[ nmilosev @ 15.02.2010. 21:45 ] @
Upravo sam video reklamu na B92, dakle biće subotom u 20.00h, i koliko sam uspeo da vidim u reklami u pitanju je poslednja (14.) sezona, a po sajtu će izgleda da krenu od osme. Za one koji ne znaju, Top Gear je jedna od najgledanijih emisija o automobilima na svetu, a takođe je i jedna od najpiratizovanijih emisija na internetu! :D

U svakom slučaju, moja preporuka za gledanje.
http://www.b92.net/tv/najava.php?id=1192

PS. B92, Džeremi Klarkson ne Karlson, Ričard ne Rlčard, The Stig a ne the Sting ;)
[ Miroslav Jeftić @ 15.02.2010. 21:51 ] @
"nonhdu sivik" Inače svaka čast da konačno otkupe nešto što nije veliki brat
[ Srđan Pavlović @ 15.02.2010. 22:01 ] @
Dan drzavnosti, popilo se malo valjda :)
[ Picsel @ 15.02.2010. 22:38 ] @
Zar se Top Gear nije vec emitovao (a mozda se i jos uvek emituje) na nekom nasem kanalu, mislim da je Ultra TV?
[ losmipfc @ 15.02.2010. 22:52 ] @
I dalje se emituje na Ultra TV-u. Ne znam tacno termine. Imaju cak i bilborde po gradu.
[ dlalic @ 16.02.2010. 10:44 ] @
Emituju stare sezone. Nisam siguran, ali rekao bih od pre 10-tak godina.
[ DrJekyll @ 16.02.2010. 20:34 ] @

Ima na ultri svako vece, mislim da 13 i 14tu sezonu jedino nisu prikazali.

[ Bata @ 16.02.2010. 23:30 ] @
Bez veze... SAT je zakon !

Nije mi jasna tvoja oduševljenost, kao da je sada 2000. i da niko nema ni broadband vezu, ni satelitsku/kablovsku tv
pa treba da mašemo repom što neka "naša" tv prikazuje kvalitetni strani program !?!

A i mogli su da se otvore za najnovije emisije.

Mada sve mi jedno, i tako neću gledati na tv jer mi je praktičnije i kvalitetnije da skinem najnoviju epizodu u roku od 24h od prikazivanja
na BBC , i to u (donekle)HD formatu, što je i suština te emisije: Lepe slike uz malo humora.
[ vladd @ 17.02.2010. 01:42 ] @
Nije postojala, a verovatno i nece, gluplja emisija od femili Klavirovic SAT-a.

Njima je sve divno, i sve lepo i savremeno, samo nedostaje par kila beloga da se proda i pazare izuzetni automobili domace ponude.

A kada testiraju, nije im jasno ni sta treba da konstatuju kod vozila, koja je namena, ideja konstrukcije, jos trabunjaju o zapremini gepeka i obilju drzaca za case..

Ni pomena o losim detaljima, losim servisima, aljkavostima auto kuca..

Nevidjeno.

Top gear je 23-i vek za balkanski mentalitet

Poz
[ Nebojsa Milanovic @ 17.02.2010. 01:53 ] @
Par puta sam pisao Alvirovićima gde sam ih kulturno i krajnje argumentovano kritikovao za neke budalaštine koje su pisali.

Potpisao sam se svojim imenom i prezimenom, adresom, nudio ako žele i dodatne dokaze i pokazatelje itd...i pogodite da li su mi odgovorili....
[ StORM48 @ 17.02.2010. 02:04 ] @
Ništa?

Ne znam da li me više nervira činjenica da otaljavaju posao i glume kritičare (po sistemu "da budemo nezavisni, ali da ne zapljunemo više nego što se mora") ili što sin umire od želje da liči na "čuvenog" ćaleta.

Pozdrav
[ DrJekyll @ 17.02.2010. 09:48 ] @

Taj Alvirovic je sigurno neki mason ili nesto slicno, jer pravo je cudo kako obitava na tv decenijama uz dve recenice:


1. Postovani gledaoci, dobar dan i srdacan pozdrav iz....

2. I evo, stigosmo do kraja emisije, nadamo se da ste zadovoljni onim sto smo vam prikazali...
[ Miroslav Jeftić @ 17.02.2010. 10:13 ] @
A okretanje auta pod ručnom, uvek na istu stranu, a, a? Nije vas impresioniralo? Jel mu i sin okreće na istu stranu? :P
[ vladd @ 17.02.2010. 10:14 ] @
Ma jok, obicna mutljavina sa televizije.

Nego nakon sankcija, malo se gurnulo para u narod, i krenula masinerija auto industrije.

U pocetku su tati pisali tekstove, pa je to bilo kao vremenska prognoza.

A onda je napravljen porodicni posao, pa su krenuli sami da budu zahvalni za porodicnu srecu.


