[ kovach84 @ 17.02.2010. 20:09 ] @


Da li je moguce podesiti Outlook 2007 da pre slanja poruke upita DA LI ZELITE DA POSALJETE MAIL?

Hvala.
GK
[ Catch 22 @ 17.02.2010. 20:29 ] @
???? Čemu bi to služilo? Kada završiš sa pisanjem poruke imaš nekoliko opcija:

1. Ako klikneš na Send poruka će biti poslata

ili

2. Ako kilkneš na [X] u desnom gornjem uglu za zatvaranje poruke, sledi pitanje "Da li želite da sačuvate ovu poruku?"
- Ako je odgovor potvrdan, poruka se snima u folder "Drafts"
- Ako je odgovor negativan, poruka se briše

3. Ako klikneš na okrugli Office Logo u gornjem levom uglu na Ribbon-u i odabereš "Save", poruka se snima u folder "Drafts"

3.a Isto kao pod tačkom 3, ali odabereš "Save As" da bi poruku snimio na željenu lokaciju na tvom hard disku kao poseban fajl (*.msg, *.txt, *.htm, *.oft, *.mht)
...


U odnosu na starije verzije programa izgleda samo nedostaje opcija "Send Later", kojom se poruka smeštala u Outbox, odakle su sve poruke bivale poslate u vremenskom intervalu prethodno definisanom u postavkama programa.

Ovo je sada zamenjeno novom opcijom: Options | Delay Delivery



[ kovach84 @ 17.02.2010. 20:44 ] @


I ja to razumem ali...odgovor je malo komplikovaniji i verujem da ces me i u kratkom odgovoru razumeti. Sefa ne zanima gde ta poruka ide ili ne...njegovo je da pravi pare :)...a ima neki mini laptop...a ima i debele prste...a ne zanima ga tehnika...ni malo...a nervozan je...i tako kada krene da kuca u sred maila stisne vise dugmica na onako malom laptopu od par inca...i poruka se posalje...pokusao sam da ignorisem sve precice...pa mi je ovo najlogicnije za sada palo...da ga uvek pita da li zeli da posalje...ako ne zeli klikne ne i to je to...zato mi je potrebna ta opcija

jel ima neko resenje?
[ 3okc @ 17.02.2010. 21:13 ] @
Možeš da podesiš Outlook da ti klikom na Send ne šalje obavezno pismo već da ga samo smesti u Outbox.

Pisma ovde mogu da stoje skladištena i da čekaju "povoljan trenutak" za slanje: bilo eksplicitnom komandom na Send/Receive, bilo periodično na svaka xx minuta.

Sve ovo ti regulišu S/R opcije u:

• Tools > Send/Receive > Send/Receive Settings > Define Send/Receive Groups (CTRL+ALT+S)

ili:

• Tools > Options > Mail Setup > Send/Receive...