[ Tuberan @ 26.02.2010. 20:59 ] @
Pokusavam da napravim dinamicni sajt koji bi trebao da predstavlja dinamicnu knjigu na webu gdje korisnici mogu dodavati stranice, updatirati sadrzaj itd.
Sajt bi se sastojao od jednog horizontalnog menija koji ce se nalaziti na vrhu stranice i od jednog vertikalnog koji bi se trebao donosit iz databaze zavisno koju opciju korisnik izabere u gornjem meniju. Kada kliknete na lijevi meni, stranica sa html-om se donosi iz dabaze i prikazuje u contentplaceholderu. Hocu da napravim sajt da je dinamican i da svaka stranica moze biti u vise razlicith verzija. Uspio sam napraviti tabele u databazi, administracijski dio i web.

Problem je kako na najbolji nacin da to prenesem i prikazem.
Ja sam napravio to tako sto sam uzeo MasterPage i prikazao glavni meni(top meni) i onda pozivam dvije controle jedna koja pravi lijevi meni i jedna koja pravi prikazuje glavnu stranicu. Kada korisnik klikne na vertikalni meni ja ga redirektujem na Stranica.aspx?StranicaID=??? i u toj stanici kreiram objekt koji sadrzi html u sebi i na taj nacin prikazem stranicu. Problem sa ovim rijesenjem je da svaki put izazivam postback na Masterpage koji sve ponovo vadi iz dabaze i ponovo kreira(menije + stranicu). Moje pitanje je dali postoji bolji nacin kako da rijesim ovo pomocu javascripta ili na neki drugi nacin tako da nemoram svaki put izazvati postback na masterpage.
Ako neko ima kakvu doru ideju ili savjet kako da rijesiv ovaj problem.

[ pl4stik @ 27.02.2010. 13:37 ] @
Citat:
Tuberan
Ja sam napravio to tako sto sam uzeo MasterPage i prikazao glavni meni(top meni) i onda pozivam dvije controle jedna koja pravi lijevi meni i jedna koja pravi prikazuje glavnu stranicu. Kada korisnik klikne na vertikalni meni ja ga redirektujem na Stranica.aspx?StranicaID=??? i u toj stanici kreiram objekt koji sadrzi html u sebi i na taj nacin prikazem stranicu. Problem sa ovim rijesenjem je da svaki put izazivam postback na Masterpage koji sve ponovo vadi iz dabaze i ponovo kreira(menije + stranicu). Moje pitanje je dali postoji bolji nacin kako da rijesim ovo pomocu javascripta ili na neki drugi nacin tako da nemoram svaki put izazvati postback na masterpage.
Ako neko ima kakvu doru ideju ili savjet kako da rijesiv ovaj problem.


Mozes da kontrolises kada ce neki od objekata na strani da se osvezi (odradi postback) tako sto ces da ih ubacujes u AJAXUpdatePanel-e vidi ovde kako http://www.asp.net/learn/ajax-videos/video-78.aspx, a proveri i ostale ajax videos ima josh za updatepanel. Naravno, moraces drugacije da snabdevas podacima te kontrole, jer querystring mislim da ces tesko da menjas ako ne uradis postback cele strane, s tim sto mozes update panele da podesis da se ne update-uju na postback strane.... moze da se free-kombinuje kolko hoces imas u onim filmovima dosta o tome...

Have fun!!!
[ Tuberan @ 27.02.2010. 19:01 ] @
kao prvo da se zahvalim na odogovoru!

Super je ideja sa updatepanel i ajax-om, samo ne znam na koji nacin jos mogu da vadim podatke iz databaze. Posto sam prilicno novi u pravljenju web aplikacija zasad sam samo pókusavao da posaljem ID preko href redirekcije i query string-a posto se moj meni sastoji od <uli><li><a> tagova. Zapravo moj problem i jeste sto ne znam na koji jos nacin mogu to odraditi osim sa query stringom i redirekcijom? Ako neko moze uputiti kako to da na drugi nacin da rijesim, posto ja ustvari trebam samo da prikazujem jednu te istu stranu samo sa drugim sadrzajem.
Ovo sa update panelom cu definitivno pokusati, hvala jos jedanput!

Veliki Pozdrav!

[ pl4stik @ 28.02.2010. 21:55 ] @
Ima mnogo nacina i svaki ima svoje dobre i lose strane u zavisnosti sta hoces da uradis... Nego, proveri ove filmove ovde http://www.asp.net/learn/videos/#Starter (bas te za pocetak!!!) ima ih 14, posle toga ce ti biti mnogo toga jasnije sta tu i ako radi...