[ hercegyu @ 12.02.2010. 11:34 ] @
Već izvesno vreme sam tražio kako se zove daj lepo mod na Apache serverima koji one odvratne kuke i motike u URL pretvara u lepe virtualne pod direktoriume. Pošto nisam imao pojma kako da nadjem bar ime pitao sam jednog od moderatora na forumu i on mi rece da je rec o url rewrite modu (ovim mu se jos jednom zahvaljujem).

Nasao sam nakon toga nekoliko vrlo dobrih tutorijala i krenuo sve po njima da podesavam, ali -bip- nevredi neće ni osnovni da radi.

#Odkomentirao sam LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so i proverio mod je tu....
#Resetovao server
#Napisao jednostavan kod u .htaccess koji sam satvio u prazan root:
RewriteEngine on
RewriteRule ivan.php newivan.php
#Napravio oba file i redirekcija neradi

Može li neko da mi kaže sta sam propustio i ako u svim tutorijalima samo ovo piše(cak i na oficialnom sajtu Apache)?
Da napomenem da koristim EasyPHP i da je ver Apache 2.2.13. Procitao sam da može da se desi da ima problema sa nekim drugim modovima, ali za naprednije funkcije ne i za ovako jednostavnu.

HVALA
[ Jbyn4e @ 12.02.2010. 13:08 ] @
Pogledaj
http://www.addedbytes.com/for-...s/url-rewriting-for-beginners/
[ djoka_l @ 12.02.2010. 13:43 ] @
Kako ti je podešen AllowOverride za direktorijum gde je smešten .htaccess ?
Ako si čitao Apache manual na preskok, verovatno nisi primetio da .htaccess fajlovi ne mogu baš sve da promene, AllowOveride na nivou direktorijuma podešava šta će .htaccess smeti da menja...
[ hercegyu @ 12.02.2010. 16:34 ] @
@Jbyn4e: sve odavde sam i gledao i to je ok. Radi mi online na serveru ali nije radilo na kompu.

@djoka_l: upravu si bilo je na none i sad kad sam stavio na all radi, mada i dalje ne komplet. Izgleda sad neprosledjuje parametre:

.htaccess
Code:

RewriteEngine on
RewriteRule ^([a-z][a-z])/user/([0-9]+)/?$ a.php?n=$1&m=$2 [NC,L] 


a.php:
Code:

<html>
<head>
<title> Uja</title>
</head>
<body>
<?php
echo 'n = ';
echo $HTTP_GET_VARS['n'] . '<br>m = ';
echo $HTTP_GET_VARS['m'];
?>
</body>
</html>


Strana se ucita ali nema vrednosti n i m, uz obavestenje normalno: Notice: Undefined variable: HTTP_GET_VARS in C:\Program Files\EasyPHP\EasyPHP5.3.0\www\a.php on line 8

Napominjem da sve ovo radi isto ovako napisano online na linux host sa isto Apache serverom. Nesto do podesavanja je, samo ja ne znam sta :(

[ flylord @ 12.02.2010. 17:34 ] @
ne postoji $HTTP_GET_VARS nego $_GET
[ Jbyn4e @ 12.02.2010. 17:34 ] @
Probaj sa $_GET umesto onog gore.
http://php.net/manual/en/reserved.variables.get.php

EDIT: pretece me flajko :)
[ hercegyu @ 12.02.2010. 17:45 ] @
Extra...radi, znam da davim ali ako moze sad jos samo objasnjenje. Kako ovako radi na jednom meestu, a na drugom ne i koja je tacno razlika izmedju $HTTP_GET_VARS, $_GET, $HTTP_POST_VARS, $_POST ???

Tnx i necu vise obecavam
[ Jbyn4e @ 12.02.2010. 17:47 ] @
Ovo je sad vec druga tema, ali na linku koji sam ti ostavio lepo pise da se promenilo sa verzijom php-a:
Citat:
4.1.0 Introduced $_GET that deprecated $HTTP_GET_VARS.