[ k1ngston @ 09.02.2010. 10:27 ] @
Evo zelim da mi neko pomogne da uradim neku aplikaciju , idem na skolsko takmicenje tamo ce biti samo neki laki test..ali posle dolazi opstinsko tu treba da imam neku aplikaciju i objasnjenje za nju... mlad sam :D, zelim da ucim programiranje... Ko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan.. Pozz :)
[ Mihajlo Cvetanović @ 09.02.2010. 10:51 ] @
Mogao bi da napraviš program za rešavanje raznih vrsta Sudoku problema. Za početak tu je osnovna Sudoku tabla 9x9, ali ako imaš vremena možeš da se pozabaviš i ostalim oblicima. Ako napraviš program tako da je lako uvesti novi tip Sudoku problema, koji program onda može i da reši, onda ćeš biti prava faca (ali ovo nije tako lako). Vidi članak na Vikipediji za objašnjenje i varijante Sudokua.

Uzgred, ne mogu ja sad specijalno da ti pomažem da to uradiš, ali ako nešto negde zapne postavi pitanje ovde na forumu, pa ćemo videti.
[ X Files @ 09.02.2010. 11:02 ] @
Sto se tice Sudoku, nas kolega Nedeljko ima jednu zanimljuvu verziju iste, sa sve source code-om, odakle moze ponesto i da se nauci.

[ k1ngston @ 09.02.2010. 11:08 ] @
Pokusacu da uradim...nisam to nikad radio...tek sam pre par dana poceo da "ucim" programiranje :D zato sam i zatrazio pomoc...jel mozete da mi date neke kodove da vidim kako izgleda to za sudoku :) !
[ Mihajlo Cvetanović @ 09.02.2010. 11:33 ] @
Ne razumem kako to da ideš na takmičenje, a početnik si u programiranju. Doduše, svi smo mi pomalo početnici, jer uvek postoji nešto što ne znaš, ali ako si baš-baš početnik (poletarac takoreći) onda bi Sudoku problem mogao da bude prejak za tebe.
[ k1ngston @ 09.02.2010. 11:41 ] @
Ma ja sam 7. razred osnovne skole... Takmicenje nema veze sa gradivom koje mi ucimo (Radimo u PowerPaint-u).. skolsko takmicenje je samo test osnovna neka pitanja kao naprt. Kojem paketu pripada Exel i PowerPaint .. Jel Wirlles bezicni internet... i tako...a za opstinsko mora biti neka aplikacija :D !
[ Mihajlo Cvetanović @ 09.02.2010. 12:37 ] @
Kako se zove to takmičenje, "iz čega" je? U moje vreme postojali su samo zadaci i ograničeno vreme za rešavanje na licu mesta, recimo pronađi izlaz iz zadatog lavirinta, pronađi najkraću putanju između dva čvora u grafu, pretvori prefiksnu notaciju datog matematičkog izraza u postfiksnu, i tako te stvari. Obično dobiješ i primer ulaznih i izlaznih podataka, tako da možeš da testiraš svoj program. Ovo sad nije preterano izazovno. Da i ne spominjem to da možeš od kuće da doneseš ko zna šta i predstaviš kao svoje. Čudno neko takmičenje.
[ k1ngston @ 09.02.2010. 18:46 ] @
Pa da doneses od kuce...ali moras da imas sve scripte da odbranis taj program kako si sta uradio da imas txt fajl od programu opis programa...tako je sada :D