[ kica649 @ 10.02.2010. 23:51 ] @
kako da pronadjem satelit thor,da bi gledao digi tv,trenutno sam nasao astru,koja ima neke nemacke i austrijske kanale,i jos neke druge,na koju stranu da trazim thor ako sam vec nasao astru,,nalazim se u krusevcu!kako da podesavam antenu?
[ benito22 @ 11.02.2010. 07:16 ] @
Hej kica649 i ja sam tako trazio za thor evo ovako okreni zapad za thor je o.8 ali prije toga trebas podesiti tanjir tamo gdje se nalazis mislim da trebas podesiti je 35.0% elevacija to je za krusevac a jos toga isto podesiti LNB glava ako stojis ispred sebe i vidis LNB glava onda okreni lijevo za 21.6%! U LNB-u ima pise brojeve od nula pa ide minus i plus brojeve!Ako mislis da nisam tocno pisao gdje se nalazis idi vidjeti evo adresa www.dishpointer.com i upisi gdje se nalazis i koju satelit trazis tu ce ti sve reci!!!!!!
[ kica649 @ 11.02.2010. 09:05 ] @
hvala ti sto pomazes,ja se ovih dana namuci da nadjem thor,nadjem neke astre,nemacki austrijski kanali,preko 1000 kanala,neki zakljucani a neki FTA,neke kanale na nilesat i sirius,ali thor ne znam kako da okrenem antenu,jel treba da spustam tanjir za koji stepen ili...?
[ Ubleha @ 11.02.2010. 11:21 ] @
Da ne bi dzaba okretao prvo reci koji resiver imas jer ne mozes sa svakim resiverom gledat Digi TV na Thoru
[ benito22 @ 11.02.2010. 15:34 ] @
Zaboravio sam ti reci i ima pravo Ubleha za taj koji ti je rec jer ne mozes gledati digi tv zato sto je kodirano!!!!