[ reiser @ 07.01.2004. 22:16 ] @
Zeleo bih da napravim program za automatsku konekciju na net.
Znaci, program bi trebao da bira broj i zatim da proverava da li frekvencija zvuka koji pravi modem (ili interni zvucnik, ne znam tacno sta proizvodi zvuk ) odgovara onom zvuku 'tuuuuut', kada je veza prekinuta, i ako je tako, onda da flush-uje vezu i da opet bira.

Zanima me kako da napravim to, da program iscita frekvencu trenutnog zvuka koji emituje modem/interni zvucnik ?
[ byTer @ 08.01.2004. 00:43 ] @
Verovatno ce biti interesantan program. A kako se to radi, pogledaj u Windows SDK TAPI (Telephony API) Programmers Reference
[ reiser @ 08.01.2004. 23:45 ] @
A gde da nadjem taj refrence ?
[ dRock9 @ 21.01.2004. 21:32 ] @
1. TAPI mozes skinuti sa neta, pretrazi microsoft.com (ovo je prvi put da nekom preporucim sajt M$-a :))

2. To nece da ti de (mislim sa detekcijom frekvence) jer je krajnje nepotrebno. To za tebe radi modem. Ono sto ti treba da odradis je da setujes modem na konektovanje. To se radi uz pomoc AT komandi koje saljes modemu. Npr. moze da izgleda ovako:

ATZ ; otvaranje linije
ATX3 ; ne cekaj dial tone
ATML1 ; srednja jacina modema (mozes da izostavis)
ATDT0113023333 ; tonski biraj PTT u BG-u (ATDP za pulsno)

e onda ide ono zujanje koje modem sam zavrsava i to je "dogovor" oko brzine konekcije i sl. Obrati paznju da je za prikaz realne brzine konekcije kod nekih modema potrebno dodati jos nesto (cini mi se da je nesto tipa ATW2DT ili slicno umesto ATDT - stvarno sam zaboravio ali lako ces naci).

Deo na kome treba da poradis je slanje autentifikacije serveru ako si dobio vezu (slanje, user-a, pass-a i uspostavljanje konekcije sa samim serverom). Obzirom da to nisam radio ne mogu ti mnogo pomoci.

Upamti da za diskonektovanje (prekid veze) koristis ATH

Sto se tice detekcije tonova, koliko znam sam modem podrzava detekciju DTMF tonova (to ti je ono tipa *, 0..9, itd) ali to tebi nije potrebno.

Ako te zanima vise o samom modemu (programiranju vezanom za modem) obavezno pogledaj TAPI kao i listu AT komandi (ne znam link, ali Lucent je izbacio odlicnu kolekciju u vidu PDF-a kako za voice modeme tako i za one druge). Stvarno vredi pogledati.

I umalo da zaboravim, modem se identifikuje kao serijski uredjaj pa je i komunikacija sa njim slicna kao i sa serijskim portom. Ne zaboravi da dobro obratis paznju na deo za autentifikaciju: Uglavnom se svuda koristi princip hand-shaking, ali metodi autentifikacije mogu biti razliciti (PAP, CHAP, ...). Npr PTT koristi CHAP. Sve to moras podrzati, a ima tu jos dosta gluposti koje se ticu postavljanja DNS-ova posle konekcije i drugih parametara.

Toliko od mene.