[ mikikg @ 10.02.2010. 08:18 ] @
Ja ne znam sta da kazem po pitanju ovoga slucaja. Ovo je prevrsilo svaku meru.

Site www.kliknibezbedno.rs koji treba da edukuje mlade o aspektima sigurnosti na internetu je i sam zarazen Malware virusom.
To i nebi bilo toliko strasno da ovaj virus ne stoji ovde bar nekoliko meseci i niko se nije nasao odgovornim da to ukloni!

Kada sam prvi put video poruku oko nove godine u pretrazivacu "Suspected Malware Site", rekoh "dobra fora - sklonice to". Ali od tad do danas i dalje to stoji tako. Vise su virusa "isporucili" nego sto su nekome pokusali da objasne "nesto".

Evo samo jednog primera:
http://www.kliknibezbedno.rs/j...ipts/application.js?1265658191 (klasika, .ru:8080 ...)

PS: verovatno ce ova skripta u skorije vreme biti uklonjena, kada neko od nadleznih napokon skonta sta treba uciniti ili procita ovaj post.



[Ovu poruku je menjao mikikg dana 10.02.2010. u 09:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 10.02.2010. u 09:30 GMT+1]
[ abitbp6 @ 10.02.2010. 08:23 ] @
Epic Fail!
[ Goran Rakić @ 10.02.2010. 12:46 ] @
Za to vreme ovaj sajt koji je razvilo Ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo Republike Srbije, a kampanju finansirao Telekom Srbija i dalje povremeno ima offline reklamu, valjda da uvalja vise bezbednih virusa.
[ o2seo.com @ 10.02.2010. 12:58 ] @
Ironija...
[ yolja624 @ 10.02.2010. 13:03 ] @
Aj sto imaju to na sajtu - desava se... i nije neki veliki problem.
... ali sto im to stoji vise mjeseci... e to je krajnja idiotarija.
[ Goran Rakić @ 10.02.2010. 14:42 ] @
Citat:

09.02.2010

Nastavak kampanje za bezbednost dece na Internetu „Klikni bezbedno“ „Razmisli pre nego što postaviš“

Na konferenciji za novinare koju je povodom Evropskog dana bezbednosti dece na Internetu organizovalo Ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo Republike Srbije, predstavljeni su dosadašnji rezultati nacionalne kampanje za bezbednost dece na Internetu „Klikni bezbedno“, kao i planirane aktivnosti za 2010. godinu. Na konferenciji su govorili Jasna Matić, ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo, Branko Radujko, generalni direktor Telekoma Srbija, Ćel Morten Jonsen, generalni direktor Telenor-a, Aleksandar Šperl, generalni direktor Vip-a i Sava Radulović, zamenik beogradskog višeg tužioca iz tužilaštva za visokotehnološki kriminal.

Pored toga, u martu će početi i on lajn edukativni kviz „Klikni bezbedno“ za učenike osnovnih škola a najbolje škole u kvizu će biti nagrađene lap topom i projektorom.

Ministarka Jasna Matić se ovom prilikom zahvalila partnerima kampanje „Klikni bezbedno“, kompanijama Telekom, Telenor i Vip. Pored toga, ministarka je istakla da je za uspešno sprovođenje i dobre rezultate kampanje „Klikni bezbedno“ neophodna i izuzetno važna podrška medija jer tako poruke o bezbednom korišćenju Interneta mogu najbrže dopreti do svih onih koji treba ih čuju.

http://www.mtid.gov.rs/aktivnosti/aktuelno.846.html


OK, jasno da nije samo sajt cela kampanja, i da je aktivnost svakako pozitivna... ali da baš niko ne pogleda sajt, to mi nije jasno.
[ mikikg @ 10.02.2010. 16:48 ] @
Heh, koliko vidim, izgledami da su ocistilii, napokon ...

A da li su se ocistili od virusa (na pc koji cuva ftp password) to ce tek da vidimo za neki dan ako se pojavi ponovo isto :)

U svakom slucaju ovaj post je imao efekta ;)
[ AMD guy @ 21.03.2010. 13:12 ] @
Sutra počinje nagradni kviz "Klikni bezbedno"

Citat:
Nagradni on-lajn kviz "Klikni bezbedno", namenjen učenicima osnovnih škola u Srbiji, koji će na taj način steći osnovna znanja o bezbednom ponašanju na Internetu, počinje sutra, najavilo je Ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo