[ anuska1313 @ 24.02.2010. 23:32 ] @
Postovani,
Vec duze vreme citam vas forum i naucila sam dosta stvari ali nisam sigurna da li sam sve dobro povezala....Hocu da kupim Panasonic bezicni telefon, sa mogucnosti da kasnije kupim i dodatnu slusalicu....Ono sto sam skontala je da obavezno uzmem DECT model, i da ima GAP....E sad, da li je isto kad se kaze GAP i moguce prosirenje do 6 slusalica....i koja je razlika izmedju ove dve opcije?
Takodje me zanima gde je moguce kupiti dodatnu slusalicu i jel moze da se bira model...npr da bude ista kao originalna....?

Nadam se da cete mi pomoci, jer se ja ne razumem najbolje....Izvinjavam se ako su ovo glupa pitanja,ali znam da odgovor trazim na pravom mestu....
Pozdrav i hvala unapred.

Ana
[ zexoni70 @ 25.02.2010. 07:02 ] @
Pozdrav i dobro dosla na forum!:-)
Sto se tice kupovine telefona jeste najbolja varijanta da kupis DECT telefon koji je GAP standard,ali gledaj kada kupujes telefon da ti i dodatna slusalica koju kasnije kupis bude isti BREND kao i telefon!
Ovo kazem iz razloga sto se desava da su baze i slusalice razlicitih proizvodjaca cesto nekompatabilne jedna sa drugom!Zapravo radice ti svaka DECT GAP slusalica sa svakim DECT GAP telefonom (bazom) ali samo osnovne funkcije (pozivanje,prekidanje poziva i interfonska veza)!
Siemens je brand koji je u samom vrhu DECT telefonije i ima dosta dobrih modela.Najbolji Gigaset modeli su iz serije "S" a posebno bih naveo novi model S790 http://gigaset.com/shc/0,1935,hq_en_0_172457_rArNrNrNrN,00.html na koji kasnije moses da prijavis jos do 5 dodatnih slusalica iz serije S a koje su naravno kompatabilne medjusobno a i sa bazom!
Sto se tice Panasonic telefona kod nas izbor modela je zaista veliki,ali dodatnih slusalica gotovo da uopste nema.Ali to nije problem jer uvek mozes da kupis ceo telefon (baza i slusalica) i da ga koristis kao dodatnu slusalicu!
Pozzz i nadam se da sam bar malo pomogao u izboru!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 25.02.2010. u 08:12 GMT+1]
[ bobiska @ 25.02.2010. 07:30 ] @
Skoro sve ti je rečeno u postu iznad, dodao bih da imaš već gotove varijante - baza i 2 slušalice za male pare
http://www.tehnomanija.rs/kata...icni-telefon-kx-tg6412fxs.html

...mada bih se uvek opredelio za Siemens. Imao sam i jedan i 2. brand, iskustvo kaže da je Siemens u fiksnoj telefoniji 2 klase iznad.