[ cyberboban @ 25.02.2010. 16:02 ] @
Pozdrav svima, upravo sam dobio podatke vezane za moj hosting paket koji sam narucio i spomenuli su mi da moram da sacekam da se neki DNS osvezi, jel moze da mi kaze neko nesto vise o tome?

Trazio sam da stave moje kontakt podatke kao vlasnika domena, kako to mogu da proverim? Hvala svima unapred!

kupio sam cyberboban.info
[ Stefan Jocic @ 25.02.2010. 16:12 ] @
Standardno vreme za globalnu propagaciju DNS-a je 48h. Kod mene tvoj sajt otvara bez problema. WHOIS podatke za tvoj domen možeš proveriti na www.who.is
[ Darklord @ 25.02.2010. 16:20 ] @
Da 48h je bio standard dok je jos tito bio ziv.. Ajde salu na stranu ovo je sada oko 15 min. Osvezavanje se ranije radilo na 24 - 48h zbog sporog interneta i da DNS serveri nebi bespotrebno koristili link vrednosti za osvezavanje su postavljene na 24 ili 48h.

Ali neki administratori i dalje zive u titovom dobu pa su na ove stvari zaboravili ili ne znaju sta data podesavanja znace.

A da vidis infromacije o domenu koristi whois servis imas ih brdo na internetu a evo i direktan link do tvog domena ( whois upit)

http://www.kessels.com/whois/w...info+&Server=--automatic--

Poz :)
[ view @ 25.02.2010. 16:32 ] @
Osvezavanje DNS-a ne zavisi licno od administratora ili servera na kojem se nalazi sajt vec od internet provajdera preko kojeg korisnik zeli da pristupi sajtu...Moj internet provajder osvezava vrlo brzo dok npr Telekom adsl moze da potraje 12-48h a kod sbb korisnika gotovo sigurno nece biti osvezeno 24h i vise.

mozes preko proxy servisa pristupiti ne osvezenom sajtu,evo ti lista proxy sajtova

a najsveziji whios ti je na http://who.is
[ Darklord @ 25.02.2010. 16:34 ] @
Jel i ti zivis u who.is svetu ? Kako mislis najsveziji ? Druga stvar kada sam napisao DNS, mislio sam na DNS servere od ISP-a koje uredjuju administratori inace bi napisao NS

Ali osvezenje dns zone zavisi i od konfiguracije servisa za ovu funciju (primer: bind)

[ Dusan Filiferovic @ 25.02.2010. 16:35 ] @
Zdravo Bobane, i meni se dns osvezio, verujem da ssbu treba malo vise vremena, obicno se vecina dns servera osvezava nesto posle 12 sati uvece, na pocetku novog dana.
[ cyberboban @ 25.02.2010. 16:44 ] @
evo osvežilo se, hvala svima.
[ view @ 25.02.2010. 17:03 ] @
Citat:
Darklord: Jel i ti zivis u who.is svetu ? Kako mislis najsveziji ? Druga stvar kada sam napisao DNS, mislio sam na DNS servere od ISP-a koje uredjuju administratori inace bi napisao NS

Ali osvezenje dns zone zavisi i od konfiguracije servisa za ovu funciju (primer: bind)


Ne razumem tvoju konstantaciju ili pitanje ali nema veze...who.is ima opciju refresh i zbog toga je najsveziji.Ostalo nije toliko bitno za korisnika osim da mu se objasni za koliko vremena ce sajt biti vidljiv.
[ Darklord @ 25.02.2010. 17:23 ] @
Opcija refresh za sta konkretno ?
[ Dusan Filiferovic @ 25.02.2010. 17:30 ] @
DNS servere i whois podatke.
[ Darklord @ 25.02.2010. 17:34 ] @
Da niste malo pogresili? Opciju koju vidim tamo je da who.is sajt osvezi svoju bazu podataka jer on ove podatke vadi iz arhive ne radi whois upit posle svakog vaseg upita na taj sajt.

Ovaj servis je najmanje azuran sto se podataka tice. Whois server momentalno salje podatke koje ste upisali dakle nema tu kasnjenja kao kada upisete nesta na vasoj html stranici i sacuvate je nema nikakvog update-a cekanja i slicno?

Kako se vi uopste bavite.. Poslom ? ;)
[ Dusan Filiferovic @ 25.02.2010. 18:07 ] @
Mislim da tvoje drsko ponasanje prevazilazi svake granice!


Sto se tice refresh opcije ona sluzi da se podaci koje korisnik vidi osveze i to je bitno korisniku, prosecnog korisnika ne zanima odakle to dolazi. Ja taj sajt koristim samo da proveirm ono sto vidim na drugim whois sajtovima koji imaju vise opcija od ovog o kom pricamo.