[ kakoto @ 12.02.2010. 16:34 ] @
Ako sam na pravom mestu ako i ako neko ima volje da mi pomogne pitao bih sledece:
Predplatio sam se za web hosting i odabrao paket koji izmedju ostalog podrazumeva:
1. Broj Email namoga - 10
2. Broj pod domena- 5
3. Parkirani domeni - 3.
Ono sto mene interesuje jeste na koji nacin se postavljaju, aktiviraju ovi nalozi. Da li ja to sam kao korisnik mogu uraditi i sta je potrebno od programa ili sl. Izvinjavam se na ovakvom pitanju ali sam totalni pocetnik u ovome. Hvala.
[ Stefan Jocic @ 12.02.2010. 17:55 ] @
Tebi je verovatno nalog već aktiviran. Sve što sada trebaš da uradiš jeste da iz kontrolnog panela (cPanel, Plesk... ili neki treći) koji ti je provajder obezbedio, kreiraš email naloge, podomene i sl. A tvoje login podatke i adrese za prijavu, trebaš zatražiti od provajdera (ukoliko ti ih već nije dao).
[ kakoto @ 12.02.2010. 19:51 ] @
E tu i jeste problem. Kada odem na provajderov sajt c_panel koji je ponudjen prikazuje podatke koji su vezaani za mene kao korisnika ( kada i koliko sam se logovao, stanje racuna, uplate i sl). Ne postoji nikakva mogucnost da ja bilo sta uradim osim da promenim korisnicku sifru. Dakle ja se ulogujem sa poznatim parametrima ali nista ne mogu da uradim od onoga sto bih hteo.
[ Stefan Jocic @ 12.02.2010. 20:04 ] @
Verovatno se ti prijavljuješ u pogrešan k.panel. Sudeći po ovom što si rekao, sve mi se čini da se ti prijavljuješ u provajderov billing sistem, a ne u cPanel, Plesk ili šta god da ti provajder daje. Najbolje je da kontaktiraš tehničku podršku tvog hosting provajdera.
[ kakoto @ 12.02.2010. 20:58 ] @
Tako sam upravo i ucinio, kontaktirao sam provajdera pa sta bude. Zahvaljujem se na sugestijama.