[ slacker @ 23.02.2010. 17:07 ] @
Potpuni sam laik u vezi subjecta pa rekoh da postavim par pitanja :).
Dakle, recimo da tražim kvalitetnog hostera za blog. E sad, na šta sve treba paziti te kako i što odabrati.
Generalno, trebao bi mi ssh pristup, osnovni unix utility-i (bash, tar, gzip, mysql, cron, mail agent .... -> moj backup skript).
PHP bi trebao biti na dobroj verziji (ne suviše nov) i sa svim potrebnim modulima, da ne radi probleme s WordPress-om. Ne znam koliko se sâm hoster brine o kompatibilnosti cijelog paketa te kolika je moja sloboda u konfiguraciji svega toga.
U biti, treba mi samo infrastruktura, sve ostalo mogu sam staviti gore i naštimati.

Zatim, pitanje koji paket prostora/bandwitha odabrati za početak?

Evo, nadam se da pitanja imaju smisla.
[ Darklord @ 25.02.2010. 14:44 ] @
SSH pristup je sklon zloupotrebi pa se obicno ne daje korisnicima ovakva vrsta pristupa :)
[ Dusan Filiferovic @ 25.02.2010. 15:27 ] @
Za ssh pristup uzmi svoj vps, shared hosting provajder koji daje ssh pristup nije bas cist u glavi :).
[ Darklord @ 25.02.2010. 15:49 ] @
Ne mora da znaci ... Ako SSH daje neko ko je to lepo uradio nema zime...
[ Dusan Filiferovic @ 25.02.2010. 16:44 ] @
Ja nisam do sad naleteo na shared hosting koji nudi i ssh pristup.
[ view @ 25.02.2010. 17:04 ] @
Ja jesam naleteo na ssh pristup uz web hosting ali slazem se da to nije bas normalno
[ Darklord @ 25.02.2010. 17:07 ] @
SSH pristup nije stvari za koje mislite da jeste. To je takodje redovan pristup za koriscenje naprednijih stvari ne za "hakovanje" niti za podizanje procesa (eggdrop, psybnc itd) a i to moze lako da se prekontrolise eggdrop i psybnc.

Takodje jaill shell pristup radi kao posebno okruzenje gde korisnik ne moze da izadje iz svog direktorijuma. Jailled shell je integrisan unutar cPanel-a da znate:)
[ Dusan Filiferovic @ 25.02.2010. 17:31 ] @
Jeste integrisan ali potraznja za njim u srbiji bas i ne postoji preterano.