[ dejan92 @ 21.02.2010. 15:53 ] @
Ljudi dali znate zasto kada prikacim mikrofon na komp i kada malo jace pojacam zvucnike cuje se da susti...i ako nesto snimim mnogo se cuje da susti...dali je to do majka ili nesto drugo u pitanju??
[ acaradio @ 21.02.2010. 16:26 ] @
Mikrofonski ulazi na integrisanoj zvucnoj karti su prilicno jadni i to je najverovatniji razlog. Jos ako je los mikrofon (a oni koji se prikljucuju na takav ulaz uglavnom su veoma niskog kvaliteta) i njegov kabl koji sakuplja smetnje sa svih strana, nije cudno.
[ dejan92 @ 21.02.2010. 17:25 ] @
pa kako da resim taj problem...ja imam majk sa velikim ulazom nije ulaz od kompa...ali taj nemam gde da prikacim...na miniliniju imam takav ulaz ali to je za sluske...:(((( a inace sam miniliniju prikacio na komp zbog zvucnika preko AUX kabla!
[ acaradio @ 21.02.2010. 18:10 ] @
Citat:
dejan92: pa kako da resim taj problem...ja imam majk sa velikim ulazom nije ulaz od kompa...ali taj nemam gde da prikacim

Postoje adapteri koji sa jedne strane imaju ulaz za veliki prikljucak (6.3 mm) a sa druge mali konektor (3.5 mm), npr. ovo.
A inace, to moze da ti napravi neko ko ima bar neko iskustvo sa elektronikom.
[ dejan92 @ 22.02.2010. 00:46 ] @
pa dalibi i dalje sustalo kada bi uzeo taj konektor,...i kakvi su ulazi na zvucnim kartama koje nisu integrisane veci ili manji ulazi?
[ acaradio @ 22.02.2010. 12:50 ] @
Citat:
i kakvi su ulazi na zvucnim kartama koje nisu integrisane

Postoje zvucne karte koje imaju ulaze za ozbiljnije mikrofone (audio interfejsi sa preampom), ali to je sve iznad 100 evra.

Citat:
pa dalibi i dalje sustalo kada bi uzeo taj konektor

Nema to veze sa samim konektorom, vec sa onim sto sam pomenuo. Mozda ce da susti, mozda ne. Ako je problem iskljucivo u samom ulazu, svejedno je kakav ces mikrofon da prikljucis, imaces zvuk sa smetnjama...ako je samo do loseg mikrofona, mozda ce sa ovim biti bolje.
[ dejan92 @ 02.03.2010. 11:02 ] @
oki hvala...!