[ necapeca @ 22.02.2010. 13:06 ] @
Pozdrav svima

ovako... listao sam forum i dalje mi nije jasno pa moram da pitam...

kad sam trebao da podignem novac od google adsense trazili su mi da otvorim devizni racun u banci intesa... kao sto sam i ucinio i sve je bilo ok.. jos sam i novac dobio odmah..


posle sam otvorio tekuci racun i dobio maestro karticu ali su mi rekli da nikakvu proviziju ne uzimaju ali ipak uzimaju 100 din svakog meseca ako imas novac na racunu...

zatim mi je stigao novi cek od google 115$ - 7.800 din i da dodjem za 45 dana da podignem novac.... kada sam dosao rekli su mi da mogu da podignem samo 5.000 din posto nemam karticu sa chipom a ujedno pitam koju karticu da uzmem za placenje preko neta... i odem do drugog saltera da podnesem zahtev za kartici i kazem da hocu da mogu da placam preko interneta i ocekujem da ce mi dati VISA ELECTRON i napravi ona ugovor i novi devizni racun i kaze da je to VISA INTERNET kartica... i pitam jel mogu sad ja sa tom karticom da podizem sav novac sa ovog prvog racuna umesto 5.000 celokupan iznos i ona mi kaze da je ta kartica samo za internet... i onda mi napravi visa electron karticu i za 15-ak dana ce mi stici... i sad mi nista nije jasno... ako moze neko da mi objasni???


2 pitanje je... ako domen kosta 11$ na godaddy... jel zna neko koliko ja trebam da uplatim na racun da bih mogao da platim?
[ necapeca @ 22.02.2010. 17:37 ] @
ne mogu da verujem da niko ne zna??
[ dragancesu @ 27.02.2010. 22:51 ] @
Kod nasih banaka sva placanja prema inostarnstvu se racunaju/preracunavaju u evre pa bi tvojih 11$ trebalo biti

11 * srednji_usd_kurs / srednji_eur_kurs sto bi bilo malo manje od 9 eur

ali mozda intesa koristi neki drugi, a ne srednji kurs

[ JuniorZola @ 04.06.2010. 16:24 ] @
Pozdrav svima :)...
Posto sam nov sto se tice bankarskih tema treba mi par odgovora vezano za Devizni racun u Banka Intesa:
Dakle,danas sam otvorio devizni racun i potpisao sam ugovor za internet karticu.

Od njih sam dobio sledece ugovore:

UGOVOR O NEOROCENOM DEPOZITU I KARTICU DEVIZNOG RACUNA.
I
UGOVOR O KORISCENJU VISA INTERNET PLATNE KARTICE TJ.Ugovor o namenskom deviznom depozitu i Karticu DEVIZNOG RACUNA.
E sad,mene buni zasto su mi dali dve kartice deviznog racuna sa razlicitim br.dev.racuna?
Jer sam posle toga uplatio 20eu na karticu koja se nalazi u ugovoru O namenskom depozitu.
I najvise me buni to,sta ce se desiti ako uplatim na onu drugu karticu,jer su potpuno iste samo se razlikuje br.dev.racuna?
Ako moze neko da mi pomogne.
Hvala unapred!

Misko :D...
[ dragancesu @ 14.06.2010. 17:19 ] @
Nisam korisnik banke intesa, pa sledeci tekst uzimam sa rezervom

http://www.nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=144
[ Dexic @ 14.06.2010. 21:40 ] @
Trajni nalog se automatski otvara i potpisuje kad se otvori kredtina kartica u Intesi - to sam siguran. (mozda se ovca ne seca da je potpisala ;))

Ne znam samo zasto ljudi uzimaju kreditne kartice da bi placali po <1000din/mesecno, kad uz kamatu i godisnju clanarinu ispadne kao kredit sa 150% kamate :(
[ Wasil @ 30.06.2010. 10:37 ] @
Imam devizni racun u intesi, da li mogu da dobijem visa electron karticu i da je vezem za taj racun ili moram da otvorim novi devizni racun posebno za tu karticu ?