[ miodrag_s @ 08.01.2004. 22:39 ] @
Imam probleme sa TV FM kartama
i to sa
ASUS TV FM i
Miro PCTV Pro karticom

1. Problem kod ASUS karte je to sto snimljeni materijal uz pomoc ove kartice pri reprodukciji nema zvuk

2. Miro PCTV karta je kupljena jos 98 godine i od tada imam problema sa prijemom FM. Naime kartica pri ukljucivanju dobro hvata radio stanice ali vec posle nekoliko minuta izgubi se signal i cuje se samo sustanje na svim stanicama. Ovo se javlja bez obzira na drajvere koje koristim.

Unapred zahvalan
[ Pancevac @ 09.01.2004. 11:49 ] @
To je najverovatnije zbog windows messenger-a i ja sam imao nekoliko puta problema sa njima, bas sa zvukom, uninstalliraj messenger-a, to bi trebalo da resi problem. Messenger-a mozes da ubijes na sledeci nacin:

Start - RUN - INF
Nadjes fajl SYSOC u tom folderu, otvoris i nadjes red gde pise:
msmsgs= msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
Skines mu hide izmedju dva zareza, da izgleda ovako:
msmsgs= msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,,7
Sacuvas i zatvoris prozor.

Deo drugi:
add remove software - windows components
odcekiras mesingera iznextiras i restartuj masinu.

Srecno.
[ pctel @ 09.01.2004. 14:35 ] @
Moras u Windows-u da podesis sta se snima od zvuka. Tamo imas nesto kao "volume control" pa na "properties" pa "advanced" pa "recording" ili tako nesto. Snima se samo zvuk sa kanala koji tu podesis da se snima.
[ NeoMikiMikius @ 23.02.2006. 00:03 ] @
Da li neko zna,ili je imao problem sa Asus tv fm karticom i sa Nero vison 4,moj problem sto pri startovanju nerovision-a program jednostavno nece da radi capture,windows samo izbaci prozor u kome prijavljuje da je prilikom izvrsavanja programa nastala greska, i pita da li da o toj gresci obavestim windows-ove administratore ili ne
[ dceran @ 27.02.2009. 04:42 ] @
Imam ASUS TV kartu i Power cinema 5 za gledanje tv kablovskih kanala (Imam SBB tv i internet). Sve je do skoro bilo dobro i onda je počeo prvi problem,kad drugi dan uključim gledanje tv-a kanali su bili svi izgubljeni i pojavilo se TV tuner disable.Sada više nemogu da pronađem i ponovo registrujem TV i radio kanale.U čemu je greška i šta da radim?