[ Nikola Dunja @ 23.02.2010. 20:32 ] @
Zeleo bih da jednu aplikaciju radjenu u u VB-u prilagodim tako da fukcionise na internetu, dakle kao sto bi je korisnik koristio na Desktop-u sada pokrece preko IE-a a ona radi dakle u Exporeru. Do nedavno je beotel imao kontrol panel za mail sa extenzijom npr. ...www.beotel.net\mail.exe pa mi je to dalo ideju da moja aplikacija moze da se koristi kao on-line dakle na interetu u okviru exporera. Kako izvesti?
[ Nikola Dunja @ 26.02.2010. 22:38 ] @
nemoguce je da nema nikakvog odgovora na ovo, iako je vrlo malo moguce da isto moze da se realizuje!? Zanimaju me samo misljenja strucnijih od mene.
[ milantrax2005 @ 27.02.2010. 00:25 ] @
Ovo nije za Flash forum,vise je za VB

Mozda da to nekako f-onise kao ActiveX kontrola ?
[ stolex @ 01.03.2010. 17:09 ] @
Exe aplikaciju sigurno ne mozes da izvrsavas u browseru (znaci na klijentskoj strani), to sto se njima url zavrsavao sa .exe ne znaci da gledas exe fajl (verovatno su radili rewrite url-a).


Lakse je WEB aplikaciju prebaciti na desktop nego obrnuto. Da je odradjena u Flashu mogao bi da napravis AIR koji radi na desktopu, da je u Javi mogao bi da je prilagodis za desktop. Posto radis VB, onda ti je najbolje da pogledas Silverlight koji je iz .NET paketa pa ces se najbolje snaci. Ja ga iskreno nikad nisam probao niti zelim.
[ deepwhite @ 04.03.2010. 00:55 ] @
samo preko activex, ako imas kod za exe pripremi ga za activex. fazon je da komande iz browsera primenis kao komande u exe. imas dosta primera na netu i slicno je odnosu php<->as2/3