samo je midi kontroler,
ne utice na audio ;)
[ wujaymarkoff @ 10.06.2010. 16:13 ] @
Citat:
SlaniKamen: Pozdrav svim elitesecurity-holicharima, imam jedno kratko pitanje za Vas...

Da li je bolje/gore kupiti MIDI Controller koji pored klavijature sadrzhi drumpad, knobove i slidere ili kupiti posebno drumpad, mixetu i midi klavijaturu?
Iz mog ugla posmatranja ne vidim neku razliku sem zbog finansijskih razloga (ukoliko neko mora da kupuje jedno po jedno), ili eventualno zbog rasporeda u studiju.

Molim za komentar,
Hvala unapred! :)


Gospodin Kovacevic ti je dao dobar odgovor. Ne postoji all in one midi kontroler.
Ako finansijska strana nije problem onda je bolje kupiti odvojeno.
Drumpadovi su korisni ako radis dosta sa beatovima i perkusijama (za haus, rep produkciju), mada i najobicnije dirke tu rade posao.
Reglera je uvek malo :-), barem ja volim da ih imam dosta zbog lakseg miksa.
Sto se tice dirki kontroleri sa kvalitetnijim i sa vise dirki su skuplji. Veoma bitna stvar je tzv. ujednacen velocity response svih koji se kod slabijih kontrolera brze poremeti.

Pogledaj (ako vec nisi nesto nasao) ove novije Akai kontrolere, radi se o jako kvalitetnim spravama.