[ miroslav V.CRNIĆE @ 20.02.2010. 18:15 ] @
Nedavno sam nabavio yaesu ft-23r, ali o njima ne znam bas nista. Ako moze mala pomoc. Necujem nista na nju stalno skeniram frekvencije kanala i nista.
[ ELEKTROPIONIR @ 20.02.2010. 20:40 ] @
evo...na srpskom tesko da ces naci...ovo sto sam upload-ovao je na engleskom...bolje ista nego nista...pozdrav


YAESU FT - 23r


[ miroslav V.CRNIĆE @ 21.02.2010. 15:51 ] @
Hvala puno. Imam to upustvo. Sada mi hvata signal jer nemam u sobi dobar signal pa zato nije hvatao ništa. Koliki je domet sa njenom antenom , a koliko bi bilo da stavim spoljnu antenu i da prikačim na nju?
[ ELEKTROPIONIR @ 21.02.2010. 16:59 ] @
domet zavisi od jacine stanice,antene koja se koristi,konfiguracije terena,da li pricas preko repetirora ili je simpleks, itd...ako imas onu malu pendrek antenu domet je slabiji...mozes da kupis pendrek 1/4 lambda (50cm) koja je mnogo bolja ali najbolje je prikaciti na spoljnu antenu sa kojom ces imati maksimalni ucinak...evo pendrek koju ja koristim (1/4 lambda 50cm) i kosta 10e nova





sto se tice spoljne antene mozes da kupis neku fabricku diamond ili recimo slim jim koja je jeftina za pravljenje a bolja je od pendrek koju koristis u kuci...a mozes jos i neku yagi usmerenu antenu...sve zavisi sta konkretno hoces i koliki ti je budzet...pozdrav
[ miroslav V.CRNIĆE @ 27.02.2010. 21:11 ] @
hvala puno na savetu. Gde mogu da se nadju tasteri od gume na prednjem panelu jer kod mene su zeznuti skroz.Nema ih iscupani.
[ ELEKTROPIONIR @ 28.02.2010. 17:38 ] @
poslao sam ti na privatnu poruku link gde bi to mogao da nadjes...pozdrav