[ misteryns @ 20.02.2010. 18:49 ] @
Neko kratko objasnjenje,ali po mogucstvu sto jasnije i lakse za totalnog pocetnika,radi se o maloj prezentaciji,radjenoj u WebSite X5peogramu...na hardu je sve isprobano i sad bih zeleo da je podignem na net..ali sta dalje i kako dalje...na jednom sam pokusao,ali negde u commanderu gresim,i kako da znam da ce je google prepoznati,tu moju prezentaciju..citao sam dosta tema na forumu,ali mi je ,moram da priznam,nekako sve nejasno..zaista nemam nikakvih iskustava po tom pitanju..

Hvala unapred za svaku pomoc.pozdrav

P.S.Nisam znao gde da ovo objavim,pa ako moderatori znaju,neka je premeste
[ Milos911 @ 20.02.2010. 19:08 ] @
Registrujes se na hosting, pa kad ti stignu podaci na email pokrenes total commander pa ides na net> new ftp connection (tako nesto, odavno nisam koristio total cmd). Onda skines kvacicu sa opcije da se prijavis kao anonimus(ni za ovo nisam siguran kako se zove, snaci ces se). Onda samo pratis sta ti trazi i uneses ftp podatke. I onda na kraju kopiras sajt u folder na hostingu. Ako koristis bazu mrzi me da objasnjavam, pogledaj dogumentaciju i sajt tog programa koji koristis, mora da postoji neko uputstvo. Za google citaj i dalje, pisano je milion puta...
Eh da otvaranjem vise tema mozes postici samo kontra efekat, jer vecina izgubi volju za ucestvovnjem kad vidi da neko ne moze da saceka da mu se odgovori u prvoj temi pa otvori jos jednu istu. Em je protiv pravila, em nije kulturno.
[ misteryns @ 20.02.2010. 20:02 ] @
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje,zato sam ga i postavio na dva mesta ne mislim da je nekulturno,ako jeste,zaista izvinjam..a sto se tice odgovora,hvala ti,znaci mi ovo sto si mi napisao..i evo,ovo je rezultat..sta dalje,da li je ovo neka vrsta "cekanja" da se postavi,i da li sam uopste na pravom mestu?
[ Milos911 @ 20.02.2010. 20:37 ] @
To za pravo mesto ne znam jer nisam nigde video adresu :). Kad si se ulogovao na ftp da li si video neki folder koji je vec bio kreiran? Trebao bi da postoji neki koji se zove www.adresatvogsajta.blablabla(valjda razumes sta hocu da kazem :)). U njega si trebao da ubacis fajlove.
[ misteryns @ 21.02.2010. 02:06 ] @
Ma to sam odradio,i prihvatio je sve fajlove koje sam prebacio u folder,koji je trazio///sad je problem,zasto mi izbacuje onu poruku u slici koju sam aploudovao na taj sajt...nadam se da me razumes,imas sliku u prethodnom postu...
[ Ljubiša Begović @ 21.02.2010. 02:40 ] @
Koliko vidim ti to hoćeš da postaviš na Bravenet free hosting (ili plaćeni). Nema ništa od free hostinga, slaba vajda od njega.
Pretpostavljam da ti sajt nije zahtevan pa uzmi neki jeftini plaćeni hosting.
Bez neke detaljnije informacije teško ti neko može reći u čemu je konkretno problem, može samo da se nagađa.

Pokušaj da postaviš sajt na taj host direktno iz programa, imaš tu opciju, sad sam bacio oko na njihov zvanični sajt.
Citat:
At the end, WebSite X5 allows users to publish a project directly on the Internet, without using external FTP programs. WebSite X5 makes creating professional websites child's play!