[ Mihael Kirić @ 08.01.2004. 17:22 ] @
Raćunar mi je star 1 godinu i u ovim zimskim danima na grafičkoj ploći ATI Radeon 7500,64MB SD ventilator mi je počeo ružiti tj. stvarati neobićnu buku.
To mi se događa dok palim računar,nakon ćega ventilator ruži 10-25 sec i onda je dalje sve u redu.Kad bi ga gasio i upalio za 10 min. sve bi bilo u redu,
no kad bi ga upalio za nekih 50min. pa do 1h 30 min. opet bi poćeo stvarati buku.Grafičku sam izvadio van i oćistio hladnjak i ventilator na kojem je već bilo dosta prašine.
No opet je bilo isto.!Temp. u sobi mi je nekih 10°C dok palim računar.Neka mi neko kaže u čemu je problem???
[ sasa022 @ 08.01.2004. 20:01 ] @
Vecina ventilatora ima klizni lezaj u kom ima tanak sloj masti koja se pri nizim temperaturama malo stegne.Posto je temperatura u sobi 10 stepeni,dok se ventilator "ne zaleti " i malo ugreje on stvara buku.
[ reject @ 08.01.2004. 20:32 ] @
Ma svi ti ventilator se rade da budu sto jeftiniji. Jos od turbo-karti
za Amigu, ventilator prosvira posle nekog vremena - ili ispadne iz
lezista ili nesto slicno. Tako ti je to u zivotu, u principu dok
vrti i ladi ne treba se brinuti.
[sjecanje]
Ja sam imao open-hardware kompjuter :) (bez kucista, sa hardom u
kartonskoj kutiji i slicnim ''mahinacijama'') tako da mi je turbo
karta visila i slota i oslanjala se na veliki ventilator (iz starih kucista).
E, sad kad god je mali ventilator na kartici ispao iz lezista, lako ga
je bilo prstom vratiti na mesto. :)
[/sjecanje]
[ pctel @ 08.01.2004. 23:34 ] @
Ti ventilatori mogu da se kupe posebno za 3 EUR-a, pa ako ti smeta, nije skupo da ga zamenis.
[ deki999 @ 09.03.2004. 10:41 ] @
a može li negde da se kupi mali ventilator za Gforce 4? jako se čuje, urla, pa se smiri. sve je počelo sa niskim temperaturama u sobi...sada se stalno čuje. glupson serviser mi je rekao da mogu i da ga isključim, kao ne treba, pošto na grafičkom čipu ima hladnjak!

pomagajte!!!
[ Vertygo @ 09.03.2004. 11:54 ] @
Pa možeš da kupiš recimo onaj fan na lepljenje, ti ventilatori su jeftini i rade posao.
Potraži malo po oglasima, naći ćeš negde sigurno.
[ Prime8 @ 17.03.2004. 19:50 ] @
Perun computers, Nemanjina imaju coolere za graficke ponesi svoj pa idi i vidi
da li imaju slichan....
[ kUdtiHaEX @ 18.03.2004. 06:51 ] @
A da vi to malo podmazete?? To je sasvim normalna i ocekivana stvar - kada kuleri pocnu da zuje i budu preglasni vreme je za podmazivanje
[ deki999 @ 18.03.2004. 07:19 ] @
podmazao sam. super radi.