[ esperinos @ 23.02.2010. 10:27 ] @
Imam jedan ListBox koji update-ujem na klijentu pomocu Javascript-a (dodajem item-e u listbox), medjutim kada pokusam da sacuvam promene na serveru ListBox je prazan!
Da li postoji mogucnost da se ove promene koje radim na klijentu pomocu javascript-a "vide" i na serverskoj strani i na koji nacin?
[ w3bl0rd @ 23.02.2010. 10:36 ] @
na taj način naravno da nećeš vidjeti sve iteme u listboxu već ćeš vidit samo selektirane... naravno ima način, tako da za svaki item koji dodaš u listbox kreiraš npr input hidden field pa onda njih gledaš, to je jedna od mnogo ideja...
[ pl4stik @ 23.02.2010. 12:28 ] @
Citat:
esperinos: Imam jedan ListBox koji update-ujem na klijentu pomocu Javascript-a (dodajem item-e u listbox), medjutim kada pokusam da sacuvam promene na serveru ListBox je prazan!


Nakon tih selecta, treba da odradish server side update, ili da izdvojish "trenutak" kad pocinjes da birash i tad odradish delete svih izabranih stavki, a nakon izbora izdvojish "trenutak" kad se select zavrsava i odradish insert svih izabranih stavki, zato je jedan od mojih omiljenih extendera PopUp extender. Ah da, AJAX se binda web servisima tako da mozes sve to real time da radish al nisi napisao koji je tvoj scenario...

Citat:
esperinos: Imam jedan ListBox koji update-ujem na klijentu pomocu Javascript-a (dodajem item-e u listbox), medjutim kada pokusam da sacuvam promene na serveru ListBox je prazan!


E zato ja odmah izabrane stavke pobrisem, a nakon izmene (korisnik potvrdi nekako ili kako vec) odradim insert... meni se pokazalo kao najbolja kombinacija mada uvek ZAVISI...

Citat:
esperinos:
Da li postoji mogucnost da se ove promene koje radim na klijentu pomocu javascript-a "vide" i na serverskoj strani i na koji nacin?


Moze, kao sto sam napisao ili ces real time da bindash controle na web service ili ces da odvojish server side i client side programiranje.

Happy Coding

U kolko sam se ja s ovim mucio
[ elenica4ever @ 31.12.2010. 13:31 ] @
Cao,da li neko moze ovde da mi pojednostavi ove kompjuterske izraze,nije da se bas ne razumem u javascript,ali mi je potrebna pomoc da bi mi izmene bile vidljive na serveru za jedan sajt.Ako je neko u mogucnosti,molim pomoc please......Pozz.Tina
[ pl4stik @ 01.01.2011. 20:47 ] @
Sta ti nije jasno? Kakve promene treba da uradish?
[ elenica4ever @ 02.01.2011. 11:49 ] @
Pa da izmenim informacije na odredjenoj web strani i da one kasnije budu vidljive na serveru.Cula sam da je to moguce,pa ako neko moze da mi objasni kako...
[ pl4stik @ 03.01.2011. 14:12 ] @
U situaciji kada ti se na stranama prikazuje sadrzaj iz baze onda samo napravish stranu na kojoj na neki nacin menjas, dodajesh i brises sadrzaj iz baze i promene su vidljive na strani na kojoj prikazujesh gorenavedene podatke. Posto tebe interesuje kako se to radi js-om odgovor bi bio ajax, a sta je to i kako se s tim radi mozes detaljnije da se informises npr. na http://www.asp.net/ajax/videos

Have fun
[ B_E_N_K_O_ @ 23.01.2011. 05:33 ] @
Evo finog objasnjenja kako moze da se premosti klijent i server svet u ASP.NET-u po pitanju tih kontrola koje se ucitavaju iz viewstate-a.
http://www.code-magazine.com/Article.aspx?quickid=0605041