[ GMC @ 08.01.2004. 20:34 ] @
Pozdrav!

E ovako posto ovih dana nemam nekih vecih obaveza pa imam vise slobodnog vremena palo mi je napamet da napravim vjerovatno svima poznatu igru Gradovi i sela za mIRC. Za one koji ne znaju sta je to da malo objasnim: TO je igra u kojoj za neko zadano slovo morate da napisete Grad , Drzavu , planinu, Ime, Biljku.... koja pocinje sa tim slovom....

Eh posto je to po meni vrlo popularna igra u skoli na casu, mislio sam da bi bilo interesantno igrati tu igru kad je dosadno na IRC-u. Isto kao sto neki dolaze na IRC da bi igrali kviz na odredjenim kanalima mozda bi dolazili i da igraju Gradove i sela.

Pa mene sada interesuje vase misljenje dali da to radim i ako ima zainteresiranih da se prikljuce , dobro su dosli. Plan je da napravim poseban prozor u kojem bi se igrala igra ( naravno sa svim potrebnim poljima , komandama i dugmadima) a komunikaciju sa ostalim igracima bi pokusao da ostvarim preko socketa...

Eto ako ima ko sta da predlozi neka se javi !!!
[ igac @ 08.01.2004. 21:04 ] @
fino si ti to zamislio :) i ja sam postavio prijedlog za potapanje podmornica (brodova) da se napravi i niko se nije bas odazvao :) mada, uradio sam ja prvu verziju i tu stao. sve ide super ali ne da mi se raditi a i nemam vremena:)
a kada vec pravis, onda napravi da bude multiplayer (vise od 2 igraca) ... ako ti se svidja ideja, ja bih to uradio preko bot-a na kanalu, eggdropa, koji bi bio "server" i se njemu salju rezultati i da on bude "sudija"... nije tesko napisati taj tcl, a i neces morati koristiti sockete za to vec obicni msg/notice/ctcp... ali eto, ako napravis prvu verziju ti okaci ovde pa da vidim kako si zamislio:)
eto... ja bih ti pomogao da imam vremena :) u svakom slucaju srecno :) i javi kako napreduje... ako budes imao problema/errora postuj pa da ti baremo pomognemo kao debug-eri ili test-eri :)
[ GMC @ 08.01.2004. 22:28 ] @
Ovako , ja sam vec prije par dana poceo da lagano pravim to, vec imam zavrsenene dialog-e . Ta ideja za bot nije losa , cak sta vise mislim da je odlicna pa mozemo se dogovoriti, tamo si spomenu da ne koristim socket nego da ide preko msg , ali ja imam ruznih iskustava sa tim. Bio sam Napravio addon za "spiuniranje" odnosno da cita sve sto je poslato Nickservu i Chanservu i da meni salje ali se tu javlja problem kad sam ili ja ili ta osoba u lagu pa onda se napravi citava zbrka. doduse nisam siguran da bi drugacije bilo i sa socketima..

Svakako hvala na savjetima i potrudit cu se da ovih dana zavrsim sve ( mada sam jos u velikoj nedoumici kako da rijesim problem komunikacije ) , pa ako budes imao vremena da pogledas pa ako ti se svidi mozemo da to jos zajedno doradimo....

jer pazi ovo , ideja mi je da igru moze da igra 2 ili vise igraca (posto jedan igrac nema smisla ) eh sad zamisli kad jedan od njih ima lag npr. 10 sec ostali igraci ce vec preci na neko drugo slovo dok ovaj o tome nema pojma i bi nastao haos. Mozda bi se to moglo rijesiti nekim sistemom koji bi automatski diskonektirao osobe sa velikim lagom ili nesto slicno.....



[ dr ZiDoo @ 09.01.2004. 10:49 ] @
Citat:
igac:
... potapanje podmornica (brodova) da se napravi i niko se nije bas odazvao ...


Ma bubica moja
Previše slabo, samo za jedan irc klijent, de ti to napiši sa irssi
[ igac @ 09.01.2004. 22:06 ] @
prvo za msg, svejedno ako si TI (user) u lagu onda ti ni socket ne moze pomoci, ako je server u lagu, ne zavisi od tebe ni od drugog usera ali opet tesko da ce bas server biti u lagu :) u svakom slucaju ako moze preko socketa sve da se radi to je odlicno :)
ajd okaci tu verziju prvu pa da vidim kako si zamislio :)

@zido :) nemoj ti nista pricati :P~ papq nisi htio da pomognes :) a za irssi - nema prob. samo da zavrsimo za mirc prvo, pa ja za irssi a ti za xchat pa da svi irceri budu hepi ;)