[ nedjaa @ 18.02.2010. 02:40 ] @
da li se u muzickoj produkciji josh uvek negde izdaju gramofonske ploche?
puno ih vishe cenim od diskova itd... hvala unapred na odgovoru!
[ Kovacevic Vladimir @ 18.02.2010. 06:27 ] @
http://www.pgp-rts.co.yu/
http://www.pgp-rts.co.yu/katalog/index.htm

Pozdrav
[ Catch 22 @ 18.02.2010. 08:02 ] @
^ Čini se da taj sajt PGP-a niko ne osvežava, ili možda nisu izdali nijedan naslov od 2006?
Uzgred u katalozima ne vidim da uopšte egzistiraju LP izdanja(?)


Odgovor postavljaču teme:
Prave se u svetu u ograničenim serijama, od plastike specijalne gramaže i prodaju po enormnoj ceni audiofilima, zaluđenicima...
Japan je zemlja sa najvećim brojem "konzumenata" ovih specijalnih izdanja.
Citat:

Long-playing (LP) record albums are 33⅓ rpm vinyl gramophone records (phonograph records), generally either 10 or 12 inches in diameter. They were first introduced in 1948, and served as a primary release format for recorded music until the compact disc began to significantly displace them by beginning of 1988. As of 2006, a renewed interest in vinyl has occurred and the demand for the medium has been on a steady increase yearly in niche markets
[ Kovacevic Vladimir @ 18.02.2010. 08:49 ] @
Citat:
Catch 22: ^ Čini se da taj sajt PGP-a niko ne osvežava, ili možda nisu izdali nijedan naslov od 2006?
Uzgred u katalozima ne vidim da uopšte egzistiraju LP izdanja(?)


Postavljaču teme: Info, adrese, telefoni...http://www.pgp-rts.co.yu/kontakti/index.html

Svakako će dobiti željenu informaciju - rade ili ne rade, imaju li šta za prodaju, koju vrste muzike, na kakvim pločama... itd....

Možda je sve to istorija (prodavnice, telefoni), ali i to je informacija

Pozdrav
[ saks69 @ 18.02.2010. 10:06 ] @
Otvorena je prodavnica gramofonskih ploča u Makedonskoj ulici pre mesec dana sa dobrim izborom tako makar kaže reklama, ja baš danas planiram da pogledam pošto imaju i gramofonske igle.
Pozdrav!
[ nedjaa @ 21.02.2010. 00:09 ] @
hvala puno vlado
[ nedjaa @ 21.02.2010. 00:11 ] @
Citat:
saks69: Otvorena je prodavnica gramofonskih ploča u Makedonskoj ulici pre mesec dana sa dobrim izborom tako makar kaže reklama, ja baš danas planiram da pogledam pošto imaju i gramofonske igle.
Pozdrav!
ok!
[ deedee5 @ 21.02.2010. 00:25 ] @
Citat:
saks69: Otvorena je prodavnica gramofonskih ploča u Makedonskoj ulici pre mesec dana sa dobrim izborom tako makar kaže reklama, ja baš danas planiram da pogledam pošto imaju i gramofonske igle.
Pozdrav!


Jel moze neka adresa i telefon, meni bi trebala igla.
Pozdrav.
[ acaradio @ 21.02.2010. 10:42 ] @
Adrese i telefoni iskljucivo preko privatnih poruka!
[ lazyman @ 09.03.2010. 22:16 ] @
Idu, pitanje koja vrsta muzike vas zanima, ali u limitiranom broju, i ne za sva izdanja.
[ Kovacevic Vladimir @ 10.03.2010. 07:55 ] @

O čemu se tu radi?..

Pozdrav
[ lazyman @ 10.03.2010. 09:55 ] @
Hoću da kažem da postoji gomila online prodavnica, uglavnom su fokusirani na izdanja nove elektronske muzike, ali se poneka popularna izdanja mogu naću u vidu 7 i 12 inč singlica, nailazio sam i na albume na vinilu, ali i na neka džez izdanja.

Znači, iako su uglavnom fokusirani na dj izdanja, mogu se naći i LP ploče pa i singlovi drugih vrsta muzike. samo treba malo kopati. Cena je od 1-2 € za singlove pa do nekih 15€ za izdanja sa dva vinila, sa možda par izuzetaka. Uglavnom iz Engleskih shopova stiže sve poštom bez problema.

Što se PGP tiče, oni su mašine za presovanje ploča još 90ih rasprodali.

Starijih izdanja ima po oglasima, još ima ljudi koji to prodaju, i mogu se naći očuvani primerci.

Za igle nadjite na internetu bilo koju prodavnicu dj opreme, oni ih uvek imaju na lageru, u Beogradu ima nekoliko velikih, i svi šalju kurirskim službama !
[ nedjaa @ 11.03.2010. 21:31 ] @
ma , sve me vrste muzike zanimaju ,pogotovo stara domaca zabavna i narodna!
a ;pgp; dobro da je na vreme unishtio mashine!:
[ lazyman @ 12.03.2010. 13:06 ] @
Domaće zabavne i narodne ima po oglasima, da ne reklamiram sajtove.

Kod nas su zadnje ploče odštampane, čini mi se neke 96 godine.

Strana izdanja idu poneka, u ograničenim tiražima.

Nisu ploče toliko ni skupe, samo smo mi navikli da ništa ne plaćamo ! (i generalno imamo loše plate)
[ nedjaa @ 14.03.2010. 00:45 ] @
u svakom slucaju hvala vam....