[ joggurt @ 09.02.2010. 16:46 ] @
Trazeci najbolju kucnu kameru, naravno kvalitet slike je najbitniji, dosao sam do zakljucka da je ipak HDV najzahvalniji kod konvertovanja-renderovanja za narezivanje. Kvaalitet slike kod SD kamkordera mi se cinii najgori , nesto bolji je kod HDD kamkordera, ali kad pogledam Pro kamere one iskljucivo koriste kasete ( verovatno zbog arhiviranja ), sem ovih najnovijih MPEG i P2 sa flash-om.
Gledajuci snimke na Youtube-u ipak HDV mi se cini daleko ispred ostalih formata ili je to samo faktor 'amaterstva' gde jeftinije flash kamere koriste amateri koji zatim koriste lose programe za renderovanje.

Jos jedno pitanje : Sta mislite o kameri JVC HD40 koja snima u MPEG-u na zadivljujucih 27 Mbps i to 1440x1080 (kao HDV), dali je ona odgovor na HDV koji mi smete zbog prevelikog kontejnera za kasetu

PS: izvinite za font

Pozz!!!
[ deks007 @ 17.02.2010. 22:45 ] @
Malo brkas HDV i mini DV . Mini DV je jos uvek ispred sto se tice kvaliteta izmedju kamera koje snimaju na hard u mpeg-2 i mini DV . Ova JVC snima u AVCHD ( ful hd 1920x1080 ) mpeg -4 i ako nemas dobru masinu za rad zaboravi . Pozdrav !
[ joggurt @ 18.02.2010. 23:58 ] @
Hvala na odgovoru,

ali izvini druze HDV je High Definition miniDV ono drugo se skracuje kao HDD.

Drugo JVC HD40 ili HD30 mi se veoma svidja jer je kao HDD kamera veoma kompaktna

a snima dva formata AVCHD i kao DV kamera MPEG2

u visokom bitrejtu od 27Mbps samo kod ove kamere koja ima blistavu sliku

koju pravi JVC. Njena mana je image stabilizator koji je los i nema vizir... ustvari

ipak Canon HV40 je za sada u ovom polju mislim bez premca.

Zapravo sada ove nove sa FLASH-om koje snimaju MPEG2 do 35Mbps jos su bolje

i opet JVC i to GY-HM100 - odlicno. Ali ne lezi vraze Canon sprema MPEG2 kamkordere od 50Mbps.

Pa cemo videti, naravno buducnost ce uvek doneti nesto bolje i nikad kraja i sve u krug.

Na kraju "Koliko para - toliko muzike", Cicamica gotova prica, Sony CX550 je resenje za sve probleme

odlican stabilizator slike
dobre 'Lowlight' karakteristike
dobri senzor i procesor
24Mbps

Ciao , sta mislite...

[Ovu poruku je menjao joggurt dana 19.02.2010. u 02:59 GMT+1]
[ Aries1404 @ 20.02.2010. 22:16 ] @
Ne bi da otvaram drugu temu, potrebni su mi neki saveti.

Imam kameru na kasetice, Canon MD160

Prebacivanje videa vrsim preko app. UleadVideoStudio ili Corel VideoStudio mislim da se sa novijom verzijom ime promenilo, no nebitno je to, istu aplikaciju koristim da bi malo editovao video klipove.Ta aplikacija u sebi ima opciju da se posle konvertuje u odredjeni format, sto verovatno je i poznato, mene interesuje koji je to video fajl najoptimalniji, ja sta god da stavim nedobijam sliku preko celog monitora, a nekad i dobijem.Da li mi neko moze malo pojasniti ovo, netreba mi nista profi snimam porodicu i to je cela prica.Nekad mi se desi kada konvertujem u neki format snimak bude ubrzan dosta....moze i savet usput za neku drugu, bolju, laksu aplikaciju?!Hvala
[ deks007 @ 20.02.2010. 22:30 ] @
Koristi malo pretragu na ovakva pitanja imas i teme i odgovore. Ako snimas u 4:3 modu slika ce ti samo na TV-u biti preko celog ekrana a na monitoru zavisi kakav imas (ako ti je wide -16:9 imaces crne strafte sa strane . Materijal konvertujes u mpeg-2 bitrate 6000 . Ako na kameri imas opciju da biras koji ti je format snimanja snimaj u 16:9 i tako namesti projekat kada ga editujes . Pozdrav !
[ Aries1404 @ 20.02.2010. 22:39 ] @
Hvala
[ darko ns @ 05.03.2010. 00:00 ] @
Ne ukljucujem se cesto u polemike, ali na ovakve komentare (bez uvrede) "joggurt"-a moram nesto da dodam. Nadam se da cu malo i razraditi temu u pravom smeru.
JVC HD40 MD160 HD30 27Mbps AVCHD i kao DV kamera MPEG2 GY-HM100.......
Jedno pitanje, dali je iko od vas radio sa ovim kamerama i u kakvu svrhu je koriscen materijal snimljen njima?
Ove kamere su igracke, sa GY-HM100 radim vec treci mesec i cupam kosu s glave. Ali da ne duzim, za kvalitetno konvertovanje je najbitniji kvalitet onoga sto se konvertuje(snimljeni materijal).
Kvalitet snimka ne zavisi samo od kodeka u koji kamera procesuira sliku. Dobar deo posla radi kvalitetna optika i elektronska kola za kompresiju slike. Verujte mi, pod istim uslovima i istim kodekom na isti mediji
kamera za 2000e i kamera za 6000e pokazace jako veliku razliku. Ne zelim da favorizujem ni jednog proizvodjaca, tako da mogu reci samo spremi pare ili se spremi za velika razocarenja.
A joggurtu drugarski i sa najboljim namerama preporucujem da sa rezervom cita podatke o kamerama narocito na sajtu proizvodjaca, narocito kad kazu -dobre 'Lowlight' karakteristike-.
[ PPZ @ 08.03.2010. 22:18 ] @
Citat:
darko ns
Ove kamere su igracke, sa GY-HM100 radim vec treci mesec i cupam kosu s glave.


Ajde molim te objasni zasto cupas kosu sa glave zbog ove simpaticne kamerice? mi je imamo u radnji i imao sam prilike onako nabrzaka da je probam i cini mi se da je za svoju namenu sasvim dobra, ako ne i najbolja i najmanja kamera sa 3-ccd.Naravno od nje se ne mogu ocekivati cuda jer njen objektiv je takav kakav je ali moze imati sasvim pristojnu sliku.

Za kamikaze reportere dusu dalo...


Ako hocete nesto osetno bolje a necete da vam oderu kozu sa ledja dobar izbor je recimo GY-HD110E.NE podrzava 1080i format nego 720p, ali ima neuporedivo bolju sliku plus izmenjivi objektiv, uz veoma malu razliku u ceni.

Evo i jedan demo, nadam se da su dozvoljeni linkovi prema youtube-u...

http://www.youtube.com/watch?v=9ZItDkfJDRM