[ mitraljeta @ 16.02.2010. 12:17 ] @
Imamo malu homenetwork od tri racunara. Radi perfektno, internet, igranje, razmena fajlova, postavljena je na svitch, i svi vide sve. Pre nekoliko dana nam se javila potreba da pustimo muziku kroz mrezu, sa jednog racunara na ostala dva istovremeno. Kao npr. razglas. Pokusao sam sa VLC-om i nekim pugin-ovima za Winamp ali mrka kapa. Srecom zurka je uspela, ali su svi morali da se nabiju u dnevnu sobu. Nadam se da ima nesto sto ce nam pomoci. Hvala unapred.
[ kotnik @ 16.02.2010. 12:38 ] @
PulseAudio radi rutiranje zvuka preko mreže kako god da ti zatreba. Ne samo outputa, već i ulaza (mikrofoni, etc).

Samo ne znam kako radi na Windowsu, kod mene na Ubuntu računarima radi perfektno.
[ mitraljeta @ 17.02.2010. 08:59 ] @
Pulseaudio se konfigurise iz komandne linije, a ja se sa tim uopste ne snalazim. Potreban mi je neki userfriendly softver. Guglao sam, i pronasao nesto za Winamp (shoutcast) ali neumem da konfigurisem. Postavim server, i proradi, ali ne znam kako da se konektujem sa drugog racunara. Kazu samo u Winampu open url i ukucati ip adresu host racunara, ali nece.Ako neko zna kako, samo napred. Pokusacu da propratim.
[ kotnik @ 17.02.2010. 11:37 ] @
Ok, ima programče pod imenom Airfoil.

Nikad nisam probao, tako da ne mogu da kažem kako ili da li radi.
[ mitraljeta @ 20.02.2010. 14:22 ] @


Probao sam ovaj Airfoil i radi. To je tacno ono sto mi je potrebno. Userfriendly, nema kasnjenja, moze da se kontrolise kvalitet zvuka, radi sa Winampom, savrseno. Mnogo ti hvala, kotnik. Zurka moze da pocne.
[ kotnik @ 22.02.2010. 10:48 ] @
Nema na čemu.