[ zoransat014 @ 14.02.2010. 15:53 ] @
sta kupiti , sky star ili neki dobar digitalni risiver?
Koja je prednost jednog ili drugog.
Da li sky star otvara nesto vise?
Poz.
[ digitalsat @ 14.02.2010. 16:28 ] @
Moje misljenje u svakom slucaju digitalni resiver nikako ss2
zato sto sa ss2 ces da zaglavis pc i dobices dosta muke oko podesavanje
uzmi dm500s i imas relativno sve
[ liverpool_fan @ 14.02.2010. 16:47 ] @
Citat:
digitalsat:  nikako ss2
zato sto sa ss2 ces da zaglavis pc i dobices dosta muke oko podesavanje



ne bih se bas slozio, ja imam ss2 od 2004 i ne bih je menjao uopste a i jednostavano je i lako za koriscenje
imas mogucnost i CS a
znaci nikakvih muka oko podesavnja, ti razmisli i dream je dobar ali i ss2



[ Ivan Dimkovic @ 14.02.2010. 17:08 ] @
Moja preporuka - risiver, i to Dreambox - zato sto je najpodrzaniji (nije nuzno najbolji). Ako te zanima HD, uzmi DM800, i zavrsio si posao.

Imam kuci i SS2 karticu, i najveci problem sa njom je sto imas da se otelis da podesis softver kako treba - i stalno ima neko smaranje, te ovaj DirectShow filter ne radi sa ovim, onaj ne radi sa onim... i sl... Jos ako imas motor, npr... puno srece :) Secam se koliko sam zivaca pogubio sa raznoraznim programima tipa ProgDVB, AltDvb, DVBdream i sta ti ja znam... secam se da je svaki od njih imao neku manu, a da ne pricamo o tome da imas brdo MPEG filtera/dekodera - pa moras da se drndas i vidis koji je najboljji za tvoj program.

Risiver radi "out of the box" kako treba, nema smaranja sa filterima, odabirom softvera - a ako te interesuje CardSharing, budi siguran da su najsvezije stvari uvek prvo dostupne na Enigma platformi (koju koristi Dreambox)

Takodje, risiver trosi mnogo manje struje od PC racunara, pogotovu ako budes radio CS tj. kada ti bude ukljucen 24/7... razlika moze da bude pozamasna.

Jedino za sta je SS2 definitivno bolja je ako juris feedove - sa SS2 karticom mozes bez problema da dekodiras 4:2:2 signal koji se koristi cesto za uplinkove TV stanica - posto vecina risivera koriste jeftine consumer-level SoC-eve koji ne podrzavaju 4:2:2... Opet, to je vrlo specifican hobi, i ako nisi u toj prici - bolje uzmi risiver, ustedeces sebi jako puno vremena i zivaca.
[ sakae @ 14.02.2010. 20:33 ] @
Kako stoje trenutno stvari na trzistu sa cenama, za 150 evra kupices i jedno i drugo (kinez 500-tka i ss2 obicna). Dreambox je truba bez cs, tako da ne mozes da racunas da ako si ga kupio zavrsio si posao i gledaces sve. Sa ss2 u odnosu na Dream imas plus samo sto se tice Elecard kodeka i otvaranja 4:2:2 feedova (kao sto rece Ivan malopre). Ako hoces da das toliko para preporucujem i jedno i drugo. Ako nemas, kupi prvo Dream, pa onda ss2.
[ aritonovic @ 14.02.2010. 20:42 ] @
bez cs i jedno i drugo ti uskoro nista nece znaciti...