[ ArtMat @ 10.02.2010. 19:23 ] @
Imam jedan problem koji me je zabrinuo. Nedavno sam se registrovao na www.top-of-software.de stranicu, na kojoj je pisalo da je free registracija. to je bilo ako se ne varam prije nove godine. Sada sam provjeravao neke mailove i kao na njemačkom došao mail u vidu opomene. Piše da moram platiti 100 evra za članarinu. Ja kada sam se registrovao nisam navodio nikakve tačne podatke, ono, adresa i to sam lupao po tastaturi i sve to. Znači ni jedan tačan podatak nije naveden.

Ali u daljem tekstu piše da su od vremena registracije uhvatili moju IP adresu, koju su naveli sada u mail-u. Ali kada sam maloprije pogledao svoju sadašnju IP adresu, ona je drugačija.
Zamolio bih da mi neko kaže, da li me oni mogu uhvatiti i tužiti zbog ovoga. Ja sam iz BiH, a firma je u Njemačkoj. Eto, veoma bih vam bio zahvala kada bi što prije odgovorili.
[ component @ 10.02.2010. 21:22 ] @
Ne mogu te tužiti i ne trebaš ništa platiti. "Članarine" za sajtove ne funkcionišu tako. Ako platiš dozvole ti pristup, a ne da ti dozvole pristup pa onda uvedu "članarinu". Zamisli kada bi Google rekao "svi koji ste otvorili gmail naloge sad treba da platite po evro za svaki poslati mail otkako imate nalog"
Dakle, ne sekiraj se i izbriši taj mail.