[ tamarce @ 26.02.2010. 18:13 ] @
Moze li mi neko,molim vas,odgovoriti da li se sada turisticki,moze ici iz Grcke preko Svajcarske za Italiju,buduci da je Srbija sada u sengen sistemu?Hvala unapred.
[ Isak666 @ 26.02.2010. 18:22 ] @
Dve teme za isto pitanje?

Mozes.
[ tamarce @ 26.02.2010. 18:32 ] @
Sto je sigurno,sigurno je,nova sam ovde,pa nisam znala bas kako to ide.Hvala ti,u svakom slucaju.Znaci,ne bi trebalo biti nikakvih problema?
[ Isak666 @ 26.02.2010. 18:41 ] @
Ima jos par tema o sengenu ovde.
Ukucaj sengen u pretragu, pa ce ti se pojaviti.

Inace
Citat:
Prostor na kome se primenjuju pravila Konvencije o sprovođenju Šengenskog sporazuma trenutno čini 15 država i to: Austrija, Belgija, Danska, Finska, Francuska, Grčka, Holandija, Island, Italija, Luksemburg, Nemačka, Norveška, Portugalija, Španija i Švedska.
.........
Šta znači biti na beloj šengenskoj listi?
Prema članu 1 tačka 2 Uredbe 539/2001 Saveta EU, građani zemlje na beloj šengenskoj listi mogu da borave na šengenskoj teritoriji do tri meseca, bez nužnosti posedovanja vize. Ovakvi boravci se smatraju privremenim i isključuju pravo na zasnivanje radnog odnosa. Istovremeno, znače olakšanu ekonomsku, naučnu, obrazovnu, kulturnu i svaku drugu vrstu saradnje.



http://www.koznazna.com/pages/sengen.html

Fali jos Svajcarska medju njima, sad vidim da nisu osvezili info na sajtu.
Ona je od decembra 2008. u Sengenu.



[ tamarce @ 26.02.2010. 18:54 ] @
Znam,videla sam i procitala veci deo njih,uskoro treba da putujem na taj nacin,pa me je sva ta procedura malo bunila,buduci da niko koga sam pitala nije znao da mi odgovori,jer smo i sami malo zbunjeni ovim ulaskom.Hvala ti.