A to lici na sta lici, dilerske kuce su ih prihvatile kao najjeftiniju reklamu..pa skoro vise i nemamo reklame za vozila na programu RTS-a

Poz
[ vilil1 @ 17.02.2010. 10:50 ] @
A meni su najzanimljiviji kada tata i sin stanu jedan naspram drugoga, pa kao nesto razgovaraju. Imaju isti stav, isto drzanje ruku kod stomaka, sa povremenim mahanjem, maltene iste reci, kao da su klonirani.
Ali ta emisija(SAT) se dosta gleda i ex ju zemljama, i dosta su popularni.
[ Miroslav Jeftić @ 17.02.2010. 11:21 ] @
Na sreću se ne bave samo testiranjem automobila. Onaj drugi deo gde pišu o stanju na putevima, o zakonima i slično je verovatno interesantniji i korisniji.
[ cozmo_im @ 17.02.2010. 11:24 ] @
Nemojte da mi ogovarate najboljeg druga mog najboljeg druga (Mirka "mini-me":)))))))))))))))))))))))
[ etjen @ 17.02.2010. 14:24 ] @
jednom sam gledao kad su ''testirali'' neko suludo vozilo, ne sećam se sad koje i kao manu su mu našli da je

''predaleko ručka od vrata, pa kad se vrata otvore, a ti sediš u kolima moraš suviše da se nagneš da dohvatiš ručku da bi zatvorio vrata''



Mada me od njih daleko više nervira onaj Andrej sa svojim testiranjem i izgovorom i stavom i pojavom...
[ vladd @ 17.02.2010. 14:26 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Na sreću se ne bave samo testiranjem automobila. Onaj drugi deo gde pišu o stanju na putevima, o zakonima i slično je verovatno interesantniji i korisniji.


U civilizovanim zemljama je tosvakodnevni izvestaj, ili na netu ili po zahtevu. Ne sporim sezonske izvestaje, tipa pred neko duze putovanje, ali za svakodnevne promene na "samajama" magistralama ipak nisu dovoljne nedeljne emisije.

BTW, o stanju na putevima postoji kratak i aktuelan info pre dnevnika, tako da je kreativni rad Alvirovic & kid na nivou dokonih domacica


Poz
[ axone @ 17.02.2010. 18:41 ] @
A tem bila o TopGear-u.
Inace Alvirovici ce se mozda lepo omastiti uz pomoc novog zakona o saobracaju.
http://www.elitemadzone.org/p2445315
[ bttp @ 18.02.2010. 01:28 ] @
TopGear se besomučno reprizira na ULTRA već više od godinu dana. Šteta što više na BBC News nema ona skraćena verzija TopGear Extra ili tako nešto. To su prestali da emituju pre 3-4 godine.

Inače TopGear je više puta menjao koncepciju. U početku je to bio car show gde su se testirali svakodnevni automobili i poneki supercar. Sada se samo prikazuju supercars, a kada jednom u toku sezone prikažu neki svakodnevni auto (ove sezone je to bio neki Renault Sport), prikaz je totalno nadrealan (vožnja kroz kanalizaciju, po ledenom terenu za hokej itd.).

Iako volim da gledam prikaze supercars, pošto nigde drugde ne možeš da ih vidiš, nedostaju mi i njihovi duhoviti prikazi svakodnevnih automobila. Npr. sećam se kad su prezentirali neku Opel Vektru recimo, i Džeremi je vozi i nešto u stilu, ovaj auto je odličan sve je besprekorno sve je kako treba.... dok ne pokušaš da skreneš! I onda demonstrira understeer, onako besomučno mota volan ulevo, udesno a auto jedva da skreće. I tako, bilo je duhovitosti.

Nema više Cool Wall-a, ona lap-times rang lista je postala besmislena. Takođe su dosadne epizode sa njihovim b0llshit avanturama. Kada dobiju po 1000 funti i svako kupi neku kršinu i onda testiraju koji je krš bolji tj gori. Isto je i dosadno kada odu u neku zemlju tipa Rumunija, Vijetnam, Kolumbija i sl. pa tamo nešto dave.

Sve u svemu show je postao preskup, pa ima premalo epizoda po sezoni, dosta se ponavljaju sa tim forama pravljenja nekih krševa što je dosadno, bolje da umesto toga rade prikaze nekih svakodnevnih automobila i tako. Malo su smorili, mora se priznati. Da ne spominjem Top Gear Australia, Rusija itd. Rusiju nisam pogledao, vidiš sad ću da skinem par epizoda da vidim ruske verzije Džeremija, Hemonda i Džejms Slou Meja :)

Inače Top Gear skidam s Interneta čim se pojavi nova epizoda tako da me ovo zakasnelo emitovanje na domaćim televizijama apsolutno ne dotiče.

Možda bih mogao malo da pogledam šta kažu nove epizode Fifth Gear.

P.S. Hmm, slabo seed-uju Top Gear Russia.
[ llux @ 18.02.2010. 07:52 ] @
Vi meni niste jasni sa tom SAT emisijom. Ja opasno mrzim sve ostale emisije o automobilima jer samo hvale automobile, pronadju neku nebitnu sitnicu i to je sve. Samo reklamiraju i nista vise. Cista reklama! Nikad ne pricaju lose
[ DrJekyll @ 18.02.2010. 11:51 ] @
Citat:
bttp

Malo su smorili, mora se priznati.



Pa potrosili su otprilike sve fazone koji su mogli da prezentuju a koji su interesantni i spektakularni.

A i tesko je napraviti jos spektakularniju episodu posle npr. prezentovanja BMW X6 gde je otisao na svaki kontinent da bi rekao po jednu recenicu.

A da opet krene sa ismevanjem vauxall-a i korejanaca...pa i to je vise smorilo.

[ bttp @ 26.02.2010. 17:03 ] @
Skinuo sam Top Gear Russia, nisam još odgledao ali deluje bolje od Top Gear Australia na prvi pogled :)
[ srlexic @ 26.02.2010. 18:22 ] @
ma konačno da je stigao Top Gear, jeste da ne malo nadrealno sa svim tim superautomobilima koje teško ko od nas može da ima, ali OK. Može se reći da su ostale auto-emisije totalno jadne, osim možda Alvirovićeve, koji je čovek koji je patentirao izreku ''naplati-sve-što-možeš-i-ne-možeš'', tako da nekih proizvođača ima vrlo malo, a drugih koliko hoćeš