[ ante.stantic @ 26.02.2010. 23:01 ] @
Poštovanje,

bilo je možda ovakvih tema, ali ne u skorije vreme.
Modeli oko kojij se dvoumim su:
1. Canon MD111 (0,8 mpx, zoom o/d je 35x/1000x, 2,7'' display, 375gr, CENA OKO 200€)
2. Sony HC-37E (0,8 mpx, 40x/2000x, 2,5'', 390gr, CENA OKO 190 €)
3. Samsung VP-D361 (0,8 mpx, 33x/1200x, 2,7'', 350gr, CENA OKO 120€)

Za cene odmah da kažem da nisam siguran, jer sam gledao sajtove tipa itsvet.com i slične gde cena baš nije uvek ažurna. Tamo je Sony oko 270€ a na sajtu tehnomarketa je ispod 20.000 din, dok ce Canon po itsvet-u čak i do 250€.
Znači, očekivana cena je oko 200€ +/- 20%, eventualno do 300 ako je baš neka strava kamera i vredi dati za nju tolike pare, ali s obzirom da su pale cene, mislim da je to plafon za amatersku miniDV kameru.
Ne treba mi HDD niti neka sa karticama, hocu bas miniDV, znam da prebacim na komp, i da izmontiram u Premier-u i napravim dvd. Fotoapart uz kameru nije toliko bitan ni presudan (ne znam ni da li ova tri modela imaju li ne), jer to je nesto sitno mpx-a, verovatno na telefonu imam više, ali ako ima tim bolje.
Bitno mi je i da ima noćni mod (ona zelenkasta slika), jer sam imao pre neki Panasonic kojem to nije baš radilo kako treba.
Ja sam naveo ova tri modela kao različite marke, na bazi malo istraživanja na internetu. Ako imate neki drugi predlog od ovih proizvođača sa sličnom cenom, a da su bolji, razmatraću i njih. Ne mora moj budući izbor biti nužne neki od ova tri modela.
Za sad, moj favorit je Sony, ako ništa drugo, renome mi nekako uliva poverenje u kvalitet, a našao sam i puno pozitivnih komentara.

Hvala puno unapred svima!
[ deks007 @ 28.02.2010. 02:34 ] @
Nemoj se zaletati imas par banera gore na forumu i ako ti je to neki budzet Sony HC-51 (nemoj Samsung molim te) . Pozdrav !