[ starisloven @ 11.02.2010. 16:46 ] @
Pozdrav. Brat mi ima ovaj laptop sa crknutim chipsetom na ploči. Inače, chipset je intelov, a procesor je centrino. Gledali smo na ebayu i može se naći takva ploča. No mnogo je veći izbor prodavaca sa Nvidia čipsetom. Mene interesuje da li da uzmemo ploču sa intelovim čipsetom, kao što je i bila, ili da uzmemo ploču sa Nvidia čipsetom. Po slikama su iste, samo se ne može vidjeti kakav je procesor, jer se ne mogu prebrojati iglice.
[ JOJO847 @ 11.02.2010. 18:17 ] @
Nisam 100% i u mogućnosti tj vremenu da ti provjerim, ali po sjećanju u taj laptop se ugrađivala grafika od intela x3100 i nvidia quadro nvs 135. Znači nije riječ o samo o čipsetu nego o grafičkom procesoru. Čak mislim da je čipset isti, samo mu je preko PCI-e sabirnice spojena druga grafika sa vlastitom (128MB?) memorijom. Neki modeli su još imali jaču bateriju i jači punjač (4,6 i 9 ćelija, 65 i 90W punjači). Mislim da će ti raditi koju god ploču da uzmeš.
[ Darije @ 12.02.2010. 09:04 ] @
ako kupujes sa nvidia chipsetom onda moras da imas i drugi hladnjak, mislim da nije isti za intelovu i nvidia grafiku...sve ostalo je kompatibilno
[ JOJO847 @ 12.02.2010. 10:34 ] @
Ustvari, da ne filozofiramo - dell javno objavljuje service manual i tamo imas sve potrebne dokumente i upute.

http://support.dell.com/suppor...upport/my_systems_info/manuals

(postoji i d630c pa obrati pažnju i na to!)
[ starisloven @ 12.02.2010. 13:01 ] @
Kupili smo istu kao što je i bila, sa intel grafikom.
[ JOJO847 @ 12.02.2010. 16:30 ] @
mislim da ste najpametnije postupili i da ne gubite nista po pitanje grafike - quadro bi vam dosla do izrazaja ako se netko od vas bavi cad/cam softverom.
[ V0JKAN @ 28.01.2013. 21:14 ] @
Citat:
starisloven: Kupili smo istu kao što je i bila, sa intel grafikom.


Pomagaj prijatelju...
Gde si uspeo da kupiš ovu ploču???
Imam isti problem tj. Neki put se normalno upali a nekad je ekran podeljen na dva dela... Kažu problem sa grafikom!!!
te zbog toga jurim ploču

Hvala unapred