[ chikaperadetlic @ 19.02.2010. 08:27 ] @
Pozdrav svim stručnjacima za Linux, ja nisam nikakav stručnjak, već samo simpatizer sa ambicijom da se u nekoj budućnosti malko ozbiljnije pozabavim njime.
Evo mog problema: imam jednu staru konfiguraciju, Pentium 2, matična ploča: ABIT AB-BH6, grafička karta: Daytona Intel 740, zvučna: Creative ES 1371, mrežna: D-Link DFE-528 TX, 196 MB RAM, HDD 15 GB. Želeo sam da instaliram isključivo Linux, pa sam prvobitno instalirao Ubuntu 9.10. Od hardvera je sve prepoznao i sve radi, ali jako sporo. Zatim sam instalirao stariju Ubuntu 9.04. Ovde neke stvari ne rade, ali računar primetno brže radi.
Mene sad zanima da li postoji takav Linux, koji bi bio primeren ovakvoj konfiguraciji. Akcenat mi je na Internetu, naročito puštanje YouTube, kao i puštanje muzike i neke sasvim elementarne igrice (npr Sudoku...). Takođe bi bilo dobro da može da se instalira na srpskom.
Unapred hvala i ne zamerite ako sam nešto lupio, jer u ovoj oblasti nisam baš "kod kuće"
[ zus @ 19.02.2010. 09:02 ] @
"Laki pingvin" kako zovu puppy linux nije loš. Ovde mozeš da pročitaš nešto više.
[ dany12 @ 19.02.2010. 12:03 ] @
Moja preporuka je Lubuntu.Znaci Ubuntu 9.10 sa LXDE kao grafickim interfejsom.Ili PCLinuxOS,isto sa LXDE.Ima da ti leti na tom kompu.